Сьогодні свій день народження відзначає українська прима-балерина і керівник KSBC Катерина Кухар.
Її люблять за влучні та дотепні висловлювання, за вишуканий стиль і, звичайно ж, талант до танцю. Вона захоплює не лише акторською грою, а й сміливістю приймати виклики. До ювілейної дати ми дізналися про секрети успіху кращої сучасної балерини України та виділили топ-3 принципи Катерини Кухар, які вона перенесла з балету в життя.
Вміння вчитися — єдиний спосіб досягти успіху!
Артисти балету — вічні учні, ми вчимося все своє життя. Зупинка смерті подібна. Якщо ти зупинився, то зробив крок назад. Нас так вчать з дитинства, робота будується на виправленні помилок та здобутті нових навичок. Після закінчення Київського хореографічного училища, я здобула ще дві вищі освіти. Нині це фундамент для моєї нинішньої діяльності. У 2010 році я здобула спеціальність у напрямі «Диктор телебачення». Коли через багато років мене запросили на телебачення як журі найвідомішого шоу країни, яка веде деякі передачі, я багато знала і розуміла. Доля ніби мене готувала. У 2017 році я здобула ще одну освіту та стала організатором театральної справи, що шалено мені зараз допомагає у керівництві Київським державним професійним хореографічним коледжем.
Важливо, напрацювання нового — це внесок у майбутні успіхи. Навіть коли дуже складно, а складно — постійно. І щодня думаєш: «завтра буде легше, з`явиться більше вільного часу…», а завтра тільки важче. Але мене це не лякає, тому що я живу цікаве, щасливе, повне барвистих емоцій та вражень життя і вдихаю його аромат усіма фібрами!
Може в ній і є складнощі, головоломки та стреси, але вона моя!
Але якщо говорити про життя в цілому, то не здаватися — єдиний спосіб досягти успіху. Ніхто з нас не народився зі срібною ложкою у роті. Але деякі йдуть до намічених цілей, а деякі сходять з дистанції за перших невдач. Хоча часом саме з цих невдач складається реальний успіх, вірніше, з уміння їх долати, з правильних висновків та винесених уроків!
До однієї мети можна йти різними шляхами
Ми рідко проводимо паралелі, але якщо замислитися, живучи мистецтвом довгі роки, неусвідомлено розумієш, що багато правил балетного життя можна перенести до інших сфер повсякденного буття.
Я зробила висновок, що копіювати чиюсь модель не варто, потрібно шукати свій ритм. До одного результату можна йти різними шляхами. Наприклад, ми зі Стояновим до одного спектаклю готуємося зовсім по-різному, кожен має свій ритм для досягнення високого результату. Я як черепашка закриваюсь у собі, не відповідаю на телефонні дзвінки, не даю інтерв`ю в день вистави, навіть з дітьми зводжу до мінімуму спілкування, налаштовуюсь. А Стоянову навпаки потрібна активність перед спектаклем, він комусь дзвонить, з кимось говорить, щось організовує, без проблем дає інтерв`ю, грає з дітьми, і для нього це оптимально. Тигр та лев мають різні звички.
Вміння проблеми зустрічати з посмішкою
Стиль живе всередині кожної жінки, і він є її почерком, тим, чим ми наповнюємо свій день, чому віддаємо пріоритет, як виглядаємо, що транслюємо оточуючим, яку емоцію даруємо! Жінка, яка вміє навколо себе створити особливе повітря, яким хочеться дихати іншим — це справжня чарівниця.
На мій спосіб життя, безумовно, вплинуло балетне мистецтво.
З одного боку балет — це характер, дисципліна і водночас — легкість та емоції. Це симбіоз спорту і мистецтва, ми повинні бути не тільки відмінними спортсменами в плані техніки, стрибків, ще ми зобов`язані мати інші якості: акторську майстерність, ідеальний музичний слух і дарувати позитивну енергію.
Справжнє мистецтво, коли танцюристи підносять все так, ніби їм все дається легко і здається, що будь-хто може встати і зробити також. Коли ніхто не розуміє, скільки праці за цією легкістю стоїть. Я думаю, що саме ця «легкість» важлива не лише у професійній та творчій діяльності, а й у житті. Це та цінна навичка, яка дозволяє не потонути в рутині складнощів, а навпаки, надихати інших на звершення!
Люди, які володіють цією якістю, безмежні у своїх можливостях!