Жінки на фронті: 10 запитань військовій парамедикині Маргариті Рівчаченко

«ELLE Україна» запустив рубрику «Жінки на фронті», де ми публікуємо історії про українських жінок-військових, які боронять нашу країну та рятують життя на передовій

Мужність українських жінок вражає увесь світ. Бути військовим  важка праця, яка під силу не кожному. Маргарита Рівчаченко — у минулому журналістка, яка вирішила вступити до лав ТрО, а тепер парамедик — знає про це все. Зворотний бік воєнного життя зазвичай прихований від сторонніх очей. Саме тому шеф-редакторка сайту ELLE.UA Катерина Попова поговорила з Маргаритою про те, як вона прийняла рішення піти на війну, як проходить її день, про складнощі та прояви гендерної дискримінації. 

парамедикиня Маргарита Рівчаченко 

Наша героїня — парамедикиня Маргарита Рівчаченко 
Вік — 25 років 
Звання — молодший сержант 
Досвід — 4,5 місяці

Якими були ваші перші думки та дії вранці 24 лютого?

Я прокинулася сама за кілька хвилин до будильника і побачила купу есемесок на телефоні. Потім я перетелефонувала татові і дізналася, що почалася війна. 

Як ви прийняли рішення піти на війну?

Це було спонтанне рішення. Мені здавалося 24 лютого, що в мене просто немає іншого виходу, як піти якимось чином допомагати війську. Тоді я не розуміла, що стану військовою. Просто подумала, що серед військових і зі зброєю буде безпечніше, ніж самій десь у підвалі. 

парамедикиня Маргарита Рівчаченко 

Чим ви займаєтеся на службі та як проходить ваш день сьогодні? 

По-різному. Інколи тихо і спокійно. Буквально кілька консультацій. Інколи, навпаки, напружено, бо треба і хворих до госпіталю відвести, і якісь надзвичайні ситуації пофіксити. До того ж у нас є виїзди на полігон, де супроводжуємо стрільби. А також довгі тренувальні виїзди, де я викладаю тактичну медицину і тренуюся сама. 

Чи були прояви гендерної дискримінації у вашому підрозділі?

У моєму рідному підрозділі — ні. Там мене бережуть. Але в різних частинах по-різному. І якщо ти молодший сержантський склад і до того ж жінка — це може викликати до тебе недовіру як до професіонала, а також ігнорування. 

Які складнощі вам довелося подолати?

По-перше, це фізичний біль. Носити бронежилет, тренуватися. А коли ми на виїзді — на полігоні, то не тільки сидиш, але й бігаєш в усій екіпі й до того ж читаєш такмед.

По-друге, це розуміння того, що свобода твоїх дій обмежена, що ти не можеш нічого змінити самостійно. 

Але насправді все можна подолати. Якщо є бажання. 

Що вас найбільше вразило під час повномасштабної війни?

Вразило єднання і те, наскільки швидко можна вирішити питання. Це я про волонтерів. Реально можуть знайти суміш кленового з носорогом, ще й тепловізор подарують. 

парамедикиня Маргарита Рівчаченко

Що не дає зараз упасти духом і зламатися?

Мої близькі та мрії про майбутнє. Прочитавши книгу Едіт Егер «Вибір» про життя жінки, яка пережила концтабір та стала потім психотерапевткою, я загорілася бажанням після війни допомагати іншим. 

Які перспективи розвитку України ви бачите?

Я вірю, що Україна, по-перше, була, є і буде. По-друге, що в нас буде важкий період реабілітації країни, людей та економіки. Але наш народ пережив століття воєн і зберіг свою ідентичність, культуру та генофонд. Тому я все ж вірю, що, незважаючи на втрати, ми зможемо жити далі. Не так, як раніше, але далі. А ще пророкую бебі-бум після перемоги. Як, наприклад, після Помаранчевої революції. 

парамедикиня Маргарита Рівчаченко

Що ви назавжди зміните у своєму житті після війни? 

Складне питання. Мабуть, більше ніколи не казатиму «ніколи». Війна похитнула в мені впевненість у незмінності траєкторій нашого руху. Тому, мабуть, не буду зарікатися. 

Що ви хочете сказати сьогодні українцям та світу?

Хочу сказати: «Дякую». Бо щоразу, коли бачу ту вдячність ЗСУ від народу, хочеться віддячити тим же. А ще хочу сказати, що нам буде важко. Дуже важко. Протягом великого проміжку часу. Але ми сильні та вміємо любити. Через любов до своїх побратимів, до країни, до народу ми переможемо. І як каже Святослав Іванович: «Веселі, брате, часи настали. Нове майбутнє дарує день!»

парамедикиня Маргарита Рівчаченко

Читайте також: Жінки на фронті: 10 запитань офіцерці ЗСУ Вікторії Кравченко


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали