2 лютого 2015 року пішов з життя один з найвидатніших артистів незалежної України Кузьма Скрябін. Співак, поет та композитор вмів надихнути не лише текстами своїх пісень, а й влучними цитатами. Його слова багатьом запам’яталися на все життя. Фронтмен гурту «Скрябін» здобув народну любов за свої відверті й чесні слова, за те, що не боявся демонструвати свою щиру позицію та переконання. В річницю трагічної загибелі Скрябіна пропонуємо згадати його відомі цитати, які допоможуть пізнати його особистість краще.
«Я у свої 46 років розумію, що нейтральним бути не можна. Після місяців війни виходить, що є два паралельні світи: в одному йде війна, а в іншому вона не йде. Причому на території однієї країни. В одному гинуть люди, а в другому абсолютно не поміняли спосіб свого життя: ходять по салонах краси, по дорогих ресторанах, ведуть світські бесіди, витрачають гроші та абсолютно не переймаються ні матеріально, ні духовно за те, що відбувається в нашій країні.
Війна не може бути на якійсь певній частині території, якщо вона заходить, то це біда для всіх. І тому нейтральним бути не можна».
«Я зненавидів наших політиків, бо то є лицеміри. Я зненавидів Росію, до якої завжди ставився толерантно. Я ніколи в житті не поїду до Криму. Для мене то є зрада з боку Криму. Ніби взяли й вивернули назовні старі солдатські кальсони».
«Колись мені часто давали поради. Я не прислуховувався, бо був дурний. А тепер не прислуховуюсь, бо вже мудрий. Тоді тратив час на то, щоб обламати собі роги. Тепер змушую себе прислухатися до порад людей, які досягли більше, ніж я».
«Якщо у вас немає гармонії, то беріть гармонь і гармонуйте!»
«Краще бути оптимістом, який нічого не знає, ніж загинатися і ростити собі горб від того, що навколо самі проблеми».
«Ми любимо один одного і вміємо прощати, тому нам цікаво бути разом. Ми можемо послати один одного, але тут же обійняти і поцілувати. Але це треба виростити як квітку. Цього не розкажеш — це треба прожити».
«У мене завжди один і той же стиль: джинси, куртка, спортивне взуття або кросівки. Головне, щоб було легко, зручно і в повсякденному житті, і на зйомках, і на концертах. Чесно скажу: я жмикрут! Нелегко розлучаюся з грошима, тому що вони мені даються непросто. Для дому та сім’ї не шкода, а для себе, на шмотки — шкода. Що я, нарцис або альфонс, щоб наряджатися?»
«Я не знаю визначення опорів — опір або є, або його нема. Потрібно чинити опір, якщо тебе хочуть злизати, стерти з твоєї землі».
«Захист Батьківщини треба було почати з граблями в руках».
«Патріотичні пісні треба писати весь час, а не тоді, коли їх писати треба. Бо до того, як у країні таке сталося, ніхто їх не писав, а зараз всі стали такими патріотами — понадівали собі вишиванки і поналіплювали їх на машини. Їх ще «вишиватниками» називають. Начепив вишиванку — і вже думаєш, шо все помінялося. Та вишиванка має бути десь глибше, зашита мамою і татом…»