Краса — це насамперед здоров’я. Як їсти, спати, рухатися та навчитися відчувати власне тіло на сто відсотків? Читайте у добірці від національної книжкової платформи Yakaboo.
Ненсі Еткофф. «Виживання найгарніших. Наука краси»
Чим насправді є людська одержимість красою та що дійсно бачать у нашій зовнішності потенційні сексуальні партнери, суспільство та навіть роботодавці? Докторка психології, дослідниця і викладачка Гарвардської школи медицини Ненсі Еткофф стверджує, що одержимість не є виявом зіпсутості чи марнославства. Аналізуючи десятки наукових праць та досліджень, авторка пояснює зв’язок між тим, що люди універсально вважають красивим, та еволюційними потребами нашого виду. Виявляється, що кожен елемент людської зовнішності вважається красивим на інстинктивному рівні, бо є корисним для виживання.
Керолайн Вільямс. «Рухайся! Як тіло формує наші думки та почуття»
Люди створені для руху: науковці стверджують, що саме завдяки потребі рухатися по-новому наш вид розвинув здатність мислити. Проте сьогодні понад 70% часу ми проводимо сидячи чи лежачи. Від цього страждають не тільки фігура та здоров’я, але й розумові здібності та психіка. У цій книжці авторка зібрала новаторські наукові дослідження, філософію гуру йоги та досвід спортивних професіоналів. Читайте та надихайтеся: рух не просто поліпшує якість життя, він допомагає краще мислити та довше зберігати молодість.
Девід Робенґаймер, Стівен Джей Сімпсон. «Їж як тварини. Природа здорового харчування»
Тварини інстинктивно знають, що і коли їм їсти, щоб залишатися здоровими. Чому люди втратили цю навичку та як її знову опанувати? Девід Робенґаймер і Стівен Джей Сімпсон дають відповіді на ці питання у своєму новаторському дослідженні. Спостереження за різноманітними тваринами по всій земній кулі привели авторів до створення нової теорії харчування. Користуйтеся практичними порадами з книжки, щоб зрозуміти небажані побічні ефекти химерних дієт, контролювати здорове харчове середовище навколо себе і збагнути, що смачне і корисне — це невід’ємні складові правильного харчування.
Ольга Маслова, Ніка Бєльська. «Коли я нарешті висплюся?»
Кажуть, що сон — це новий секс. Розкіш, рідкісна насолода. То що ж нам робити, аби нарешті налагодити здоровий та достатній сон? Авторки книжки описують, як працюють біологічний годинник і циркадні ритми, що таке хронотипи, як налагодити режим сну в дорослих і дітей та чи варто спати вдень. Ви також дізнаєтеся, чому не варто змушувати сов вставати о п’ятій та навіщо жайворонки прокидаються з першим промінням сонця, як побороти джетлаг, чому на ніч хочеться з’їсти тортик і навіщо вам у спальні суцільна темрява.
Наталя Сіліна. «Жіночі справи. Про гармонію гормонів, секс і контрацепцію»
Ми часто схильні списувати всі наші негаразди зі здоров’ям на гормони. Або, навпаки, шукати відповіді будь-де, але не в гормональному балансі. Час поговорити про нашу фізіологію відверто і професійно: про симфонію жіночих гормонів у періоди статевого дозрівання чи менопаузи, про застарілі та новітні засоби контрацепції, про вагітність навіть з аномаліями матки. Книжка лікарки вищої категорії та засновниці освітнього проєкту «Dr.Silina. Школа жіночого здоров’я» Наталі Сіліної не замінить гінекологічного огляду, але навчить читачок піклуватися про своє здоров’я.