«Мати хорошого психолога — так само важливо, як і перевіреного майстра манікюру чи стоматолога». Аліна Френдій про досвід у психотерапії та нову соціальну ініціативу

В ексклюзивному інтерв`ю ELLE.UA

Нещодавно інфлюєнсерка та засновниця українського бренду COOSH Аліна Френдій створила особливу річ — Mental Support Sweater, який не просто зігріває в холод, а й слугує щоденним нагадуванням про те, що психологічне здоров‘я важливе і про нього не можна забувати. Кожен Mental Support Sweater дає можливість отримати безкоштовну першу сесію на Mindly — найбільшій в Україні платформі з психологічної терапії онлайн.

Згідно зі статистикою Mindly, 70% користувачів платформи не мали попереднього досвіду роботи з психологом чи психотерапевтом. Це показує, що спільними зусиллями вдається достукатися до людей, які могли сумніватися у важливості терапії. Серед найпопулярніших запитів, з якими звертаються до психолога: бажання впоратись з тривогою і стресом, побудувати здорові стосунки чи навпаки вийти з токсичних, відшукати себе та покращити якість життя.

В ексклюзивному інтерв`ю ELLE.UA Аліна Френдій розповіла про те, як виникла ідея створити проєкт, та поділилася своїм шляхом у психотерапії.

Поділіться власним досвідом: коли ви відчули потребу вперше звернутися до психолога і як часто відбувалися ваші зустрічі? Чи змінилися ваші запити з початком повномасштабного вторгнення, чи стали ці зустрічі частішими?

Вперше я звернулася до психолога в період материнства, коли моєму сину було 8 місяців. Це було крайньою точкою, коли я зрозуміла, що не справляюсь і погано себе почуваю. Як тільки почала терапію, подумала: чому не зробила цього раніше? Я почала дивитися на світ інакше, і з того часу займаюся з психотерапевтом.

Мої запити під час повномасштабного вторгнення дещо змінилися, бо не знала, як будувати своє життя і що буде завтра. Банально хотіла, щоб вислухали, сказали, що абсолютно нормально відчувати ті чи інші емоції під час війни. Почала приходити на сеанси з питаннями про те, чи можна відчувати так багато злості й несправедливості, що саме зараз відбувається з нами усіма.

Як змінилося ваше життя з появою у ньому психолога?

Змінилися погляди на моє життя. Психолог дозволяє подивитися з іншого кута на ту чи іншу ситуацію, й іноді виявляється, що кінець світу — зовсім не кінець світу. А якась ситуація, яка здається незначною, може навпаки грати ключову роль в житті та багато про що говорити. І саме психолог допомагає в цьому розібратися.

Як зрозуміти, що ви обрали свого психолога? Чи є у вас особисті критерії до фахівця? І, навпаки, як зрозуміти, що вам не по дорозі?

Психологів і психотерапевтів багато, але як знайти людину, яка підійде саме тобі, якій ти зможеш розповісти свої найпотаємніші секрети, оголити душу? Це, напевно, було найскладнішим завданням і для мене. Я розумію людей, які постійно відкладають звернення до психолога на потім, адже знайти свого спеціаліста дуже важко.

Часто рекомендаціями психологів діляться друзі, колеги. Зараз існує багато психологічних платформ, наприклад, Mindly, де є великий каталог психологів за різними запитами, де можна подивитися відеовізитівки, послухати їхній голос, одразу подивитися на манеру спілкування. Адже психолог має підходити по всім критеріям і з ним має бути комфортно. Абсолютно нормально після першого сеансу змінити психолога й продовжувати шукати свого спеціаліста.   

Як ви особисто, крім сесій з психологом, підтримуєте своє ментальне здоров’я зараз?

Спортом! Як тільки збиваюсь з режиму, одразу починаю відчувати, ніби перестаю контролювати своє життя. Тому регулярний спорт і викид стресу в залі дуже класно для мене працюють. Також я влаштовую повністю вільні дні без роботи, коли дозволяю собі відпочивати, нічого не робити, проводити час із сім‘єю, ходити в піжамі до обіду чи навіть до вечора. Таким чином дозволяю собі відпочивати без зайвих думок і докорів сумління. Влаштовую побачення наодинці, тому що постійно перебуваю в оточенні людей: вдома — з чоловіком і дитиною, на роботі — з командою. Але хочеться іноді побути на самоті зі своїми думками. Я вже думала й про соло-подорож. Не за кордон, звісно, але в межах країни на декілька днів.

Як вам, як інфлюєнсерці, вдається витримувати баланс із публікуванням контенту між тим, який цікавий вашій аудиторії, і тим, який може бути сприйнятий як той, що «не на часі»? Адже сьогодні блогерам часто «прилітає» за надто пишне весілля, дорогу поїздку на Мальдіви чи люксову сумку.

Цей запит був у мене до психолога також, і я вже його пропрацювала. Я веду блог 10 років і це моя робота, яка також має свій графік. Це ще й хобі, моя улюблена справа, яка допомагає триматися на плаву в морально складні часи. Мені подобається те, що я роблю. Це таке ж захоплення, як ходити на вокал чи пекти тістечка, малювати картини. Кожен сам обирає собі заняття до душі. Я не можу й не хочу забирати в себе цю можливість, бо це справді дозволяє мені триматись на плаву.

Моя аудиторія, а це понад 1 мільйон користувачів, — доросла й свідома, вони зі мною на одній хвилі. Вони знають, що я волонтерю, закриваю збори, з чоловіком ми придбали не одну машину для ЗСУ, робимо донати від бренду. Свою громадянську позицію я транслюю чітко й буду робити це надалі, бо це дуже важливо. Так роблять і мої свідомі колеги. Загалом я за баланс і за те, що не можна закривати очі на війну. Потрібно донатити, поширювати та всіляко допомагати.

Як змінилася соціальна відповідальність вашого бренду COOSH за два роки? І як виникла ідея з цим светром? Розкажіть детальніше.

Хотілося бути соціально відповідальними й створювати сенси. Донат — це найменше, що ми можемо зробити від бренду, але ми захотіли йти далі. Так і виникла ідея з Mental Support Sweater.

В один момент я зрозуміла, що люди навколо проживають чорно-біле життя на автопілоті, що цілком зрозуміло. Серед них і я — така ж сама людина зі своїми проблемами, зі своїм тягарем і невідомістю майбутнього. Пам‘ятаю, як у мене виникла думка: а що було б, якби всі навколо пішли до психолога, пропрацювали страхи, проблеми й стали трішечки добріші, більш усміхнені, з надією в очах і вогником? Навіть серед молодого покоління багато хто не вважає похід до психолога чимось важливим, тому я й вирішила привернути увагу до цієї теми.

Чому для цієї колаборації ви обрали саме платформу Mindly?

Я сама користувалась Mindly, бо це найбільша платформа підбору психологів онлайн, і вона дуже зручна. Мені особливо сподобалось, що під кожен запит і потребу підбирається певна категорія спеціалістів, можна регулювати бюджет, переглянути відеовізитівки кожного психолога, щоб зрозуміти, чи підходить тобі ця людина.  

Як, на вашу думку, можна змінити культуру звернення українців до психолога, оскільки вона досі є низькою?

Для мене наявність хорошого психолога у житті — про любов до себе. Це так само важливо, як мати перевіреного роками перукаря, майстра манікюру, стоматолога чи сімейного лікаря. Тільки вони турбуються про зовнішній вигляд і фізичні проблеми, а психолог — про красу внутрішнього світу і ментальне здоров‘я.


Реклама

Популярні матеріали

Fashion Talk: 15 питань Ользі Галушці про улюблені бренди...


Яке взуття обирають на зиму модниці: 28 найстильніших варіантів...


«Мій бекграунд — це основа, що дарує мені свободу». Інтерв’ю з...


Читайте також
Популярні матеріали