«Забудьте, що біг — це нестерпно і дискомфортно. Думайте про те, що він вам може дати». Співзасновниця «Нової пошти» Інна Поперешнюк

Ексклюзивне інтерв`ю для ELLE.UA

Слідом за масштабними світськими вечірками та фестивалями у площину онлайн перейшли і спортивні події.  Так, цьогорічні весняні напівмарафони «Нової пошти» вперше за багато років відбулися дистанційно. У розмові з ELLE.UA співзасновниця компанії Інна Поперешнюк розповіла, чи вдався такий експеримент, як важливо займатися спортом навіть в ізоляціїї та чому нам слід переглянути ставлення до бігу.  

Інна Поперешнюк

ELLE.UA: Чому «Нова пошта» вирішила розвивати бігову культуру в країні? Чому був обраний формат саме напівмарафону на відкритому повітрі, а не інші олімпійські дистанції, в тому числі на стадіоні чи манежі?

Інна Поперешнюк: Біг — найдоступніший з існуючих видів спорту. Людині, яка вирішила бігати, достатньо взути зручні кросівки і озброїтися бажанням подолати перші важкі кілометри. І все. Не потрібно жодних додаткових витрат, чіткого плану тренувань, особливої фізичної підготовки. Є лише ви та дистанція, яка вам під силу. Ми з «Новою поштою» вирішили об’єднати людей, щиро закоханих у біг, та разом із ними втілити в реальність ідею розвитку бігової культури в країні у вигляді справжньої події з шосейними дистанціями та медалями на фініші. Тому й обрали формат напівмарафону — дистанції, яка найбільше мотивує. Це також примножило розвиток туризму в країні. Бо наш напівмарафон — далеко не про одне лише змагання між учасниками. Для кожного міста, у якому ми проводимо свої старти, це величезне спортивно-масове свято, яке триває один чи два дні — видовищне, насичене, запальне та добре. Географія наших стартів масштабується від сезону до сезону, тому на п’ятому році існування ми сміливо можемо говорили про те, що «Нова пошта» розвиває не лише бігову культуру країни, а й її внутрішній туризм. У нас є сотні постійних учасників, які беруть участь повністю у сезоні, тобто не пропускають жодного старту. А значить — без зупину мандрують країною: від Запоріжжя до Львова, від Полтави до Миколаєва, від Одеси до Сум. Напередодні забігу учасники мають змогу взяти екскурсію містом, аби краще з ним познайомитися. Ця можливість закладена у опцію стартового пакету. Тому відповідь на питання, чому саме старти під відкритим небом, а не манеж чи стадіон — очевидна.

Инна Поперешнюк

ELLE.UA: Чи є якісь обмеження в участі у ваших напівмарафонах? Чи можуть в них бігти професійні спортсмени?

Інна Поперешнюк: Наші старти без обмежень. Бо якщо ти хочеш бігти і втілити свою мрію про марафонську медаль, прокачати свої вольові якості і стати частиною великої бігової нації — для тебе немає перешкод, бар’єрів чи обмежень. На наших стартах ви можете зустріти як новонародженого малюка, який долає дистанцію у візочку за допомогою батьків, так і учасників у дуже поважному віці. Кожна людина може стати частиною напівмарафону «Нової пошти». Банкіри, політики, лікарі, вчителі, науковці, художники — у стартовому коридорі вони всі стають рівноправними учасниками. Якщо можна так говорити, біг урівнює всіх. Особливу повагу у мене і в інших учасників викликають люди з інвалідністю, які стартують 5, 10 чи навіть 21 км разом із усіма. Це величезна сила духу і приклад незламності. Щодо професійних спортсменів, то їх також часто можна зустріти на наших забігах, для них є окремі категорії при нагородженні призерів.

Інна Поперешнюк

ELLE.UA: Цьогоріч через пандемію забіги довелося зробити дистанційними. Поділіться результатами.

Інна Поперешнюк: Зараз ще й досі відчуваю легку тривогу, коли згадую події початку березня. Бо наші амбітні плани про п’ять весняних івентів в різних містах України могли б так і залишитися планами. Проте декілька відчайдушних авантюрних рішень зробили нашу весну в онлайн режимі. Знаєте, я вкотре переконалася в тому, що наші учасники найкращі. Їх любов до бігу і довіра до нас, сформована роками, дала можливість не скасувати жодного старту. Ми вже можемо підводити підсумок під цим експериментом, бо 31 травня онлайн-напівмарафоном в Одесі бігова весна 2020 завершилася. Загалом у дистанційних забігах взяло участь понад п’ять тисяч учасників. Онлайн формат не має кордонів, тому разом із нами бігли в Білорусі, Росії, Польщі, Чехії, Нідерландах, США, Туреччині, Німеччині та Англії. Люди зрозуміли, що і такий формат варто спробували, тому на основних дистанціях 42 і 21 км ми мали таку саму кількість учасників, що й на фізичних стартах. А подекуди навіть й більше. Складнощів у процесі ми не відчули, лише на початку було важко зібрати усі новаторські ідеї до купи, правильно оформити і донести їх до учасників. Онлайн старти показали нам, як може бути, і стали справжнім спасінням у період ізоляції. Проте дуже сподіваємося, що наша бігова осінь буде звичною і ми зустрінемося у запланованих містах. Бо дуже вже скучили.

Инна Поперешнюк, Новая почта

ELLE.UA: Чому, на вашу думку, під час карантину не варто забувати про спорт? Як регулярно і де тренувалися саме ви?

Інна Поперешнюк: Про спорт під час карантину, маю надію, не забував ніхто. А дехто навіть згадав. Абсолютно спонтанно на нас звалилася купа вільного часу і необхідність щось з ним робити. Не секрет, до чого призводить малорухливий спосіб життя, тому у хід йшло все, за допомогою чого можна було робити фізичні вправи під прямі ефіри у соцмережах. Біля мого дому є прекрасний сосновий ліс з кілометрами доріжок, вимощених хвоєю та шишками, тому щодня свої 6-7 кілометрів я долаю там. Додаю до цього заняття на Trx раз на тиждень та інші вправи у домашньому залі — і план по спорту вважаю виконаним. Рух і активний спосіб життя мають бути невід’ємною частиною наших буднів та вихідних, тому ніщо не може стати цьому на заваді.

ELLE.UA: Розкажіть про власний досвід: коли і чому вирішили бігати? Коли стався ваш перший марафон?

Інна Поперешнюк: Історія  розпочалася з подарованих мені легінсів для бігу. Дуже по-дівчачому. Того ж дня було вирішено вийти на пробіжку. Ті 500 метрів я не забуду ніколи. Вони були нестерпними для мого тіла, моїх думок і мого сприйняття реальності. Я, добре знайома на той час зі спортом, але не з бігом, зрозуміла — це провал, так не можна. І почала пірнати з головою у філософію бігу. 2018 року в Черкасах я наважилася взяти участь у своєму першому напівмарафоні. Зараз маю класні відносини з бігом, обожнюю його і не уявляю життя без цих відчуттів. Люблю порівнювати і згадувати, як прогресувала з 500 м до 10 км. Вдячна бігу за ці трансформації!

Инна Поперешнюк

ELLE.UA: Мотивація для наших читачів: що дають 5-10 хвилин бігу на день?

Інна Поперешнюк: Забудьте, що біг це нестерпно і дискомфортно. Думайте про те, що він вам може дати. А це лише плюси. Щоденний біг дозволяє тримати в тонусі тіло. Це як одночасно займатися всім у спортивному залі. Він додає сил, відкриває нові можливості організму і часто працює як ваш особистий психотерапевт. Я обожнюю бігати після супернасиченого робочого дня, коли ще годину тому голова закипала, а тіло просило відпочинку, а вже зараз всередині тебе відкривається друге дихання. Біля мого офісу є парк, тому після завершення робочих справ, підбори я змінюю на кросівки і біжу, плюсуючи кілометри. Біг здатен добре прочищати мислення, забирає негатив і важкі думки, круто насичує енергією. Тому щиро раджу не шукати причин не бігати, ліпше віднайти мотивацію почати.

Инна Поперешнюк

ELLE.UA: Як бігати правильно? Поділіться основними правилами.

Інна Поперешнюк: Якщо не ставите за мету за місяць взяти Олімпійські ігри, а розглядаєте біг як ще одну лінію власного життя, то потрібно небагато. Основне правило, яке я беру з власного досвіду: гарні кросівки — не значить зручні кросівки. Те ж саме й з одягом. Під час бігу ніщо не має створювати дискомфорту. Також щиро раджу заздалегідь продумувати маршрут. У вас може бути одна-дві буденні локації, де вам все звичне і знайоме, а решта — імпровізація. Завжди корисно змінити картинку, відкрити у процесі бігу щось нове у місті, де вже давно живете. Так пробіжка стає не лише корисною, а ще й цікавою. Звертайте увагу на дихання та загальний стан організму, особливо на початку свого бігового шляху. До речі, мені особисто допоміг досвідчений професіонал, який розповів та продемонстрував усі тонкощі бігу. Якщо маєте можливість, не нехтуйте порадами такої людини. А все інше — індивідуально. Головне – любити те, що робиш!


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали