5 правил, яких має дотримуватися кожен донор крові

Підготовка до здавання крові

Сьогодні, 14 червня, відзначають Усесвітній день донора крові — дата, започаткована для висловлення вдячності благодійникам, які здають кров для порятунку життів. Наразі потреба у всіх групах крові в Україні лишається дуже високою: тяжкі бойові дії, постійні обстріли росіянами прифронтових міст, ракетні атаки та удари дронами — через усе це життя тисяч українців щодня залежить від наявності донорської крові.

Донорство крові

В Україні донором може стати кожен дієздатний громадянин віком від 18 років і вагою від 50 кг (у деяких центрах крові приймають із вагою від 55-60 кг), який пройшов відповідне медичне обстеження і в якого немає протипоказань, визначених МОЗ. Кров також можуть здати іноземці, які мають постійну посвідку на проживання в Україні.

Однак навіть за умови високої потреби у донорській крові охочим здати її потрібно дотримуватися декількох правил. Адже, якщо у вашій крові буде виявлено певні речовини, її не переливатимуть пацієнтам.

Сьогодні ми зібрали 5 правил, яких має дотримуватися кожен донор крові. Вони були опубліковані на сайті Центру громадського здоров’я МОЗ України та сервісі Donor.ua.

Донація крові

1. За три дні до здавання крові відмовтеся від приймання анальгетиків і аспірину, а також ліків, що їх містять. Ці речовини погіршують зсідання крові.

2. Дотримуйтеся спеціальної дієти перед донацією.

За 72 години до донації не вживайте:
⁃ чорницю

За 48 годин до донації не вживайте:
⁃ алкоголь
⁃ енергетичні напої
⁃ копчену, гостру, пряну та смажену їжу
⁃ чипси, сухарики, халву, насіння, снеки, солодкі магазинні напої, кетчуп, майонез, інші магазинні соуси та маринади
⁃ буряк

За 36 годин до донації не вживайте:
⁃ ковбасні вироби

За 24 години до донації не вживайте:
⁃ соління
⁃ горіхи, фініки, банани

Протягом 4-5 годин до здавання крові варто відмовитися від кави, оскільки кофеїн звужує судини. Її не варто пити й протягом 12 годин після донації.

Донорство крові

3. Мінімум за годину до здавання крові відмовтеся від паління.

4. Перед донацією обов’язково виспіться та з’їжте легкий сніданок (солодкий чай, дієтичне печиво, кашу на воді).

5. Під час огляду лікарем перед донацією чесно відповідайте на запитання і не приховуйте інформацію про вживання ліків, алкоголю, наркотичних речовин і перенесені захворювання. Не приходьте здавати кров, якщо відчуваєте нездужання (озноб, запаморочення, головний біль, слабкість).

Донорство крові


Реклама

Популярні матеріали

8 найкращих сонцезахисних кремів, флюїдів та спреїв


Місячний календар стрижок на липень 2025 року


Aromateque представляє новий аромат від Maison Francis...


Читайте також
Популярні матеріали