14 мільйонів українців потребують психологічної підтримки через війну

За інформацією міністра охорони здоров’я

Війна значною мірою впливає на ментальні стан людей. За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, війна в Україні відобразилася на психологічному стані близько 14 мільйонів українців. Велика кількість з них потребуватиме психологічної підтримки. Про це міністр розповів в інтерв’ю «Українському радіо».

«Найперше, що ми хотіли б, щоб люди не шукали психологів, адже не завжди їх можна знайти в населеному пункті, де вони проживають. Не шукали б, а мали доступ до психологічної підтримки. Її можна буде отримати в команді сімейного лікаря», — розповів міністр.

Ляшко зазначив, що зараз МОЗ запустило курс навчання для сімейних лікарів за стандартом Всесвітньої організації охорони здоров’я. За його словами, курс чітко описує всі проблеми психоемоційного стану, на які може звернути увагу сімейний лікар.

Політик також підкреслив, що важливо звертатися за професійною допомогою за потреби та не користуватися самолікуванням. 

«У кожному стані спочатку мають бути пройдені всі етапи діагностики, виявлена проблема, слід спробувати вирішити її без медикаментозного лікування. І лише в певних випадках кваліфікований спеціаліст-психіатр може призначити лікарський засіб», — говорить Ляшко.


Реклама

Популярні матеріали

Разом сильніші: співзасновниці української жіночої спільноти...


Продюсер Азад Сафаров, що працював над «Будинком зі скалок»...


Джіджі Гадід і Леонардо Ді Капріо знову підігріли чутки про свій...


Читайте також
Популярні матеріали