5 благодійних ініціатив на підтримку ЗСУ

До яких може долучитися кожен

Українські військові продовжують відважно боронити Україну від російських окупантів. Попри всю сміливість та відданість службі, наші військові потребують постійної підтримки. Сьогодні, 6 грудня, у День Збройних Сил України, ми вкотре хочемо нагадати про важливість допомоги тим, хто захищає нашу свободу, підготувавши список благодійних ініціатив.

«Повернись живим»

Фото: savelife.in.ua

Це благодійна організація, яка з 2014 року допомагає українській армії. З 2014 року Фонд передав у військо близько 5,146 млрд грн. Окрім цього, більше 22,8 тисячі засобів захисту для українських воїнів було придбано від початку повномасштабного вторгнення, понад 4400 одиниць тепловізійної оптики придбано за 8 років існування фонду «Повернись живим», більше 3300 квадрокоптерів та 140 розвідувальних пілотних авіаційних комплексів закуплено для аеророзвідників українського війська.

Окрім матеріальної допомоги організація також підвищила рівень технологічності армії за допомогою більш ніж 2800 планшетів із програмним забезпеченням «Армор» для стрільби із закритих позицій з танків, бойових броньованих машин, мінометів та іншого піхотного озброєння.

Організація «Повернись живим» стала першим благодійним фондом в історії України, який отримав ліцензію на закупівлю за кордоном товарів подвійного та військового призначення, включно з летальною зброєю.

На офіційному сайті фонду зазначають, що місія «Повернись живим» полягає у постачанні технологій, тренінгів та амуніції, щоб допомогти врятувати життя українців, а нашим воїнам — захищати Україну.

Ознайомитися з роботою благодійної організації та зробити пожертву можна за посиланням.

Благодійний фонд Сергія Притули

Фото: Instagram: @siriy_ua

З 2014 року Сергій Притула допомагав армії як приватний волонтер, а у 2020 році Благодійний фонд Сергія Притули почав своє офіційне існування.

У фонді зазначають, що в лютому 2022 року, коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення, фонд одразу розширив діяльність: відкрив мілітарний штаб для допомоги військовим та штаб гуманітарної допомоги цивільним. Для ефективного перевезення та зберігання вантажів з усього світу було відкрито чотири логістичні центри в містах України та один центр у Перемишлі (Польща). Головний офіс фонду розміщений у Києві.

Зараз мілітарний штаб зосереджений на забезпеченні української армії засобами зв’язку, оптичними пристроями, дронами, БПЛА, транспортом та засобами тактичної медицини для військових. Загалом починаючи з лютого фонду вдалося зібрати понад 1 млрд грн внесків.

Особливо Фонд Сергія Притули прославився завдяки двом речам — народному «Байрактару» та космічній розвідці. Наприкінці червня фонд разом із блогером Ігорем Лаченковим за три дні зібрав 600 млн грн на чотири турецькі безпілотники «Байрактар». Але виробник врешті подарував їх Україні, тому гроші пішли у фінську компанію ICEYE, яка надає Міноборони повний доступ до всіх можливостей одного зі своїх супутників на орбіті. Це допомагає ЗСУ отримувати знімки критичних ділянок з високою частотою.

Долучитися до зборів можна за посиланням

«Госпітальєри»

Фото: Олександр Волчанський

Український волонтерський медичний батальйон «Госпітальєри» бере участь у російсько-українській війні з 2014 року. Займається наданням першої медичної, домедичної допомоги та евакуацією поранених українських воїнів з найгарячіших ділянок фронту. Засновницею добровольчої організації парамедиків є Яна Зінкевич. В організації зазначають, що «Госпітальєрами» було проведено більше 5200 евакуацій.

Зараз батальйон збирає на зимовий одяг військовим, комплекти коліс та оклюзійки. Задонатити можна за посиланням.

«Армія SOS»

«Армія SOS» займається закупівлею необхідних для військових амуніції, засобів захисту, зв’язку та розвідки, уніформи та продовольства, а також доставкою їх безпосередньо на фронт. Організація працює з 2014 року, покращуючи обороноздатність України. В організації повідомляють, що внески всіх небайдужих допомагають волонтерам «Армії SOS» забезпечувати захисників України сучасним обладнанням та спорядженням для протидії російському вторгненню.

Зробити пожертву можна за посиланням.

Razom for Ukraine

Фото: www.razomforukraine.org

Razom for Ukraine було засновано під час Революції Гідності у 2014 році групою українських експатів у США, щоб «розкрити потенціал України» шляхом підтримки громадських проєктів на батьківщині.

Місія організації полягає в тому, щоб збільшити індивідуальні та колективні внески за допомогою проєктів, які розкривають повний потенціал України та будують шлях до успішної, демократичної нації. Організація створює коротко- та довгострокові проєкти або співпрацює над існуючими проєктами з різними організаціями, які допомагають Україні. У рамках цієї діяльності було створено спільноту волонтерів у Америці та Україні, яка дозволила організації забезпечити місця, де люди можуть створювати та працювати над такими проєктами.

Починаючи з 24 лютого Razom for Ukraine зосередилася на забезпеченні потреб військових і цивільних. За п’ять останніх місяців організація зібрала понад 2 млрд грн ($60 млн). Основна частина цих коштів іде на пряму підтримку ЗСУ технічними пристроями — від рацій і ретрансляторів до цивільних дронів та планшетів.

Задонатити фонду можна за посиланням.


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали