Міс Всесвіт Україна — 2023 Ангеліна Усанова про власне бачення краси, благодійність і проєкти, спрямовані на допомогу українцям

У великому інтерв’ю для ELLE.UA

Восени минулого року Ангеліна Усанова представляла Україну на міжнародному конкурсі краси «Міс Всесвіт — 2023» у Сальвадорі, де отримала нагороду за найкращий національний костюм та відзнаку «Голос змін». 

Про свій унікальний досвід, благодійність, власні проєкти та допомогу українцям володарка титулу «Міс Всесвіт Україна» і героїня нашої digital-обкладинки Ангеліна Усанова розповіла в ексклюзивному інтерв`ю для ELLE.

Про участь у конкурсі краси Miss Universe 2023

Буду відвертою, я ніколи не мріяла потрапити на конкурси краси й навіть не розглядала такої можливості. Проте з початком повномасштабного вторгнення я зрозуміла: світ має знати, що переживає Україна, а мій голос може в цьому допомогти. Тоді й було прийняте рішення взяти участь в Miss Universe 2023, адже це саме та платформа, де через призму краси можна донести світові важливу істину, щось змінити. До речі, саме за відео, присвячене миру, яке ми представили, мені вручили відзнаку «Голос змін». Участь у конкурсі дала мені більше впевненості не лише в собі та своїй красі, а й у моєму голосі, який точно було почуто.

Про благодійність та волонтерство

Благодійність — невіддільна частина мого життя. З початку війни я була зосереджена на гуманітарній допомозі постраждалим та займалася організацією прихистків для українських сімей у Молдові, а згодом допомогла придбати нашим військовим дві карети швидкої допомоги. 

Я намагаюся бути максимально корисною в тих сферах, в яких знаюся найкраще, саме тому я влаштовувала благодійні заняття з йоги та медитації для українських біженців за кордоном, після яких готувала для них корисні веганські страви. До того ж я займалась організацією благодійних заходів та концертів у Європі, де усі зібрані кошти перераховувались нашим благодійним фондам.

Після отримання титулу «Міс Всесвіт Україна» у 2023 році напрям моєї благодійної діяльності був спрямований на допомогу дітям, які постраждали від війни. Я співпрацюю з благодійними фондами «Спілка Поруч» та «Клуб Добродіїв» — для останнього ми влаштовували великий благодійний вечір, на якому закрили збір для проєкту «Рюкзаки емоційної підтримки». 

Я неодноразово відвідувала з волонтерською метою дитячі будинки, інтернати, освітні школи та лікарню «Охматдит». Пишаюся також бути частиною проєкту «Волонтерська кухня», у рамках якого ми готували 800 порцій веганської лазаньї для людей, які живуть у модульних будинках в Ірпені.

Про особисті проєкти та плани

Наразі я працюю одночасно над декількома проєктами. Наймасштабніший з них — ретрит-центр у Карпатах, в якому люди відпочиватимуть як фізично, так і ментально, а також матимуть змогу знайти гармонію та баланс всередині себе. Зараз простір на етапі планування, і ми вже працюємо з архітектором. 

Я також працюю над створенням власної кулінарної книги, до якої увійдуть мої улюблені веганські рецепти. Оскільки я веган, то хочу допомогти людям, що тільки планують перейти на рослинну їжу, змотивувати їх та скласти збірку якісних та різноманітних рецептів.

Окрім цього, я планую й надалі розвивати свою музичну кар’єру, незабаром презентуватиму документальний фільм про нашу країну очима Міс Всесвіт, який знімала команда з Америки, а також маю намір написати роман, заснований на своїй біографії, адже мені точно є що розповісти.

А ще, трішки забігаючи наперед, я хочу заснувати благодійний фонд і допомагати талановитим діткам, які постраждали від війни. У рамках фонду я б могла організовувати для них музичні фестивалі, конкурси в Україні та за кордоном, адже для мене як для музиканта це надважливо — знайти іскри таланту і не дати їм згаснути. Пам`ятаю, як у дитинстві, коли навколо були лише невизначеність та труднощі, мене рятувала тільки музика. Тож знаю із власного досвіду, наскільки важливо дати дітям можливість розвиватися і підтримувати їх у найважчі часи.

Про роботу над фільмом

Після моєї участі у конкурсі «Міс Всесвіт 2023» команда з Лос-Анджелесу запропонувала мені знятися у власному документальному фільмі, який розповідатиме про Україну моїми очима. У стрічці покажуть історії переселенців, які були змушені змінити все своє життя, та жінок, що рятували своїх дітей та тікали від війни. Власне, я покажу, як титул «Міс Всесвіт Україна» допоміг мені донести світові істину про нашу жахливу реальність, а також розповім детально про свою благодійну діяльність за кордоном. Про прем’єру ще говорити зарано, але можу лише натякнути, що фільм вийде вже незабаром. 

Про власну творчість та джерела натхнення

Я почала активно займатися творчістю у 2019 році, під час карантину. Тоді я переживала складний період життя, повʼязаний з розлученням після тривалих стосунків. Я вчилася жити в нових реаліях, і саме вираження своїх емоцій через творчість допомагало мені найбільш, адже саме тоді я відчувала справжній біль кохання.

З часом я навчилася черпати натхнення в почуттях краси, й мені кортіло сповнити свою музику таким особливим сенсом, аби несвідомо впливати на людські душі. Сьогодні ж мої пісні проникнути світлом та любов’ю як до моєї країни, так і до світу загалом, адже саме любов — це фундамент, на якому стоїть наше щастя.

Моя творчість доступна на всіх музичних платформах, а вже 22 березня у Відні відбудеться великий благодійний концерт, де я не лише виконаю свої пісні, а й заспіваю в дуеті з легендарною Ніно Катамадзе.

Про work-life balance та неулюблене слово

Я — справжній трудоголік. Дуже люблю працювати, ставити собі цілі, досягати мети й реалізовувати в життя свої найбажаніші проєкти. Я не вмію жалітись, навіть коли буває складно. У такі моменти я вмикати в собі «режим енергозбереження» та максимально фокусую увагу на своїй роботі. Цікавий факт про мене: я дуже не люблю слово «не можу», майже його не використовую. Замість цього завжди відповідаю «Спробуймо» і в цей же момент з головою пірнаю в новий проєкт.

Моїми пріоритетами в житті є родина та особисті стосунки. Поєднувати між собою їх надзвичайно складно, проте сім’я завжди буде в мене на першому місці.

Про духовні практики, йогу та корисні звички

Як це не дивно, але йога прийшла в моє життя сама. Я тривалий час боролася з панічними атаками та мала проблеми зі сном, тож лікар порадив мені навчитись правильно дихати. Того ж дня я пішла на своє перше заняття з йоги. Тоді я й не здогадувалася, що дихання — це основа основ не лише нашого фізичного, а й ментального здоров’я, а щоб навчитися дихати правильно, потрібно спочатку полюбити себе. Саме цього мене навчила йога — приймати своє тіло, любити його та піклуватися про нього.

Безумовна любов до себе — не єдина догма, якої я навчилася завдяки духовним практикам, окрім цього, почерпнула для себе масу корисних звичок, які значно полегшують мені життя. Одна з найкорисніших — це ранній підйом. Я прокидаюся рано, приблизно о 5-й ранку, та обов’язково починаю свій день з медитації. Коли я жила в Ашрамі, ми зранку співали мантри та заряджали їжу позитивною енергією. Тож коли я прокидаюся, то часто співаю або ж слухаю мантри для того, щоб налаштуватися на цікавий і продуктивний день.

Однією з важливих практик в йозі є сприйняття оточення як одного цілого, з усіма світлими й темними сторонами. Усвідомивши це, людина скоріше знайде шлях до гармонії, балансу та безумовної любові до себе. Не критикувати, не ображатися, не засуджувати й розуміти, що всі негативні якості в іншій людині — це відзеркалення наших власних «темних сторін». Ось найважливіші істини, яким мене навчила йога. 

Як подолати стрес, заспокоїтися та вгамувати тривогу

Наша країна знаходиться у стані перманентного стресу, а кожен українець мріє відчути спокій. Тож я хочу поділитися практиками, які допоможуть швидко опанувати себе та заспокоїтись.

Найшвидшим та найефективнішим способом опанувати свій страх будуть дихальні вправи, зокрема «Дихання по квадрату». Цей вид дихання не тільки допомагає швидко розслабитися, але й справді рятує під час панічних атак. 

Ще одна дієва техніка з йоги — «Анулома-вилома», вона моментально заспокоює, збалансовує енергетичні канали та знімає нервову напругу. 

Суть вправи:

  1. Праву ніздрю закрити рукою, а через ліву повільно вдихнути. 
  2. Далі потрібно закрити ліву ніздрю, а через праву видихнути. 
  3. Потрібно повторити вдих і видих у зворотний бік.

Під час виконання дихальних вправ намагайтеся абстрагуватися від зовнішнього світу хоча б на пару секунд та не забувайте нагадувати собі, що спокій завжди всередині вас.

Про свій ідеальний день, beauty-ритуали та улюблені процедури краси

Мій ідеальний день починається рано, аби неспішно встигнути зробити всі ранкові ритуали краси та здоровʼя. Ще лежачи у ліжку, я роблю медитацію на мир та красу, а також лімфодренажну зарядку. Після цього випиваю склянку чистої води разом із вітамінами, які приймаю за порадою нутриціолога. Потім переходжу у ванну, де роблю догляд за обличчям, особливо полюбляю вправи з фейсбілдингу із застосуванням гуаша. Моя улюблена бьюті-знахідка — це кріосфери, які дуже ефективні у боротьбі з ранковими набряками на обличчі. 

Моє головне правило догляду за волоссям — завжди робити масаж шкіри голови, використовуючи мезоролер. Цей пристрій сприяє покращенню мікроциркуляції, зміцненню волосся та стимуляції росту. Окрім того, я ніколи не забуваю про зволоження та наношу олію не лише на кінці волосся, а й на все тіло.

Про власні мрії та найсміливіші бажання

Я мрію про мир в Україні та в усьому світі. 

Мрію про світ, в якому немає зброї, а у кожній людині панує здоровий глузд та любов.

Я мрію про світ без насилля та про щасливе майбутнє для наших дітей.

 

Фото, макіяж і зачіска: Vicoolya&Saida


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали