Сьогодні популярний репетитор з англійської мови з TikTok TUMAZAR дебютував як співак. Він випустив денс-поп-композицію Rings of Saturn, яка доступна для прослуховування на всіх платформах. Шлях Назара до музичної індустрії був незвичайним. Артист за освітою хімік, згодом він почав викладати англійську мову, а пісні пише вже протягом шести років.
Ексклюзивно для ELLE.UA TUMAZAR розповів, як не боятися шукати себе та як досягати цілей, а також дав поради тим, хто хоче змінити професію, але не наважується на це.
Як ти не боявся шукати себе і реалізовуватися в різних сферах?
Є таке прислів’я, ми його часто згадуємо в моїй сім’ї: «Очі бояться, а руки роблять». Зміни завжди лякають людей, особливо якщо вони стосуються чогось нового. Але з кожним разом стає легше робити перший крок. Я так само можу боятися. Але у мене є більший страх, що я чогось не зроблю, ніж, навпаки, зроблю і в мене не вийде. Тому мій принцип: просто береш і робиш, трохи вимикаючи голову.
Що найбільше допомагає досягти мети?
Найперше — це люди поруч. Твоє оточення завжди є віддзеркаленням тебе. Якщо воно в тебе хороше, то є ризик, що у тебе буде все добре. (Усміхається.) А ще допомагає мрія, яка постійно дає вектор у житті.
Ти вчився на хіміка? Як обрав цю спеціальність?
Так, учився на хіміка 5 років і паралельно працював репетитором із цього ж предмета. Мені завжди була цікава наука. Ще у школі мені більше подобалося читати книжки з природничих наук: біології, хімії — та дивитися дослідницькі фільми, ніж дізнаватися про якісь художні матеріали. Так сталося, що після школи я гарно здав хімію на іспитах і вступив до КНУ імені Тараса Шевченка. Досі думаю, що хімія — це круто, можливо, я пізніше повернуся в цю науку.
До речі, як би дивно це не звучало, але наш факультет був місцем, де навчалося багато творчих людей. Наприклад, режисер, який знімав кліп на мою першу пісню Rings of Saturn, учився зі мною в одній групі. Але в університеті я тільки готував матеріали для своєї творчості на майбутнє. Далі в моєму житті було викладання англійської мови.
Як ти прийшов до викладання англійської?
Усе дуже просто. Мені завжди подобались англомовні треки. Я їх слухав ще з дитинства і вчив з ними мову. Тому для мене рішення викладати англійську було цілком органічним. Більше того, моя ідея проста та підступна: я хочу навчити всіх українців англійської мови, аби вони розуміли та підспівували мої пісні. (Усміхається.)
Зараз ти розпочав кар’єру артиста, а пісні писав протягом шести років. Як ти йшов до цієї мети та що стало основним поштовхом до старту?
Я давно хотів запустити свою кар’єру співака, але були обставини, які мені заважали. І я на них зважав. Я чув від лейблів, що не треба у нас запускати пісні англійською, що треба десь переписати, переробити пісню, ще якісь нюанси. Тоді мене це зупиняло. Але зараз я вже розумію, що у мене все вийде стовідсотково, просто треба почати робити. Ця думка прийшла до мене після повномасштабного вторгнення, коли біля мене впав уламок безпілотника. У той момент я подумав, що мене могло вбити, а я ще нічого не зробив, що хотів. Після того я почав просуватися вперед і йти до своєї мети.
Про що твоя перша пісня?
Rings of Saturn — це історія про смуток та самотність, що виникають на порозі життєвих змін. Авантюрна композиція, що черпає натхнення з інді-музики, перевтілюється в попмузику нового звучання, а легкий відтінок 80-х диктує ностальгічні мотиви.
Вона про людину, яку не хочеш відпускати зі свого життя, думаєш про неї кожен день. Обираєш не йти далі, а прокручувати в думках усе, що було, в марних сподіваннях. У коханні, знаєте, важче приходити до чогось нового.
А про яку професію ти мріяв з дитинства?
Про професію не згадаю. Але точно пам’ятаю, що хотів винайти колесо, в якому буду бігати, і воно даватиме нескінченну кількість енергії. Щось таки до науки мене тягнуло. Та й професії співака і викладача вже тоді мені здавалися крутими.
Що ти порадиш тим, хто боїться змінювати професію і рухатися далі?
Мені допомогла стресотерапія, яка почалася під час повномасштабного вторгнення, коли я зрозумів, що життя може закінчитися, а я так нічого і не зробив. Не чекайте стресу та згадайте, чого насправді бажаєте і що хочете реалізувати. А ще щиро дайте відповіді на запитання: «Чому я не хочу змінювати професію?» і «Чому я стою на місці й не рухаюся далі?». Якщо відповіді вас не влаштують, тоді — вперед, час змін для вас настав.