Безкоштовне навчання для українців у Європі

Унікальні можливості для студентів

Понад 3 мільйони українців були вимушені тікати від російської агресії та шукати прихисток у країнах Європи. У відповідь на ситуацію, яка склалася, деякі країни не лише прийняли біженців, а й погодилися надати допомогу у сфері освіти, пропонуючи різноманітні гранти українським студентам.

Безкоштовне навчання для українців у Європі

Польща

Країна, яка стала лідером з прийому українських біженців, гостинно зустрівши понад 2 мільйони осіб. Польща створила всі необхідні умови для того, щоб студенти з України змогли продовжити навчатися, а викладачі з наших вишів — працювати. Зокрема, Варшавський університет уже надав українцям 500 місць та 80 квартир.

Для студентів-медиків свої двері відкрили 18 вищих навчальних закладів, серед яких Гданський медичний університет, Люблінський медичний університет, Ягеллонський університет, Університет кардинала Стефана Вишинського у Варшаві, Університет Яна Кохановського в Кельце, Медичний університет ім. Сілезьких П’ястів у Вроцлаві тощо.

Країни Балтії

Унікальну можливість для українських студентів надає один із найстаріших університетів Європи — Тартуський університет в Естонії.

«Ми готові прийняти до Тартуського університету 250 українських студентів. У питаннях прийому до університету намагатимемося бути гнучкими, щоб не виникало бюрократичних перешкод. Сьогодні наш сенат одноголосно проголосував за те, щоб звільнити українців від плати за навчання в університеті. Ми намагатимемося їм допомагати всебічно, зокрема і в організації житла. Ми відкрили стипендіальний фонд для підтримки українських студентів», — заявив ректор університету.

Литовська морська академія в Клайпеді готується прийняти 600–700 українців і від 60 до 100 з них — розмістити в гуртожитку.

Чехія

Університет Південної Чехії запропонував українським студентам позачергові і соціальні стипендії та житло.

Німеччина

Допомогу біженцям запропонували одразу шість німецьких вишів.

  • Freie Universitaet у Берліні приймає громадян України й обіцяє допомогти їм у пошуках роботи і надати фінансову допомогу.
  • Технічний університет Мюнхена спростив процедуру вступу для українців та оголосив про надання фінансової допомоги.
  • Університет Людвіга-Максиміліана в Мюнхені створив фонд і проводить консультації для українських студентів
  • Ruprecht-Karls-Universität в Гейдельберзі надає фінансову допомогу, допомагає в отриманні посвідки на проживання й у інших адміністративних процедурах.
  • Technische Universität Berlin працює з фондом «Берлін-Україна», підтримуючи біженців фінансово, та компенсуватиме витрати українських студентів на мовні курси.
  • Humboldt-Universität пропонує гранти та стипендії.

Скандинавські країни

У Швеції Стокгольмський університет пропонує роботу українським дослідникам, а Каролінський інститут готується прийняти науковців і студентів.

У Фінляндії двері українцям відчиняють університет Гельсінкі, який спростив процедуру вступу для українців, і університет Східної Фінляндії, готовий прийняти 20 студентів і оплатити їм проживання і дорогу.

Щодо продовження навчання у Данії Йеспер Лангергаард сказав:

«У парламенті є широке політичне розуміння того, що ми надамо українським біженцям можливість вступати до університету без плати за навчання. Це буде вирішено наступного тижня».

Іспанія

Державні університети сонячної Іспанії готові прийняти українських студентів на ступені бакалавра, магістра та доктора протягом цього семестру. Українцям нададуть безкоштовне житло та щомісячну надбавку від 250 до 500 євро. Такі умови пропонують університет Бургоса, університет Саламанки, університет Леона й університет Вальядоліда.

Нагадаємо, що в’їзд до США дозволять «вразливим» категоріям українців: активістам, журналістам, представникам ЛГБТК+-спільноти тощо.

Текст: Аліса Єрмоленко


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Чай з кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Old money — естетика, яка ніколи не вийде з моди: складаємо образи...


Читайте також
Популярні матеріали