Українці про Україну: Дана Павличко

Напередодні Дня незалежності ELLE проводить масштабний проект: відомі українці розповідають про улюблені місця, видатних людей, мрії та плани, пов’язані з Україною. Сьогоднішня героїня – директорка видавництва «Основи» Дана Павличко.

Україна – це…

Це країна сміливих людей, які не здаються. Наше суспільство надзвичайно стійке. Українців знищували голодом, ми зазнали величезних втрат під час Другої світової війни. Нашу культурну ідентичність руйнували політикою русифікації. Нова Україна постала в 1991 році, щоби розпочати одну з найбільш безпрецедентних соціальних мобілізацій у сучасній історії – рух за незалежність. Впевнена, що найкращі часи для України ще попереду.

За що Ви любите свою країну?

Україна – мій дім. Тут панує навіжений дух, такий собі «дикий Захід». В Україні нині присутні два світи. Один – радянський, з багатьма недоліками, корупцією, агресією. Другий – світ майбутнього, зі сміливими людьми, які творять революції, з креативним кластером, IT, сучасним бізнесом. Саме за цю еклектику я люблю Україну.

Про яку Україну Ви мрієте?

Я мрію про прогресивну, демократичну, успішну Україну. Мрію про економічне зростання, якісну освіту та медицину для кожного українця. Впевнена, коли українці будуть заможні, а наші діти отримуватимуть добру освіту, нам не будуть страшні зовнішні вороги, як Росія.

Чим українським Ви по-справжньому пишаєтесь?

Я пишаюсь українцями, які роблять країну кращою й зацікавлені не лише у власному збагаченні. Пишаюся соціально відповідальними бізнесами. Я горда за український бізнес, який, попри економічний занепад, проривається на іноземні ринки. Пишаюся держслужбовцями й активістами, як Катерина Гандзюк з Херсона, яка бореться з місцевою корупцією. 31 липня 2018 року на неї скоїли напад і облили кислотою, коли вона виходила з під'їзду. Вона жива, але в тяжкому стані.

Як, на Ваш погляд, змінилась Україна й українці за роки незалежності?

Українське суспільство зазвичай було на правильному боці історії. Наша історія сповнена повстань проти несправедливого порядку. За ці 27 років ми побачили тектонічні зрушення в українському суспільстві. Зараз країна переживає надмірно складні інституційні та економічні реформи під час війни.

Зіткнувшись із глобальним хаосом, Україна рухається у правильному напрямку. Європейський вибір – це не лише шлях до економічного зростання, а й ціннісний драйвер для всього пострадянського світу. Це жорстка альтернатива авторитарності та націоналізму Путіна, Росії. Європейський вибір для українського суспільства – це найкраща організаційна ідея. Він стане світлом, що виведе нас із тунелю.

 

 

Читайте також: Українці про Україну: Сергій Бабкін


Реклама

Популярные материалы

Как не заболеть в холода: 3 лайфхака


10 причин, почему стоит быть осторожными с противозачаточными...


Как похудеть раз и навсегда: 7 правил от австрийского врача...


Читайте также
Стиль жизни / Блог стиль жизни

Модный гид по подаркам на Новый год 2022

Популярные материалы