Бенксі назвав своє ім'я у загубленому інтерв'ю 20-річної давнини

Крок до розгадки особистості митця

Таємниця справжнього імені британського вуличного художника Бенксі стала невіддільною частиною його особистого бренду. Упродовж десятків років найвідомішому андеграундному автору графіті, який залишає свої малюнки по всьому світу (зокрема, після початку повномасштабної війни Росії проти України Бенксі створив мурали у Києві, Ірпені та Бородянці), загадковим чином вдавалося залишатися невловимим. До того моменту, поки днями видання BBC не опублікувало загублене інтерв`ю 2003 року, в якому звучить справжнє ім`я Бенксі, в межах серії подкастів про анонімного художника «Історія Бенксі».

В інтерв`ю 20-річної давнини Бенксі розмовляв про свою виставку «Війна за газон» (Turf War) у Лондоні з колишнім кореспондентом BBC Найджелом Ренчем. Під час розмови журналіст запитав у художника дозволу використовувати його справжнє ім`я. «Роберт Бенкс, так?» — запитав кореспондент. «Я Роббі», — відповів йому художник. «Роббі. Добре, Роббі», — зазначив Ренч.

Цей фрагмент інтерв`ю не увійшов до ефірного випуску, однак нещодавно журналіст переслухав розмову й вирішив поділитися зі слухачами його повною версією.

«Я дав йому можливість просто сказати "Роберт Бенкс", офіційну версію імені, яке він дав The Independent. І протягом багатьох років я був вражений тим, що він мене виправив та сказав, що він Роббі», — зазначив Ренч.

На запитання ведучого про те, чи вважає він графіті вандалізмом, Бенксі відповів, що він тут «не для того, аби просити вибачення», і порадив усім більше розважатися й за бажанням зафарбовувати його роботи.

Втім, дискусії про особистість Бенксі продовжують точитися й після публікації інтерв`ю. Серед потенційних кандидатів, які, на думку експертів, могли б приховуватися за псевдонімом Бенксі, — музикант Massive Attack Роберт Дель Найя та Робін Ганнінгем, теорію з яким підтвердили вчені з Лондонського університету королеви Марії. Також існує версія, що під псевдонімом Бенксі працює група художників.


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали