Благодійні ініціативи для допомоги українцям

Значна підтримка кожного

Іде шостий місяць повномасштабної війни, але дух українців не занепав, а їхнє бажання допомагати одне одному стало ще сильнішим. Об’єднавшись, волонтери та всі небайдужі продовжують свою важливу справу та допомагають українцям подолати проблеми воєнного часу. У новій добірці ми розповідаємо про серію проєктів та ініціатив, які доводять силу та емпатію нашого народу.

Відновлення роботи Ліцею №1 у Гостомелі

Через повномасштабне вторгнення російських військ в Україну було серйозно пошкоджено Ліцей №1 у Гостомелі. У ході воєнних дій російські солдати значно пошкодили ліцей: вибиті вікна та двері, зрушені стіни та стелі, розбита техніка. Частину коштів на відновлення ліцею вже знайдено, йде ремонт будівлі. Проте їх недостатньо, щоб придбати комп’ютери та нову мультимедійну техніку, яка необхідна для забезпечення навчального процесу. До цього напрямку в допомозі ліцею долучився і Благодійний фонд «Перемога України». Школа потребує ноутбуків, системних блоків, проєкторів, відновлення Інтернету та БФП (принтерів). 

Допомогти можна, надіславши кошти на картку Приватбанку БФ «Перемога України» в гривнях 4246 0010 0362 4297. Більше можливостей допомогти ви знайдете за посиланням.

Активісти, дизайнери й урбаністи відновлюють ландшафт на одній із вулиць Ірпеня

Озеленення території — головна складова ініціативи «Ірпінь. Хроніки відновлення». Паралельно з облаштуванням клумб на вулиці Котляревського ініціатори проєкту, мистецька агенція АртПоле, за підтримки Європейського Союзу, збирають свідчення ірпінців про те, як вони пережили окупацію міста російськими військами. Ці історії ляжуть в основу циклу документальних відео про звільнений Ірпінь.

Незважаючи на травматичні переживання, ірпінці активно включилися в роботу над проєктом. Уже визначено кілька ділянок для майбутніх клумб. Усі вони пов’язані з подіями, що відбулися тут у березні. Перша знакова локація — криниця на території церкви. Коли в Ірпені був брак питної води, саме вона врятувала мешканців району. Свого часу біля криниці росла калина, зараз її планують відновити.

Окрім цього, місцеві жителі діляться побажаннями щодо майбутнього вигляду Ірпеня, розповідають, як він виглядав у минулому, які квіти їм подобаються, які рослини та запахи асоціюються з мирним життям. Усі відгуки враховуватимуть під час озеленення вулиці. 

Аби долучитися до проєкту та дізнатися про нього більше перейдіть за посиланням

Благодійний проєкт для допомоги дітям, родини яких постраждали від війни 

«Фонд Маша» та компанія Visa запускають благодійну ініціативу «Від великих сердець — для маленьких», яка спрямована на підтримку дітей від народження до трьох років, родини яких постраждали від війни. Загальна сума коштів, призначених для закупівлі та доставки 1000 дитячих боксів, складе близько 7 мільйонів гривень. Упродовж перебігу кампанії планується зібрати 4 мільйони гривень внесків. При цьому компанія Visa подвоїть кожен благодійний внесок, надісланий у Фонд з картки Visa.

Усі дитячі бокси розподілені за набором товарів та кількістю на три вікові категорії, щоб кожна дитина отримала продукти, одяг, побутові товари та іграшки, яких найбільше потребує.

Забезпечити дітей товарами першої потреби можна, зробивши благодійний внесок на сайті Фонду

Благодійні квартирники за участю українських артистів

28 липня о 18:00 у київському барі UnderWu, що на Великій Васильківській, 44, відбудеться перший благодійний квартирник на підтримку ЗСУ. А головним героєм цієї події стане репер Alexjazz. Окрім того, на гостей чекають музичні експерименти від Андрія «Бармалея», відомого також як ВІДЧАЙ та DJ Monobank, — київського саксофоніста та композитора, що сміливо поєднує джаз із електронною антиутопічною естетикою.

Зі свого боку співзасновник закладу Ігор Постоєнко проведе аукціон, де представить два лоти: раритетний вініл Jesus Christ Superstar Overture із власної колекції, а також вечерю, під час якої переможець зможе обговорити з ним улюблені треки та важливість музичного фронту в наших воєнних реаліях.

Захід відкритий для всіх охочих, але має благодійну місію, тож організатори встановили для кожного гостя мінімальний внесок у розмірі 200 грн. Усі зібрані кошти підуть на потреби військових. Звісно, за бажанням сума може більшою.

Кінофестиваль в укритті в Миколаєві 

В одному з укриттів Миколаєва відбудеться фестиваль «Тактична пауза. Українське кіно в Миколаєві», ініційований та організований кіножурналістом Алексом Малишенком та координатором волонтерів Громадської організації «ДОФ» Дмитром Давиденком. У програмі кінофестивалю покажуть українські стрічки, які вже встигли завоювати любов глядачів своєю естетикою та емоційністю. Зокрема, це фільми: «Додому», «Стоп-Земля», «Мої думки тихі», «Заповідник Асканія», «Перша сотня»«Безславні кріпаки» та «Зошит війни».

Кінофестиваль «Тактична пауза. Українське кіно в Миколаєві» проходитиме з 27 до 31 липня. 

Вхід на всі покази — безкоштовний, за реєстрацією. Зареєструватися можна, натиснувши на назву фільму.

Задля безпеки точний час та місце показів не повідомляються. Відповідна інформація буде надіслана на пошту зареєстрованим глядачам за день до показу. Кількість місць — обмежена.

Фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage

З 5 по 7 серпня на території заповідника «Софія Київська» вже вп’яте проходитиме фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage. Тема цьогорічного фестивалю — «Заради життя»

Цього року фестиваль проходитиме у більш стриманому форматі воєнного часу й з урахуванням необхідних заходів безпеки: події відбуватимуться не на відкритій сцені, а в Софійському соборі, Хлібні, Золотих воротах та під Ясенем.

Bouquet Kyiv Stage-2022 складатиметься з музичної, виставкової, екскурсійної та кінопрограми. Під ясенем відбудуться дискусійні панелі: філософська, літературна, мистецька. На думку організаторів, під час війни проведення фестивалю особливо важливе – заради укріплення нашої сили духу, віри в перемогу, заради життя зараз та після нашої перемоги.

Вхід на фестиваль традиційно є безкоштовним, потрібно лише сплатити вхідний квиток на територію «Софія Київської» чи «Золотих воріт». Також цього року обов’язковою є попередня реєстрація на всі події.

Аукціон від Saint Javelin

Saint Javelin проведе аукціон, щоб зібрати кошти для ініціативи президента UNITED24 на купівлю дронів для України.

На аукціоні виставляють картину Our Lady of Mariupol, яка була створена українським художником Максимом Паленком. Ця робота присвячена учасникам бойових дій у Маріуполі, оскільки це місто стало символом страждань і опору українців з початку повномасштабного російського вторгнення, а бійці на «Азовсталі» відіграли велику роль у захисті міста та зупиненні просування Росії на інших територіях. Перша мистецька робота була передана Українському музею Канади, який зберігає та експонує українську культурну ідентичність. Our Lady of Mariupol залишиться там у постійній колекції. Друга робота буде виставлена на аукціоні Saint Javelin, який розпочнеться 28 липня і триватиме до 30 липня. У коментарях під постом в Instagram кожен зможе зробити ставку та позмагатися за цю картину.

Доходи від продажу будуть спрямовані на закупівлю дронів для Збройних Сил спільно з Ukrainian World Congress та UNITED24, 5% від суми підуть на покриття витрат на виробництво.

Block Party: київська вечірка стає благодійним ярмарком

До війни Район#1 Block Party були улюбленими вечірками киян, метою яких був благоустрій та джентрифікація вулиці Рейтарської. Після тривалої перерви Block Party стає благодійним ярмарком, який прагне підтримувати малий локальний бізнес та зібрати кошти на відновлення районів, постраждалих від дій російських загарбників.

Перший після тривалої перерви Район #1 відбудеться на території А-Стейшн, вул. Князів Острозьких 8 (колишня вул. Московська). Block Party пройде відразу в кількох закладах, а саме: в культурному центрі ARSENAL XX та в незалучених до цього просторах колишнього збройового заводу, а також в барі Вогник.

На гостей чекає велика програма: більше ніж 30 українських брендів, фуд корт, дитяча зона, виступи діджеїв та артпростір з інсталяціями та роботами українських митців, які були зроблені після початку війни. Артпростір буде функціонувати в режимі галереї, тому у вас буде можливість придбати роботи, представлені під час заходу. Гроші, будуть розподілені між авторами та фондом.

Дата: 30-31 липня
Адреса: вул. Князів Острозьких 8 (колишня вул. Московська)
Вхід: благодійний внесок 200 грн на користь фонду Район #1.

Проєкт для української молоді

Кар’єрний портал Happy Monday (ГО «Професіонали майбутнього») в межах програми «Мріємо та діємо» запускає проєкт для української молоді (включаючи ВПО) «Твоя кар’єрна перемога». Його мета — надати допомогу молодим чоловікам та жінкам, дівчатам та хлопцям з професійним розвитком та пошуком роботи.

До участі запрошують українців та українок віком від 18 до 35 років (включаючи ВПО), які внаслідок війни втратили роботу та/або джерела доходу й наразі шукають нові можливості для працевлаштування та професійного розвитку.

Арт-проєкт для допомоги дітям-переселенцям

2 серпня стартував благодійний арт-проєкт #CULTUREMATTERS метою якого є допомога  дітям-переселенцям з окупованих та найбільш обстрілюваних українських міст та територій. Художник Станіслав Тіунов створив колекцію з 10-ти сюрреалістичних чорно-білих принтів у форматі умисного мінімалізму і дилетантизму. 

В ролі моделей для лукбуку колекції  #CULTUREMATTERS виступили Даша Астафʼєва,  Артем Пивоваров, Олександра Яремчук, Андрій Трушковський, Олексій Гладушевський, Тімур Мірошниченко, Нікіта Добринін та Андрій Джеджула.

Колекція футболок білого кольору з принтами виставлена на продаж на сторінці проєкту в Instagram.

На отримані від продажу кошти будуть закуплені м’які іграшки та ігри для розвитку, розмальовки, альбоми з наклейками для 194 дітей-переселенців з Харкова, Кременчука та Маріуполя, що зараз знаходяться у Суботцівській територіальній громаді на Кіровоградщині та перебувають під опікою благодійного фонду «Можемо разом».

Благодійні футболки від Blast Out 

Український бренд Blast Out представив футболки в колаборації з художницею Сонею Морозюк. Основою для принтів стали картини, створені ексклюзивно для благодійного проєкту. До колекції увійшли футболки з написами «Ми всі тепер на "ти"», «Спокій — сильніший за емоції» та «Don’t chase. Attract love».

10% від кожної проданої футболки будуть надіслані у «Фонд Маша», який зараз потребує особливої підтримки. Адже війна триває, а кількість жінок, дітей, літніх людей та людей з інвалідністю, яким потрібна допомога, з кожним днем стає дедалі більше.

Благодійний захід «Kureni Добра»

Атмосферна локація Kureni у Києві відновила роботу в форматі благодійних зустрічей. Перша з них відбулася 22-24 липня під назвою «Курені Добра». На зібрані кошти було закуплено інноваційне обладнання для двох батальйонів ЗСУ. Дрон, тепловізори, планшети та електробатареї вже прямують до воїнів, що захищають наші землі від окупанта у 110 і 112 бригадах та 128 окремому батальйоні ЗСУ.

Захід об’єднав музикантів, стендаперів з військово-патріотичною тематикою, митців, більше 23 хенд-мейд віртуозів та колекціонерів вінілу. Прибуток з продажу картин, платівок та продукції власного виробництва учасники передали на загальний збір. Також до донатів долучилися представники фестивалів. Зокрема, в ініціативі взяли участь українські електронні продюсери CEPASA, Votuma, Artem Neba (Musson), гурт JUNKET, чарівні віртуози DISAPPEARED COMPLETELY, майстри джазових мелодій та інші відомі артисти. 

Футболки на підтримку українських військових

FINCH  випустили футболки на підтримку збору коштів для українських захисників в колаборації з Київстар та гуртом «Океан Ельзи».

#ДорогиПеремоги — це благодійний проєкт Київстар, фонду «Повернись живим» та «Океану Ельзи» зі збору коштів на пікапи для захисників. А футболка бренду — це один зі способів підтримати наших захисників і захисниць. Це повністю благодійний проект: футболки не мають комерційної націнки, а 30% від вартості FINCH передає на пікапи для українських військових. Колаж на футболці цитує слова нової пісні гурту «Океан Ельзи» — «Квіти мінних зон».

Перший тираж #ДорогиПеремоги було розпродано за добу! Футболки замовляли не тільки по всій Україні, а й за кордон: США, Німеччина, Бельгія, Канада, Австралія, наразі бренд відкрили передзамовлення і географія розширюється. FINCH вже працює над другим тиражем та планує почати розсилку другої партії з 15 серпня.

Зробити передзамовлення можна тут.

Курс самозарадності в межах проєкту Women For The Future


Внаслідок війни багато українок втратили роботу та/або джерела доходу, й сьогодні шукають нові можливості для професійного розвитку та працевлаштування. Проте, деяким з них складно адаптуватися до нових обставин та знайти в собі сили й мотивацію перейти до активних дій. Для допомоги таким жінкам та дівчатам, Happy Monday та ООН Жінки в Україні у співпраці з Офісом Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції запускають безкоштовний курс самозарадності в межах проєкту Women For The Future.

Курс складається з 8 інтерактивних онлайн лекцій (одна лекція на тиждень), під час яких експерт(к)и допоможуть розібратись в інструментах підвищення рівня психологічної стійкості учасниць, а саме — адаптації до стресу, здатності «приходити до тями» після важкого досвіду та шукати мотивацію в умовах війни.

Для участі зареєструйтесь за посиланням.

Популяризація української культури

Проєкт українського стартапу Awesomic отримав премію Red Dot у категорії Brands & Communication Design і тепер буде представлений у Музеї дизайну Red Dot в Німеччині, — найбільшої у світі колекції досягнень сучасного дизайну.

Проєкт The League of Information Warriors — це комунікаційна кампанія, яка нагадує про силу слова та інформації. Її ціль — надихнути людей боротись на інформаційному фронті в російсько-українській війні.

Для популяризації кампанії Awesomic зобразив відомих українських письменників та філософів як воїнів, що захищають свою землю зі зброєю в руках — «І словом, і ділом». Серед них Василь Стус із «джавеліном» на плечі, Ліна Костенко з автоматом та Григорій Сковорода із мінометом. Дизайн кампанії створила Юлія Кузнєцова, яка співпрацює з платформою Awesomic майже півтора роки.

Проект «Єдині та сильні» про війну та спорт в Україні

Всесвітньо відома гімнастка Надія Васіна та український бренд гаджетів об’єдналися, щоб зібрати 1 850 000 гривень на придбання рентгенапарату для шпиталю на Харківщині. Щоб привернути увагу міжнародної спільноти до долі спортсменів в Україні, був створений проникливий соціальний відеоролик.

З початку повномасштабної війни за незалежність України загинуло вже понад 100 видатних українських спортсменів. Більше 3000 — зараз захищають батьківщину від окупантів на фронті. Військова агресія Росії не лише вбиває цвіт нації, але й руйнує майбутнє українського спорту, скидаючи бомби на стадіони та спортзали по всій країні.

Творці проекту закликають всіх небайдужих приєднатися до збору. 1 850 000 гривень — саме стільки необхідно, щоб придбати рентгенапарат для клініки в Харківській області, де допомагають тяжко пораненим українським військовим з передової. Збір коштів проходить на платформі dobro.ua.

DOROFEEVA та YAKABOO закликають читати українське у спільному спецпроєкті 

Артистка і музикант DOROFEEVA захоплюється читанням, і саме тому вирішила закохати в книжки якомога більше молодих українців. Національна книжкова платформа Yakaboo популяризує читання й українську книжку та хоче зробити Україну найбільш читаючою країною Європи. З поєднання цих прагнень народився спільний проєкт «DOROFEEVA & YAKABOO. Про сенси, що в книжках», який стартував 8 серпня напередодні Дня книголюба.

DOROFEEVA & YAKABOO створили віртуальну книжкову поличку DOROFEEVA. Це її власна добірка книжок, які можна знайти в паперовому або електронному вигляді. Це книжки, які зачепили або дали поштовх до нових звершень, змусили плакати чи голосно сміятись, вдосконалювати себе або мотивувати на зміни інших. 

Купуючи книжки з добірки, кожен долучається до спільної благодійної справи: частину коштів від замовлень буде спрямовано на проєкт «Діти переможців» від благодійного фонду «Соборна» — на допомогу дітям, у яких один або обоє батьків загинули на війні, захищаючи Україну.

Президент МАН виставив на продаж колекцію картин для створення Музею науки

Протягом останніх трьох років Мала академія наук України впроваджує проєкт по створенню державних інтерактивних Музеїв науки МАН в містах України. За задумом Президента МАН Станіслава Довгого наступною точкою на карті регіональних наукових просторів мав стати Музей науки в Ужгороді, однак через війну його створення довелося призупинити. 

Першим кроком до його створення стала організація благодійної виставки-продажу картин «Мистецтво перемоги» в Закарпатському обласному художньому музеї ім. Бокшая. Ініціатором виступила родина Довгих, голова якої Станіслав Олексійович особисто передав для продажу колекцію з понад 80 картин відомих українських художників із власної сімейної колекції. Перлинами колекції стали роботи талановитих українських художників Ференца Семана, Івана Марчука, Юрія Герца, Юрія Химича, Тетяни Голембієвської.

Гроші від продажу підуть на фінансування місцевого Музею науки та підтримку ЗСУ.

Загалом експозиція складається із близько 200 картин відомих українських митців сучасності. Виставка-продаж представить поціновувачам образотворчого мистецтва доробок плеяди митців закарпатської школи: народних художників України Ернеста Контратовича, В’ячеслава Приходька, Василя Свалявчика, Степана Шолтеса та інших. 

Продаж картин триватиме до 9 вересня, ознайомитися з роботами та придбати їх можна на сайті музею. 

Ультрамарафон вдячності

11 серпня на Михайлівській площі в Києві стартував проєкт «Ультрамарафон вдячності». В його межах рятувальник ДСНС України Володимир Сковородка за 14 днів пробіжить 800 кілометрів від Києва до столиці Польщі, а українці можуть доєднатися до забігу онлайн. 

Таким чином українці можуть висловити вдячність польському народу за підтримку під час війни та зібрати  2 000 000 грн на закупівлю сучасного обладнання для аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України м. Києва. Проєкт організували ГУ ДСНС України та благодійний фонд «Українські вогнеборці».

Завдяки ініціативі Нової пошти «Ультрамарафон для всіх» до рекордного забігу може віртуально долучитися кожен охочий. Для цього потрібно обрати на сайті ultramarathonforall.org відрізок маршруту від 1 км та зробити благодійний внесок від 50-ти грн. На зібрані кошти придбають сучасне обладнання для водолазно-рятувальних робіт, які виконує аварійно-рятувальний загін спецпризначення ГУ ДСНС України м. Києва. 

 Безкоштовна серія вебінарів про працевлаштування

Безкоштовна серія вебінарів про підготовку до пошуку роботи, особливості працевлаштування та старт кар’єри для української молоді. В межах проєкту для української молоді (з-поміж ВПО) «Твоя кар’єрна перемога». Проєкт підготований для українців та українок віком від 18 до 35 років (включаючи ВПО), які внаслідок війни втратили роботу та/або джерела доходу й наразі шукають нові можливості для працевлаштування та професійного розвитку.

Програма буде складатися з 15 вебінарів. Серед спікерів — провідні фахівці Reface, TECHIIA, УВС, SoftServe, Happy Monday та інших компаній. Зареєструватись можна за посиланням

Допомога від київської галереї та винного бару Avangarden

З перших днів війни команда Avangarden самоорганізувалась і перетворила галерею та винний бар на волонтерський центр. Готували їжу для ЗСУ та підрозділів територіальної оборони, а також для тих, хто потребує турботи найбільше — літніх людей і дітей, сім`ї яких постраждали від наслідків повномасштабного вторгнення.

Нещодавно Avangarden відновив роботу закладу та запрошує всіх, хто цікавиться сучасним мистецтвом та обожнює гастрокультуру не тільки у теорії. Нещодавно відбувся благодійний поп-ап ярмарок в стінах галереї, на якому було зібрано 30 000грн для підтримки Харкова. 

Заклад працює за оновленими графіком: з 12:00 до 21:30.

Соціальний проект по психологічній допомозі постраждалим від насилля під час війни

В Україні стартував соціальний проект «Скажи життю ТАК/Say yes to life». 

Його місія — творчим шляхом сповістити світ про насильство, яке коїться в Україні, знущання над людьми, в тому числі маленькими дітьми, про недотримання конвенції щодо полонених військових і цивільних. 

А також акцентувати на необхідності пошуку правильних форм психологічної підтримки людей, травмованих війною.

Автором ідеї є Ольга Семьошкіна, головний балетмейстер театру ім. Івана Франко, Заслужений діяч мистецтв, яка окрім театральної діяльності вже понад 20 років співпрацює з артистами по зйомках відеокліпів та постановках концертних шоу і телепроектів.

 

Це триптих, кожна історія якого у  художній формі передає ті життєві випробування, через які проходять люди у воюючій країні та пошук особистого для кожного виходу з обставин.

Проєкт відкритий до допомоги та співпраці. Кожен, хто потребує психологічної підтримки та опори у зв’язку з війною,  хто хоче поділитися своєю історією — пишіть на пошту sayyestolife.ua@gmail.com

Проект також відкритий до співпраці з психологами/волонтерами, які готові об’єднатися задля підтримки людей, що постраждали від насильства в Україні. А також до співпраці з творчими людьми, які бажають долучитися до створення нових робіт в рамках проекту. 


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали