Чотири роки тому українська модель Єлизавета Ястремська здобула титул «Міс Всесвіт-Україна» на щорічному конкурсі краси. З того часу в житті дівчини багато що змінилося: вона взяла участь у великій кількості благодійних проєктів, представила нашу державу за кордоном і навіть ступила в професійний спорт. Так, новим захопленням моделі став бодибілдинг. Щоденні виснажливі тренування, години праці в спортзалі, чітка дієта та дисципліна — усе для того, аби здійснити свою давню мрію.
Нещодавно Єлизавета здобула перемогу на Кубку України з бодибілдингу в категорії «Модель бікіні». Про підготовку до змагань, харчування та особливі ритуали для підтримки ментального здоров’я вона розповіла в інтерв’ю.
Коли у вас виникла ідея професійно зайнятися бодибілдингом?
Я багато років хотіла взяти участь у змаганнях з бодибілдингу, але не могла знайти хорошого тренера, який готував би до змагань. Виявилося, що зробити це надзвичайно складно через велику відповідальність.
Я переглянула безліч тренерів, і, як тільки знайшла відповідного, відразу розпочала підготовку. Проте мрії про заняття бодибілдингом були ще задовго до цього, оскільки мене завжди захоплював спорт.
Якою була підготовка до Кубка України з бодибілдингу?
Якщо бути чесною, якби я знала, наскільки це буде складно, то подумала б, чи справді воно мені потрібно. Я займалася спортом щодня. Вранці у мене була годинна силових тренувань, а потім ще годинна кардіо. Загалом це займало близько п`яти годин на день, а іноді й більше. Раціон теж був дуже строгим: в основному куряча грудка та зелені овочі.
Проте найскладнішим для мене стало обмеження у воді. За кілька днів до змагань тренер скоротив норму до 200 мл на добу. Я могла пити лише стільки, що було дуже складно, особливо в спеку. Обмеження у воді було необхідне для того, щоб вийти на сцену максимально «сухою», вигнавши зайву рідину з організму. Коли я казала тренеру, що мені погано і я хочу пити, він радив набрати воду в рот, прополоскати та виплюнути.
Окрім тренувань у спортзалі, у мене ще були додаткові заняття з позування — одну годину тричі на тиждень.
Чи стикалися ви з упередженнями з боку суспільства після того, як вирішили присвятити себе цій справі?
Я чую різні коментарі. Багато хто не зовсім розуміє, навіщо я цим займаюся, оскільки це вимагає величезних зусиль і праці. Деякі люди просто не усвідомлюють, скільки всього стоїть за цією справою. Однак, попри все, позитивних відгуків було набагато більше. Підтримка, компліменти та захоплення перевершували всі негативні коментарі, які швидко відходили на другий план.
Я дуже цілеспрямована людина. Якщо щось хочу, то досягну цього, навіть якщо доведеться проходити через стіни. Мені можуть говорити що завгодно, але якщо я маю мету, йду до неї.
Коли я стала «Міс Всесвіт-Україна», то теж почула різне. Але що ж, тепер я до цього звикла.
Чи плануєте ви далі виходити на міжнародний рівень?
Я про це думаю, але ще точно для себе не вирішила. Чемпіонат Європи, Чемпіонат світу — це те, що мене цікавить, але точно не зараз. Я хочу відпочити після цих змагань, і коли відчую, що готова, можливо, візьму участь у міжнародних конкурсах.
Окрім фізичних вправ, важливо приділяти увагу харчуванню. Яким є ваш раціон зараз?
Мій раціон зараз дуже ретельно підібраний та збалансований. Я дотримуюся харчування, яке складається в основному з білкових продуктів, таких як куряча грудка, риба та яйця. Також вживаю багато овочів, зелені та селери. Вуглеводи обмежую до мінімуму.
Важливо також споживати достатню кількість здорових жирів: авокадо, горіхів та оливкової олії. Дотримання такого раціону допомагає підтримувати фізичну форму та забезпечує організм необхідними поживними речовинами.
Чи є продукти й страви, якими ви себе обмежуєте?
Перш за все, це продукти, що містять велику кількість цукру: солодощі, газовані напої та випічка. Також уникаю жирної їжі, особливо фастфуду та смажених страв. Обмежую споживання вуглеводів, зокрема білого хліба, макаронів та картоплі. Окрім цього, стараюся уникати оброблених продуктів, що містять консерванти та штучні добавки. Натомість віддаю перевагу свіжим, натуральним харчам, які допомагають підтримувати моє здоров`я та фізичну форму на високому рівні.
Як відпочиваєте після виснажливих тренувань?
Я відпочиваю після тренувань в спа і на масажі. Я регулярно відвідую хамам, роблю обгортання та скраби. Крім того, дуже люблю гуляти пішки, особливо на природі приблизно годину. Це приносить мені величезне задоволення.
Які ритуали та заняття допомагають вам підтримувати своє ментальне здоров`я?
Для мене дуже важливий ритуал — це приготування матчі на воді. Я просто обожнюю цей напій і дуже багато знаю про нього. Зазвичай замовляю рідкісні сорти прямо з Японії, які є найкращими у світі.
Частиною мого щоденного ритуалу також є молитва. Вона надає мені велику підтримку і спокій. Я дякую Богу щодня.
Упродовж багатьох років ви займаєтесь благодійною діяльністю. Як вам вдається «не вигорати» й продовжувати присвячувати себе цій справі?
Для мене благодійна діяльність — це не лише обов`язок, а й джерело великого задоволення та внутрішнього розкриття. Я завжди вірю у принцип «чим більше віддаєш, тим більше отримуєш», і саме тому стараюся приділяти час та віддавати ресурси благодійності. Навіть у ситуації, коли багато людей перестають підтримувати донати й брати участь у зборах, я відчуваю силу та мотивацію продовжувати свою місію. Мої уявлення про майбутнє включають розширення своєї благодійної діяльності, можливо, навіть відкриття власного фонду. Я просто хочу робити ще більше для цього світу, це додає мені сил і натхнення.