Франко-українська торгова палата оголошує конкурс «Створено жінками — 2024»

Подайте заявку до 24 березня й виграйте 150 000 грн та поїздку в Париж

Українські жінки, які ведуть підприємницьку діяльність під час активних воєнних дій, можуть подати заявку на конкурс «Створено жінками — 2024» від Франко-української торгово-промислової палати. Переможниця премії отримає 150 000 грн на розвиток власної справи, членство у Франко-українській торгово-промисловій палаті та поїздку в Париж, а всі фіналістки — грошові призи та консультаційну підтримку від компаній-партнерів.

Цього року конкурс «Створено жінками» проводиться вже вшосте. Загалом з 2019 року  участь у конкурсі взяло 700 українських підприємниць, близько 30 стали переможницями й отримали майже 1 млн гривень на розвиток свого бізнесу. Серед сфер діяльності конкурсанток — освіта, медицина, створення ефірних олій та натуральної косметики, виробництво харчів та очищення води, сміттєпереробні станції, кіностудії, виготовлення меблів, розроблення настільних ігор тощо.

 Мод Жозеф, директорка Франко-української торгово-промислової палати, зазначила: «Українські жінки не лише зі зброєю в руках боронять країну, а й упевнено керують бізнесом у тилу. З лютого 2023 року кожен другий новий ФОП в Україні відкрили жінки. Найбільш помітно кількість підприємиць зросла від початку осені: так, наразі на жінок припадає 60% нових ФОПів... Жіноче лідерство стає мейнстримом в Україні, і ми раді, що причетні до цього невпинного процесу. Я бажаю українським жінкам віри в себе та наснаги,  а також закликаю підприємиць не зволікати та подавати заявку на наш конкурс — ви всі гідні перемоги та підтримки». 

Але це не означає, що на жінок-підприємиць не вплинула війна — згідно з дослідженнями,  з початком повномасштабного вторгнення 95% бізнесів, що належать жінкам, відчули негативний вплив. Головними викликами є наслідки стихійних лих та пандемій, проблеми виходу на міжнародний ринок і нестабільні економічні умови в Україні, спричинені війною (про це зазначило 40%). Так, у 26% жіночих бізнесів зменшилася кількість клієнтів, 18% призупинили діяльність, у 12% зменшилася кількість замовлень тощо. Крім того, бізнеси зазнали прямих збитків — п`ята частина — до 100 тис. грн, 47% — від 100 тис. до 1 млн грн, 20% — від 1 до 5 мільйонів грн, а 13% жіночих бізнесів зазнали збитків більше ніж на 5 мільйонів гривень. Хоча кількість нових ФОПів, очолюваних жінками, стрімко зростає, частка жінок-директорів компаній росте не так швидко. У 2022 році цей показник сягнув 28%, а у 2023 році трохи зріс — до 31%. 

Тетяна Шевролє, президентка журі премії, підкреслює: «Жінка-підприємець змушена одночасно поєднувати декілька соціальних ролей та все ще стикається з певним тиском з боку суспільства, що суттєво ускладнює її роботу. Саме через цей гендерний дисбаланс ми бачимо перспективи у розвитку саме жіночого бізнесу та висловлюємо повну підтримку конкурсу «Створено жінками — 2024».

Переможниця минулорічного конкурсу Дарія Корнійчук, власниця першого в Україні бренду з виробництва повного циклу ефірних олій та гідролатів Aroma Fields, отримала 150 000 грн, які спрямувала на міжнародні сертифікати для власної продукції:  «Я давно мріяла про свій бізнес, тому у 2020 році придбала 2 гектари земельної ділянки. Того ж року висадила першу рослину — лаванду. Втрати під час окупації не зупинили мене, а, навпаки, спонукали діяти далі. Тому торік я купила дистилятор і зробила першу ефірну олію з власної лаванди, що вижила, та сировини інших екологічних фермерств. 150 000 грн я спрямувала на отримання міжнародної сертифікації — це дозволило вийти на ринок B2B і постачати ефірні олії великим косметичним і парфумерним виробництвам».

Бренд Yves Rocher, який є одним з головних партнерів премії, завжди надихався красою та незламною силою жінок: «Саме жінки та їхній невичерпний ентузіазм надихнули нас підтримати цей проєкт. Він про усвідомлений вибір та життєстійкість кожної жінки на шляху до втілення своєї мрії. Допомагаючи жінкам реалізувати енергію створення, ми всі разом робимо внесок в економічний імпульс нашої країни».

«Вже кілька років поспіль UKRSIBBANK підтримує конкурс «Створено жінками». Ми розуміємо потенціал жіночого підприємництва. Сьогодні це також є стимулом для економічного відновлення України. Жінки в бізнесі створюють робочі місця, збільшують податкові надходження, стимулюють інновації та розробляють нові послуги. Дослідження показують, що підтримка жіночого підприємництва сприяє сталому розвитку як місцевих громад, так і суспільства загалом. Як промоутер гендерної рівності UKRSIBBANK заохочує жінок реалізовувати свій потенціал. Для цього ми підтримуємо такі ініціативи, як «Створено жінками». Це наш позитивний внесок у стале майбутнє України»,  — розповів Лоран Дюпуш, Голова Правління UKRSIBBANKBNP Paribas Group.

Заявки на премію приймаються до 24 березня 2024 року. Для участі в конкурсі кандидатки — засновниці компанії та підприємиці — мають заповнити анкету на сайті womanccifu.com, зробити презентацію про себе (досвід роботи, основні досягнення, проєкт розвитку і бізнес-план на три роки) та коротке відео про свою компанію та проєкт, а також надати офіційний реєстраційний документ. Зауважте, бізнес має бути працюючим — не новоствореним! 

Журі розглядатиме заявку за такими критеріями: оригінальність та обґрунтування проєкту, стратегічне мислення та якість бізнес-плану, а також якість презентації. Ті учасниці, які наберуть найбільшу кількість балів, пройдуть до наступного туру — співбесід з журі. 

Крім головного призу, для фіналісток передбачені спеціальні призи Франко-української торгово-промислової палати: спонсори-члени палати виділяють від 25 000 до 100 000 грн. 

Учасниками конкурсу минулих років були такі компанії, як Gunia Project, Have a rest, Vesna, No Waste Ukraine, школа французської мови Musique de Langue, меблева компанія Maven Group, FoodEx, Mary Ballet Kyiv, ТМ Smakuli, ТМ «Раненько» та багато інших.


Реклама

Популярні матеріали

Національна спадщина: 5 забутих страв української кухні


Куркума для схуднення, омолодження та виведення токсинів: як та...


Про що говорять чоловіки: 10 секретів, які варто знати кожній...


Читайте також
Популярні матеріали