5 фактів про Володимира Зеленського, які ви могли не знати

Подробиці з життя українського лідера 

За час свого правління президент України Володимир Зеленський став справжнім уособленням ідей єдності, демократії та незламності всього українського народу. Сьогодні шостий президент України переживає на посаді найскладніші часи. Однак саме вони проявили Володимира Зеленського як стійкого лідера та впевненного борця за справедливість.

На честь дня народження президента ми обрали п’ять цікавих фактів про Володимира Зеленського, які допоможуть дізнатися про українського лідера більше.

Володимир Зеленський чотири роки прожив у Монголії

Майбутній президент народився 25 січня 1978 року у Кривому Розі. Хлопчик ходив у місцевий садочок та виділявся серед однолітків своїм жвавим характером. Бувши надзвичайно активною дитиною, маленький Володимир мав безліч захоплень: від музики та легкої атлетики до танців і колекціонування марок.

Згодом сім’я Зеленських переїхала до міста Ерденет у Монголії, де мати працювала інженером, а батько-науковець був залучений до будівництва гірничозбагачувального комбінату. Загалом хлопчик провів у Монголії чотири роки та закінчив там перший клас. Потім разом із сім`єю він повернувся до рідного Кривого Рогу.

Володимир Зеленський навчався на юриста

Попри те що у шкільні роки Володимир Зеленський був душею компанії, вступаючи до університету, він обрав зовсім не творчу професію. Майбутній президент вирішив здобути юридичну освіту в Київському національному економічному університеті. Вже у 17 років  його помітила команда Клубу веселих і кмітливих, де й зародилася ідея створити команду КВК «95-й квартал».

Згодом «Квартал 95» переріс у повноцінну студію, яка випускала популярне в Україні гумористичне телешоу «Вечірній квартал».

Володимир та Олена Зеленські познайомилися у підлітковому віці

Стосунки Володимира та Олени можна вважати одними з найміцніших у публічному просторі України. Пара познайомилася ще у школі, навчаючись в паралельних класах.

«Я знала: там, де збирається велика кількість людей і лунає сміх, обов’язково є Зеленський. Це знала вся гімназія», — говорила Олена Зеленська.

У 2003 році Зеленський одружився з Оленою Кияшко після восьми років стосунків. Зараз подружжя виховує двох дітей: доньку Олександру (2004) та сина Кирила (2013).

На честь Зеленського названо новий вид тварини

Улітку 2022-го польські науковці виявили новий вид тварини, який присвятили президенту України Володимиру Зеленському.

Команда польських палеонтологів на чолі з Маріушем Саламоном з Інституту досліджень Землі у Катовіце дослідила скам’янілість невідомої тварини з Юрського періоду. Нею стала давня морська лілія, яка отримала назву Ausichicrinites zelenskyyi «на честь шостого та чинного президента України Володимира Олександровича Зеленського за мужність і відвагу, виявлені у захисті вільної України», як зазначається в повідомленні. Тварина мешкала поблизу Африки 150 мільйонів років тому.

Зеленський пережив понад 12 замахів на своє життя

Починаючи з повномасштабного вторгнення РФ в Україну, Володимир Зеленський пережив 12 замахів на своє життя. Перед початком вторгнення директор ЦРУ Білл Бернс вирушив до Києва, щоб попередити президента України Володимира Зеленського про російський план його вбивства. Про це повідомляє The Independent.

У книзі «Боротьба за життя: усередині Білого дому Джо Байдена», що готується до публікації, автор Кріс Віппл пише, що в той момент Зеленський публічно відкинув попередження офіційних осіб США про те, що Кремль незабаром вторгнеться в Україну.

Як повідомляє The Independent, офіційні українські особи зазначили, що із 24 лютого Зеленський пережив понад 12 замахів на своє життя з боку Росії. За інформацією Віппла, принаймні двом спробам вдалося запобігти завдяки розвідувальній інформації США, яку надав Бернс під час свого візиту до української столиці.


Реклама

Популярные материалы

Як це було: підсумки тижнів чоловічої моди сезону осінь-зима...


Секрети етикету Єлизавети II, які допомагали їй закінчувати нудну...


Instagram-тренд: леопардові образи, які допоможуть у постачанні...


Читайте також
Популярні матеріали