ЛИЧНЫЙ БРЕНД: 5 ПРАВИЛ, КАК СОЗДАВАТЬ И...

ЩО ТАКЕ НОВИЙ МІСЯЦЬ, І ЧОМУ В ЦЕЙ ЧАС ПОТРІБНО...

ЭТО ОФИЦИАЛЬНО: У КОРТНИ КАРДАШЬЯН НОВЫЙ РОМАН С...

ТОГДА И СЕЙЧАС: ДЖЕННИФЕР ЛОПЕС ПОВТОРИЛА СЦЕНУ...

5 ВЕЩЕЙ, КОТОРЫЕ НЕ СТОИТ ПОКУПАТЬ В 2021 ГОДУ...

«Світ мало що знає про Голодомор в Україні, тому ми і зняли цей фільм» – Макс Айронс 

Британський актор ексклюзивно розповів ELLE про зйомки стрічки «Гіркі жнива»

Голодомор 1932–1933 років став однією з найтрагічніших сторінок в історії України. Втім для світу вона досі залишається невідомою. Змінити це вирішив канадський режисер Джордж Менделюк, який чотири роки тому приступив до зйомок першої англомовної художньої кінокартини про Голодомор. Показово те, що це відбувалося як раз у період президентства Віктора Януковича (2013 рік), тому до останнього автори не розголошували тему стрічки. Більш того, актори стали свідками протестів на Майдані Незалежності і підтримували їх. Через три роки після цих подій нам випала нагода поговорити із виконавцем головної ролі фільму Максом Айронсом. З Лондона, за чотири з половиною хвилини телефонної розмови він встиг трішки розповісти нашому редактору Анні Івановій про зйомки та значення стрічки для усього світу. 

Чи знали ви про Голодомор в Україні до зйомок у фільмі «Гіркі жнива»?

Прикро зізнатися, втім ні. На жаль, світ мало що знає про Голодомор в Україні, і це одна із причин, чому ми вирішили зняти наш фільм та долучили до виробництва багато українців. Для усієї команди, яка працювала над картиною, було дуже важливо розповісти про цю трагічну сторінку в історії вашої країни. Ми хотіли показати, що вона знаходиться на одному щаблі із Другою світовою війною та голокостом.  

Чи ви читали додатково про Голодомор, готуючись до ролі?

Протягом зйомок ми працювали з великою кількістю джерел. Зокрема, я читав багато історичної та художньої літератури про це. Але головним джерелом інформації для усієї знімальної групи був режисер Джордж Менделюк. Він володіє справді енциклопедичними знаннями про Голодомор. 

Чи складно було зрозуміти мотиви і характер вашого героя? Та чи виглядає лінія кохання реалістичною на такому трагічному історичному тлі? 

У цьому і полягає суть кіно – намагатись зрозуміти героя, зокрема те, що ним рухає. Мотивація Юрія дуже ясна: йому потрібно вижити і допомогти тим, хто навколо. Він намагався зробити це якнайкраще. Складно уявити, що таке взагалі могло відбуватися. Протягом зйомок ми працювали з такими чудовими акторами, в таких гарних локаціях, і просто немислимо думати, які жахливі події трапились там раніше. Я дуже сподіваюсь, що фільм відкриє світові цю сторінку в історії України. Маю надію, що це змусить людей прочитати про Голодомор, і дякуючи цьому, вони більше уваги приділятимуть цьому регіону. 

Протягом зйомок ви тривалий час перебували в Україні, які місця запам’ятались?

Соромно зізнатись, але я не пам’ятаю багато специфічних та знакових місць, де мені вдалося побувати, з того часу минуло вже більше двох років. Втім я пам’ятаю загальні враження від поїздки, Україна мені дуже сподобалась: це дуже красива і романтична країна з чудовими людьми. Думаю, вони стали більш свідомими після усього, що їм довелося пережити.

Чи плануєте приїхати на прем’єру до Києва 23 лютого?

Я сподіваюсь і дуже чекаю на це. Минула поїздка до України була неймовірною, і я впевнений, що наступна буде такою ж.

В Киеве состоялась гала-премьера фильма «Гіркі жнива»

Образ дня: Марина Порошенко у вишиванці

Секрет красоты: новая технология, которая помогает вернуть красоту и молодость  

5 фільмів для жінок, які варто подивитися на самоті

7 зірок, які змінили свій стиль після розлучення з коханими

Что будет модно весной 2021: 5 главных трендов, в которые вы влюбитесь