Українці про Україну: Марина Порошенко

На честь Дня незалежності ELLE проводить масштабний проект. Відомі українці розповідають про улюблені місця, видатних людей, мрії та плани, пов’язані з Україною. Сьогоднішня героїня – перша леді України Марина Порошенко. 

Україна — це … 

Україна – це країна великої Волі, Гідності й Братерства. Це країна справжніх Героїв, які довели, що український дух, українська сила і мужність незламні! 

За що Ви любите свою країну? 

А хіба ви любите свою маму за щось? Це любов, яка завжди буде жити в моєму серці, тому що я – українка і це моя рідна земля. Це рідна земля моїх предків і моїх дітей. І для всіх нас Україна – край, з яким відчуваєш духовну спорідненість. Це держава, за яку вболіваєш і в радості, і в смутку; за яку відчуваєш гордість, коли піднімається український прапор і звучить український гімн. 

Кого Ви вважаєте головним українцем в історії? 

Українська земля багата на видатних особистостей, ще починаючи з Володимира Великого – знакової постаті в історії тисячолітньої української держави. Цей великий державний діяч доклав чимало зусиль для формування могутньої київської держави. Його діяльність сприяла розквіту і зміцненню її міжнародного авторитету. Український князь Володимир започаткував процес національної самоідентифікації для українців. І українська земля в майбутньому народила багато видатних культурних і державних діячів: Григорія Сковороду, Тараса Шевченка, Олександра Довженка, Валерія Лобановського, В’ячеслава Чорновіла, Соломію Крушельницьку... 

Чим українським Ви по-справжньому пишаєтеся? 

Я пишаюсь українською вишиванкою. Для мене вишиванка – це більше ніж просто красивий одяг, це національний оберіг, духовний код нації.

Її візерунки можна читати як книгу, в якій є почуття, думки і прагнення. Вишиванка виразно презентує українську культуру й українську націю. І як справжня українка я з великим задоволенням одягаю нашу вишиванку. 

Як, на Вашу думку, змінилася Україна та українці за 27 років незалежності? 

Найголовніше, що за 27 років незалежності ми навчилися бути нацією. Найбільша цінність для нації – це незалежність. Як писала видатна Ліна Костенко, «… бо хто за що, а ми за незалежність. Отож нам так і важко через те…» У кожного народу свій шлях розвитку, свій шлях до щастя. Для нас він виявився довгим і тернистим. На жаль, наш шлях до щастя ще не закінчився. Але за роки незалежності на власному досвіді ми переконалися, що змінити країну можна лише в непохитній єдності. Сьогодні цього потребує наша національна честь, наші інтереси і наше майбутнє.  


Реклама

Популярні матеріали

Знайомтеся, Олександр «Терен» — український ветеран та новий...


«Я часто питала, за що мені ця втрата. А потім зрозуміла: війна не...


Найстильніші сумки для літньої пори в новій колекції HARVEST...


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

Бердвотчинг: що це таке і де його шукати

Популярні матеріали