«10 років тому українці провели свій перший контрнаступ»: Володимир Зеленський привітав українців з Днем Гідності та Свободи

Важлива річниця

У вівторок, 21 листопада, Президент України Володимир Зеленський звернувся до українців з нагоди Дня Гідності та Свободи, який відзначається на честь початку Помаранчевої революції та Революції Гідності.

«Ми відзначаємо сьогодні День Гідності та Свободи. Державне свято, встановлене на честь початку двох революцій — 2004-го та Революції Гідності 10 років тому. 10 років тому ми розпочали нову сторінку боротьби. 10 років тому українці провели свій перший контрнаступ. Проти беззаконня, спроби позбавити нас європейського майбутнього. Проти нашої неволі. 10 років тому люди об`єдналися не лише проти чогось, а й передусім за себе. Кожен за кожного», — зазначив Зеленський.

«Позаду в нашого народу — великий відрізок шляху, який ми вже подолали. Позаду мене сьогодні — прапори України та Європейського Союзу. І сьогодні ми маємо право сказати: це не просто прикраса площі, декорація, фікція, а реальний символ невід’ємності України від Європи, право на яку весь цей час доводить українська нація й Українська держава. Рік за роком, крок за кроком ми робимо все, щоб у колі зірок на прапорі ЄС, що символізує єдність народів Європи, сяяла й наша зірка. Зірка України», — додав президент.

Зеленський зазначив, що сьогодні твориться новий виток української історії.

«Сьогодні саме від нашого покоління залежить, який напрямок вона отримає. Що напишуть про нас у підручниках історії. Що скажуть про нас нащадки: "Вони боролись, але не змогли" чи "Вони бились і перемогли"», — сказав він.

@libkos

У своєму зверненні Володимир Зеленський також наголосив на небезпеці пошуку «компромісів з терористами».

«Коли ворогу вдається підірвати міжнародну підтримку й солідарність. Коли цивілізований світ починає шукати компроміси з терористами та йти на поступки тиранам. Тоді неодмінно програємо ми всі. Україна. Європа. Світ. Програємо, наївно думаючи, що з ними може бути нічия. Нічия неможлива. Маємо бути сильними. Бо тільки в сильних вірять, тільки сильні творять майбутнє. Тільки сильні можуть бути єдиними. Єдиними, аби стати вільними. Вільними, аби бути гідними. Заради нових часів», — зазначив він.


Реклама

Популярні матеріали

«Брат, тато, бабусі, двоюрідна сестра, хрещений — всі загинули....


Rich-mom energy: новий модний тренд, який затьмарив «тиху розкіш»...


Nannacore — новий TikTok-тренд, який встиг підкорити модну...


Читайте також
Популярні матеріали