5 корисних книжок, щоб побудувати здорові стосунки з людьми

Добірка від Yakaboo

Будувати здорові стосунки — запорука щасливого життя. Книжки з нової добірки, яку ми рекомендуємо спільно з національною книжковою платформою Yakaboo, допомагають зекономити багато часу та надають корисні рекомендації щодо взаємин з нашим оточенням. 

Ірвін Ялом. «Ліки від кохання та інші оповіді психотерапевта»

«Ліки від кохання та інші оповіді психотерапевта» — світовий бестселер із психології, який протягом 30 років залишається у топах рейтингів видань цієї категорії. У книжці Ірвін Ялом розповідає про три шляхи до щастя, зцілення та перемоги над комплексами. Рекомендації ілюстровані реальними історіями з практики автора. Ми зустрічаємо десятьох персонажів: кожен прийшов зі своєю проблемою до психотерапевта. Усі вірили в успіх терапії, але ніхто не думав, що терапія знайде корінь проблем у них самих. 

Джудіт Орлофф. «Виживання для емпата. Життєві стратегії для чутливих людей»

Емпатам живеться непросто. Усі рекомендації доброзичливців не брати все близько до серця не працюють, адже люди з тонкою шкірою не вміють жити по-іншому. За свою доброту та чутливість вони платять зависоку ціну: вигорання, депресія, гойдалки настрою. Авторка книжки навчить уникати сенсорного перевантаження та енергетичного виснаження. Ви не станете циніками та егоїстами, але зможете встановлювати здорові кордони у спілкуванні з виснажливими людьми: нарцисами та енергетичними вампірами. 

Беверлі Енґел. «Звільнись від емоційного насилля. Як розірвати замкнене коло приниження і сорому в стосунках»

Токсичні стосунки — територія страждань та, як не дивно, сорому. Адже аб’юзери, ламаючи дух жертви та здобуваючи над нею контроль, вирощують у неї це руйнівне почуття. Саме сором не дає жертві вийти з токсичних стосунків. Психотерапевтка Беверлі Енґел вважає, що найпотужніший антидот проти сорому — це співпереживання собі. Вона пропонує конкретні кроки, які допоможуть загоїти душевні рани, відновити впевненість у собі та, зрештою, стати настільки сильними, щоб наважитися піти з отруйних стосунків назавжди. 

Ліндсі К. Гібсон. «Дорослі діти емоційно незрілих батьків»

Не всяке переживання дитинства — травма, кажуть психологи. Але якщо вас постійно супроводжують відчуття самотності або невпевненості у власних силах, то проблема, швидше за все, у тому, що ви росли з емоційно незрілими батьками. Вони нехтували вашими емоційними потребами та ігнорували ваші почуття. Ви ж у відповідь зарано стали поводитися як доросла людина, котра ніби й не потребує емоційної допомоги. Або потрапили у токсичні стосунки з такою ж емоційно незрілою людиною, як мати чи батько. Допоможіть собі — прочитайте цю книжку та ставайте на стежку любові до себе. 

Кетрін Ґрей. «Несподівана радість самотності»

Бути single та/або childfree — давно вже не якийсь дивний виняток із правил. Проте суспільство все ще таврує самотніх «не такими». Якщо ви не у парі, але почуваєте себе цілими без «половинки», то чому ж у вас викликають дискомфорт зауваження родичів чи знайомих про ваш «самотній» статус? Час позбутися цього незручного відчуття, прийняти самотність, знайти радість у ній та абстрагуватися від тиску громадської думки, яка вимагає парних стосунків.

Реклама

Популярні матеріали

Мініспідниця — мастхев у весняному гардеробі: яку модель обрати на...


Мистецький квітень: 23 київські виставки, що заслуговують на вашу...


Творчиня національної естетики й популяризаторка українського...


Читайте також
Популярні матеріали