День хрещення Київської Русі — України

І День української державності

Сьогодні, 28 липня, відзначається День хрещення Київської Русі — України. Також цього року країна вдруге святкує День української державності як утвердження спадкоємності понад тисячолітньої історії українського державотворення.

Вважається, що 28 липня князь Володимир Великий прийняв хрещення у Херсонесі та повернувся до Києва. Пізніше відбулося хрещення у всій Київській Русі.

Таке рішення князя сприяло долученню держави до європейського культурно-релігійного простору.

«Історія українського державотворення засвідчується першими згадками про заснування столиці Давньоруської держави — міста Києва та подіями, пов’язаними з діяльністю князя Київського Володимира. У 988 році він прийняв християнство як державну монорелігію, що стало для України цивілізаційним вибором. Християнство сприяло піднесенню культури, освіти, дало поштовх розвитку кириличної писемності. Давня Русь успішно долучилася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору», — зазначають в Українському інституті національної пам’яті.

Державотворчі традиції Київської Русі пізніше продовжили, зокрема, Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна та сучасна незалежна Україна.


Реклама

Популярні матеріали

12 найпоширеніших причин для розриву стосунків


Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


5 етапів відносин, через які проходять лише міцні пари


Читайте також
Популярні матеріали