У цей день 97 років тому на світ з`явився Олександр Губарев — український живописець та графік, видатний майстер акварелі та ліногравюри, член Національної академії мистецтв України, народний художник України. Митець, народжений у Дніпропетровську (зараз — Дніпро), навчався на графічному факультеті Київського державного художнього інституту. Серед вчителів Губарева були такі видатні українські графіки того часу, як Василь Касіян, Олександр Пащенко та Іларіон Плещинський.
Головним сюжетом у творчості майстра була Україна: так, красу рідної країни він оспівував у серіях ліногравюр «Народні балади Закарпаття» (1966), «Українські пісні про кохання» (1967), «Карпати» (1971), «Моє місто» (1972) тощо. Губарев тісно товаришував з легендарним українським режисером Сергієм Параджановим — йому присвячено, зокрема, роботу майстра «Режисер та його герої (пам’яті Сергія Параджанова)» (2006).
До того як стати вільним художником, Губарев співпрацював як ілюстратор з журналами «Україна», «Всесвіт», «Ранок», «Барвінок», «Малятко». У його доробку — понад 500 журнальних малюнків. Також він проілюстрував 32 книжки у видавництвах «Дитвидав», «Молодь» та «Веселка», а знаменитий логотип останнього — теж робота майстра. Починаючи з 1968 року і до сьогодні митець провів понад 20 персональних виставок як в Україні, так і за її межами. Чимало творів цього майстра зберігається у найкращих музеях нашої країни, а також у закордонних артколекціях. Ім`я легендарного українського митця занесене до Європейської енциклопедії екслібриса, що видається в Португалії.
У день народження українського митця милуємося його роботами, присвяченими Україні та українцям.
«Старокиївська гора», 1957 рік
«Гуцулка», 1971 рік
«Будівництво шлюзу Каховської ГЕС», 1972 рік
«Копиці», 1958 рік
«Гуцул з села Кваси», 1959 рік
«На березі Чорної Тиси», 1958 рік
«Індустріальний пейзаж», 1977 рік
«Бернардинський собор (серія «Древній Львів»)», 1959 рік
«Верховинка», 1963 рік
«Осінь. Київ. Вулиця Інститутська», 1981 рік