Переможниці премії «Створено жінками — 2022» про те, як нагорода вплинула на їхнє життя

«Жінка — це сила, перспектива та майбутнє»

Уже протягом 5 років Франко-українська торгово-промислова палата нагороджує жінок-підприємиць України, які розвивають свій бізнес попри всі обставини. За роки існування премії фіналістками стали 26 жінок, переможницями — 12, ще 4 отримали спеціальні відзнаки. Сфери їхньої діяльності охоплювали медичну галузь, виробництво харчів, іграшок, косметичних засобів, освітні та транспортні послуги тощо. 

Створено жінками — 2023

Наразі триває прийом заявок на участь у конкурсі «Створено жінками — 2023». З цієї нагоди лауреатки минулорічної премії розповіли, як нагорода вплинула на їхнє життя та бізнес. 

Андріана Мальська, переможниця премії «Створено жінками — 2022» 
Засновниця педіатричної клініки «Педіатрія Андріани Мальської», отримала 100 000 гривень від Франко-української торгово-промислової палати 

Андріана Мальська

На отримані кошти ми придбали сучасний кардіограф (ЕКГ-апарат). Його особливість у тому, що він під’єднується до комп‘ютера і всі кардіограми зберігаються в пам’яті приладу, видруковуються у зручному форматі на звичайному папері (який не вицвітає з часом). Також він дає змогу записувати ЕКГ протягом тривалого часу. Для клініки це дуже важливо, оскільки нашою сильною стороною є дитяча кардіологія. Прилад був необхідний і для проведення «Школи дитячої кардіології», адже я мрію, щоб клініка була не лише місцем надання медичних послуг, а й осередком обміну знань між колегами.

Також ми придбали тест для визначення рівня білірубіну в крові, який не вимагає забору крові у немовлят, що дуже важливо у повсякденній педіатричній практиці.

Табличка з нагородою «Створено жінками» стоїть у нас на рецепції, люди звертають увагу, і їм це подобається, особливо жінкам. Колись я шукала перукарню за кордоном, і в гуглі було написано в перевагах owned and created by a woman. Моя клініка теж створена і керується жінкою, і я цим пишаюсь. А бути на шпальтах ELLE — це була моя недосяжна мрія, яка дивом здійснилась завдяки конкурсу.

Про конкурс я дізналась, побачивши пост в Олександри Балясної, яка перемогла у 2021 році, тоді почала проглядати сторінку «Створено жінками» та побачила, що моя колежанка, членкиня Опікунської ради «Охматдиту» Руслана Римарська, була переможницею 2019 року. Руслана влучно підказала мені, як відкоригувати презентацію й відео, які акценти розставити, чим дуже мені допомогла. Вона керується тим правилом, що і я, — жінки мають допомагати одна одній. Зараз багато жінок-підприємиць з моїх друзів мені пишуть щодо конкурсу, просять поради, як краще підготуватися, і я з радістю їм допомагаю. Хочу, щоб подавалось якнайбільше талановитих жінок. Не так важливо перемогти, важливий сам процес підготовки, який тебе змушує згрупуватись і подивитися на себе під іншим кутом, це дуже важливо, бо іноді потрібно щось переосмислити чи змінити. 

«Створено жінками» — це чудова спільнота, бути її частинкою — велика честь.

Вікторія Маслова, третє місце премії «Створено жінками — 2022»
Співвласниця бренду рослинної косметики «Натуральна косметика VESNA»

Вікторія Маслова

Вікторія Маслова з чоловіком, воїном ЗСУ

Хоча лабораторія і два власних магазини марки були знищені росіянами у Бучі, компанія відновила виробництво у Львові.

Ми подавалися на конкурс до 1 лютого минулого року і у разі виграшу планували витратити кошти на міжнародну сертифікацію продукції, що дозволило б відкрити нові закордонні ринки збуту. Але війна змінила пріоритети — на свою премію в 50 000 гривень ми придбали багато сировини (бджолиний віск, ефірні олії, масла) для виготовлення загоювальних мазей та інших засобів на фронт. Мазь допомагає нашим захисникам та захисницям швидше загоювати рани, тріщини, опіки.

За цей час вже передали на фронт понад 4000 одиниць продукції безплатно. Ми отримуємо дуже щемливі відгуки від наших героїв та героїнь з фронту. Тому і надалі продовжуємо виготовляти для них те, що вміємо найкраще, — доглядові засоби.

Окрім фінансової підтримки перемога в конкурсі «Створено жінками» стала нагадуванням, що ми на правильному шляху. Що наша продукція є важливою, що вона потрібна суспільству. Ми звикли багато працювати у нашій справі, а ця премія показала, що наша робота помітна. Це дало нам людей, які в нас вірять, підтримують та поділяють наші цінності. Завдяки премії інформація про нас поширилась, до нас прийшло багато нових поціновувачів натуральної косметики.

Премія підтримала нас в емоційно важкий час для всіх. Для мене це було дуже неочікувано. Я думаю, що для кожного маленького бізнесу це подія, яка заряджає рухатись далі, розвиватись та підтримувати економіку.

Також завдяки конкурсу ми отримали багато цікавих знайомств. А знайомство з фіналісткою Мартою Кондрин переросло у співпрацю — у своїх магазинах продаємо продукцію її шкіряної мануфактури Shufflia. Ми плануємо й надалі співпрацювати з учасницями та підтримувати теплий зв’язок.

Оля Шурова, фіналістка, вибір партнера премії УкрСибБанку
Засновниця школи французької мови Musique de langue

Оля Шурова

Премія «Створено жінками — 2022» відбулася у дуже важливий момент — коли всі ми були трохи розгублені, не розуміли, чи потрібен зараз наш бізнес людям у країні, де йде жорстока війна за існування і гідність. Але те, що премія відбулася попри все, ще й з невеличким офлайн-заходом у Києві, надало сил і мотивації. 

На момент отримання премії моїй школі французької мови Musique de langue не було ще й року. Тобто ця премія є першим офіційним визнанням того, чим я займаюся і чим дійсно горю. Це надзвичайно важливо, особливо коли твій бізнес ще маленький і молодий, і працює в умовах повномасштабної війни, — почути, що ти все робиш правильно. І не просто почути це від мами чи учнів, з якими ти у тісному контакті, а від такого шанованого журі, від людей, які багато досягли й можуть об’єктивно оцінити твою роботу. Тож отримання спеціальної премії та відзнаки від УкрСибБанку надало мені натхнення і бажання працювати ще більше, розвиватися, підіймати українську економіку, рости, створювати робочі місця, платити податки й мати можливість донатити на ЗСУ, наближаючи нашу перемогу. 

Грошову премію я витратила на створення нового сайту. Тепер у нас красивий і зручний сайт: у кожного учня є свій особистий кабінет, в якому він навчається, виконує різні інтерактивні завдання і ще ефективніше вивчає французьку мову. Створення цієї платформи тривало декілька місяців, але тепер шлях учня до омріяної французької став ще зручнішим та інтерактивнішим. 

Я дуже вдячна премії «Створено жінками» за те, що жінки-підприємиці у нашій країні мають таку підтримку — і емоційну, і фінансову, і партнерську. Це надзвичайно важливо завжди, а зараз — особливо.

Христина Закревська, фіналістка, отримала спеціальну премію
Власниця сироварні «Будз Баран»

Христина Закревська

Ми вирішили масштабуватися і будувати ще одну сироварню, щоб мати можливість збільшити перероблення молока та приймати екскурсії, тож свою премію я використала для створення деталізованого плану та 3D-візуалізації нашої нової великої сироварні. Завдяки премії було ухвалене чітке рішення про майбутнє будівництво. Зараз ми маємо план і чекаємо на прихід весни та першу бригаду, яка розпочне будівництво. 

Ми матимемо змогу в цьому приміщенні переробляти 1500–2000 літрів молока на день. Це залучить до здавання молока ще 120 домогосподарств, які матимуть щомісячний додатковий дохід від продажу молока, що так необхідно для них у цей нелегкий для всіх час.

Христина Закревська

На новій сироварні плануємо запустити екскурсії, магазин із нашою продукцією та продукцією локальних виробників, а також тут буде тераса, на якій можна скуштувати сир, випити кави та насолодитися прекрасним краєвидом! Зараз це все є в нас на картинці завдяки спеціальній відзнаці від конкурсу! А цієї весни картинка почне оживати!

Премія «Створено жінками» дала впевненість у тому, що жінка — це сила, перспектива та майбутнє нашої країни. Конкурс показує, що жіночий бізнес є важливим, корисним і що жінки можуть гідно вести підприємницьку діяльність у будь-який час і за будь-яких обставин. Дякую за підтримку, натхнення та вшанування жінок-підприємиць!


Реклама

Популярні матеріали

Разом сильніші: співзасновниці української жіночої спільноти...


Продюсер Азад Сафаров, що працював над «Будинком зі скалок»...


Джіджі Гадід і Леонардо Ді Капріо знову підігріли чутки про свій...


Читайте також
Популярні матеріали