10 картин Олександра Губарева, в яких він зізнається у коханні до України

Від мальовничих схилів Карпат до індустріальних пейзажів

У цей день 97 років тому на світ з`явився Олександр Губарев — український живописець та графік, видатний майстер акварелі та ліногравюри, член Національної академії мистецтв України, народний художник України. Митець, народжений у Дніпропетровську (зараз — Дніпро), навчався на графічному факультеті Київського державного художнього інституту. Серед вчителів Губарева були такі видатні українські графіки того часу, як Василь Касіян, Олександр Пащенко та Іларіон Плещинський.

Головним сюжетом у творчості майстра була Україна: так, красу рідної країни він оспівував у серіях ліногравюр «Народні балади Закарпаття» (1966), «Україн­ські пісні про кохання» (1967), «Карпати» (1971), «Моє місто» (1972) тощо. Губарев тісно товаришував з легендарним українським режисером Сергієм Параджановим — йому присвячено, зокрема, роботу майстра «Режисер та його герої (пам’яті Сергія Параджанова)» (2006).

До того як стати вільним художником, Губарев співпрацював як ілюстратор з журналами «Україна», «Всесвіт», «Ранок», «Барвінок», «Малятко». У його доробку — понад 500 журнальних малюнків. Також він проілюстрував 32 книжки у видавництвах «Дитвидав», «Молодь» та «Веселка», а знаменитий логотип останнього — теж робота майстра. Починаючи з 1968 року і до сьогодні митець провів понад 20 персональних виставок як в Україні, так і за її межами. Чимало творів цього майстра зберігається у найкращих музеях нашої країни, а також у закордонних артколекціях. Ім`я легендарного українського митця занесене до Європейської енциклопедії екслібриса, що видається в Португалії.

У день народження українського митця милуємося його роботами, присвяченими Україні та українцям.

«Старокиївська гора», 1957 рік

«Гуцулка», 1971 рік

«Будівництво шлюзу Каховської ГЕС», 1972 рік

«Копиці», 1958 рік

«Гуцул з села Кваси», 1959 рік

«На березі Чорної Тиси», 1958 рік

«Індустріальний пейзаж», 1977 рік

«Бернардинський собор (серія «Древній Львів»)», 1959 рік

«Верховинка», 1963 рік

«Осінь. Київ. Вулиця Інститутська», 1981 рік


Реклама

Популярні матеріали

Пампухи до Різдва: готуємо традиційну українську страву


Новорічний френч: трендовий святковий манікюр


Це база: чорні пуховики, які ніколи не вийдуть з моди


Читайте також
Популярні матеріали