10 проникливих цитат про українську мову

Просто в серце

Сьогодні, 9 листопада, в Україні відзначають День української писемності та мови. Це свято — привід нагадати собі про милозвучність, красу та унікальність української мови. Мова має особливе значення для кожного народу, визначаючи його ідентичність. Вона є своєрідним кодом нації.

Для українців мова завжди була не лише засобом комунікації та способом ідентифікувати співвітчизника, а й можливістю проявити свій патріотизм та громадянську позицію. Через постійне придушення з боку ворожих держав протягом усього свого існування українська мова зазнавала постійних обмежень та жорсткої цензури. Попри це, українська вважається однією з наймилозвучніших мов світу. Письменники та видатні особи нескінченно присвячували їй пісні, вірші та чуттєві слова. На честь національного свята пропонуємо згадати найпроникливіші цитати про українську мову від відомих людей.

«Щоб любити — треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити».
Василь Сухомлинський

«Мова — це наша національна ознака, в мові — наша культура, сутність нашої свідомості».
Іван Огієнко

«Бринить-співає наша мова,
Чарує, тішить і п’янить».
Олександр Олесь

«Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову. Ми повинні бути свідомі того, що мовна проблема для нас актуальна і на початку XXI століття, і якщо ми не схаменемося, то матимемо дуже невтішну перспективу».
Ліна Костенко

«...Поки живе мова — житиме й народ, яко національність... От чому мова завжди має таку велику вагу в національному рухові, от чому ставлять її на перше почесне місце серед головних наших питань».
Іван Огієнко‎

«Дивуєшся дорогоцінності мови нашої: в ній що не звук, то подарунок, усе крупно, зернисто, як самі перла».
Микола Гоголь

«Щоб мова тобі повністю відкрилася, маєш бути залюбленим в неї».
Олесь Гончар

«Мова — втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любімо ïï, вивчаймо ïï, розвиваймо ïï! Борімося за красу мови, за правильність мови, за приступність мови, за багатство мови...»
Максим Рильський

«А мова — це душа народу, народ без мови — не народ».
Володимир Сосюра

«Мова росте елементарно, разом з душею народу».
Іван Франко


Реклама

Популярні матеріали

Елегантно і цікаво: офісний стиль на Тижнях моди


Колонка G: як миритися за допомогою сексу?


13 головних трендів сезону весна-літо 2023


Читайте також
Популярні матеріали