«Скасувати фактор війни та прожитий досвід ми не можемо, але спробувати зробити максимум для дітей — можна»: засновниця благодійного фонду KI(N)D’S Юлія Грушецька

Про потреби українських дітей і благодійність під час війни

Після початку повномасштабного вторгнення Росії багато хто з нас повністю змінив своє життя: починаючи з місця проживання і закінчуючи сферою діяльності. Не стала винятком і Юлія Грушецька — засновниця благодійного фонду KI(N)D’S, який надає психологічну допомогу українським дітям та сімʼям з дітьми з особливими освітніми потребами. Про історію створення фонду, який 10 травня відзначає першу річницю існування, благодійність під час війни, головні потреби українських дітей і не тільки Юлія розповіла ELLE.UA.

Про благодійний фонд KI(N)D’S, його місію і з чого все почалось

Історія створення фонду почалась за декілька місяців до державної реєстрації та набуття тієї форми, яка є зараз. До 24 лютого я працювала в Києві у сфері маркетингу, успішно перетнувши позначку в 7 років, і шукала сферу, в якій могла б реалізовувати свій потенціал і бути щасливою.

Вже в наступний день після повномасштабного вторгнення я була в іншому місті, Івано-Франківську, без рідних та розуміння того, що буде далі. Щоб хоч якось зайняти себе і відключити тривожні думки, вирішила запустити онлайн-проєкт для психологічної підтримки дітей в Україні та Європі. Дуже швидко я знайшла прекрасних спеціалістів, які допомогли організувати онлайн-групи та одразу перейшли до реалізації проєкту.

На фото лише маленька частина залучених експертів, всього на початку проєкту працювали 12 психологів-волонтерів

Йшов третій місяць війни й сили волонтерів (та фінанси) закінчувались, а кількість дітей, які потребували допомогти — збільшувалась. Мені треба було придумати, як виступити посередником між психологами, які потребували зарплатні, та українськими сім`ями, які не мали коштів на допомогу, але дуже потребували її.

10 травня 2022 року я вирішила створити благодійний фонд з назвою, яка містила для мене нашу суть і ціль: KI(N)D’S — kids/kind. Місія була проста — надати безкоштовну психологічну допомогу українським дітям, які постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення в Україну.

З червня 2022 року у нас додався напрямок роботи з сім`ями з дітьми з особливими освітніми потребами, а саме діагнозом РАС (розлади аутистичного спектру). Наразі це основний наш вектор роботи.

Про проєкти фонду

На початку діяльності нашої організації було два проєкти:

- Групові онлайн заняття для дітей — це онлайн дзвінки раз на тиждень для дітей віком від 5 до 13 років, всього 6 вікових груп. В перший місяць роботи за три дні ми отримали 55 заявок, при тому, що готувались до 20. Але одразу знайшли спеціалістів, сформували групи та почали працювати. Відгуків батьків було багато і це мотивувало працювати ще краще.

- Групові онлайн заняття для батьків — експериментальний проєкт для батьків, чиї діти були у нашому проєкті, і які також потребують підтримки та стабілізації стану. Ми провели буквально один набір закрили проєкт з двох причин: по-перше, мало хто хотів відкриватись і розповідати про свої переживання, по-друге, були випадки, де потрібна індивідуальна, глибока терапія.

Індивідуальний супровід сімей з дітьми з особливими освітніми потребами — третій проєкт, основний, який додався в кінці червня та на розвиток якого ми орієнтуємось. Суть проєкту: психолог стає коучем для когось з батьків та складає індивідуальну програму розвитку для дитини, за якою вони працюють разом. Звісно, перед початком роботи проводиться діагностика дитини, розмова з дорослим та планування.

Після першого етапу проєкту ми були вражені — 10 з 10 сімей дали позитивні відгуки й попросили продовжити його. Наразі ми провели три етапи проєкту та збираємо кошти на запуск 4-го. Влітку плануємо великий партнерський проєкт на деокупованих територіях.

Про команду

Команда фонду складається з директора, проджект-менеджера та бухгалтера. Всі психологи залучені проєктно. Загалом за час роботи фонду було долучено 15 фахівців.

Про те, чого зараз найбільше потребують українські діти, діти війни

Потреби дітей банальні: безпека, рідні та друзі поруч, проживати дитинство як звичайні діти. Скасувати фактор війни та прожитий досвід ми не можемо, але спробувати зробити максимум для дітей — можна. Мова йде про проєкти психологічної підтримки, інтерактивні точки для ігор та розвитку, онлайн-проєкт підтримки, літні табори тощо.

Про благодійність і роботу благодійного фонду зсередини під час війни

Війна стала серйозним поштовхом для розвитку сфери благодійності в Україні загалом. Так, привід не найкращий, але це важлива зміна в нашому суспільстві. Люди почали включатись та допомагати всім необхідним, створювати ГО та БО на підтримку військових, дітей, українських сімей, і це дуже цінно. Важливо залишити цей запал та перетворити його у системну роботу сектора.

Якщо говорити про роботу зсередини фонду, то, звісно, це складно. Особливо тим, хто тільки почав свій шлях та намагається знайти фокус, куди спрямувати свої сили, та ресурси на свою діяльність. Багато організацій закрились в перші пів року повномасштабного вторгнення. Але це природний процес.

Потрібно чітко розуміти, в чому цінність і кому ви допомагаєте, і тоді будь-які перешкоди будуть для організації черговим питанням, яке вирішується.

Чи має благодійність під час війни бути тихою?

На мою думку, ні. Якби благодійність була тихою, чи збирали б люди гроші на машини та потреби військовим? Чи отримували б ми допомогу від Європи? Чи надавали б безкоштовну психологічну допомогу тим, хто її потребує? Ймовірно, так, але це точно були б не ті масштаби, які ми маємо зараз. Розвивати культуру благодійності дуже важливо! Робити це мовчки неможливо.

Про найближчі плани фонду

Плани у нас дуже амбітні та масштабні, але поки про них розповісти не можемо, оскільки ще не погодили всі деталі з партнерською організацією і донором. Але ви точно про цей проєкт почуєте зовсім скоро!

Як можна допомогти фонду?

Оскільки ми говоримо про поширення культури системної благодійності, і для нас це дуже цінно, ми запрошуємо всіх на наш Patreon. Набагато цінніші системні донати у розмірі 5$, ніж разова сума донату. Але, звісно, якщо у вас є бажання підтримати нас конкретною сумою саме зараз, ви можете переслати її на наш офіційний рахунок ПриватБанку:

Назва
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
«БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «КАЙНДС»
Код клієнта: 44708572
Назва банку: КБ «Приватбанк»
МФО банку: 336677
Рахунок клієнта: UA823052990000026001025503001 (UAH)
Призначення: благодійний внесок


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали