Лідерки банківських рішень: інтервʼю з заступницею голови правління Райффайзен Банку Наталією Гуріною

Спеціально для ELLE.UA — про антикризові кроки, успішні проєкти та особисті джерела відновлення

Один із найбільших банків країни — Райффайзен Банк від перших днів повномасштабного вторгнення неухильно кредитує та якісно обслуговує клієнтів 24/7. Його визнали найкращим банком України у 2022 році за версією міжнародного видання Euromoney. Райф також став потужним гуманітарним донором серед українських установ: від лютого 2022 року він спрямував понад 1 млрд грн на допомогу вітчизняній економіці та громадянам України. Багато в чому це заслуга жінок, які складають 70% від 5300 працівників банку. У цій установі унікальний для українського бізнесу приклад гендерного балансу в топменеджменті: серед семи членів правління — три жінки. Вони ухвалюють масштабні рішення, що впливають на 3 млн клієнтів банку, а подекуди на економіку всієї України.

hair & makeup від мережі салонів BACKSTAGE Beauty&Refresh

У рамках спільного проєкту ELLE x Райффайзен Банк ми розпитали топменеджерок банку про їхній досвід стійкості, складних рішень і жіночого лідерства. Серію з шести інтерв’ю відкриває Наталія Гуріна — заступниця голови правління Райффайзен Банку, керівниця з управління ризиками та роботи з проблемною заборгованістю.

Робота в новій реальності: моделювання майбутнього

Перші тижні великої війни стали різким переродженням кожного з нашої команди в нову версію себе. Ми зрозуміли, що в нових реаліях ми маємо передбачати інколи навіть «наосліп», бо прогнозування та моделювання майбутнього — це базова функція ризик-менеджменту. Основна зміна — побудова нової парадигми людяної співпраці всередині банку, з клієнтами та з банківським регулятором. На противагу звичайним мовчазним ризик-моделям ми більше зближуємося з клієнтом, телефонуємо, спілкуємося з ним. Я вдячна командам усього банку, які з першого дня війни організовували евакуацію і підтримку наших співробітників, без розподілу обов’язків на «твоє» і «моє». Вдячна кожному, хто продовжує працювати з укриття, перевозить інкасований виторг клієнтів і працює у відділенні. Зараз кожен робочий день розпочинаю з банківської антикризової групи в месенджері, аби побачити, як минула ніч у наших колег у всіх куточках України.

Найуспішніші проєкти: нова ризик-модель

Готуватися до можливого масштабування воєнних дій Райффайзен Банк почав ще з весни 2021 року. Ми розробили план реагування на надзвичайні ситуації, що охоплював безліч питань: від закупівлі палива для генераторів, засобів супутникового зв’язку та підготовки резервних команд для підтримування критичних процесів до інструкцій для працівників і протоколів евакуації персоналу. Після 24 лютого 2022 року нашим пріоритетом стали заходи для убезпечення працівників банку.

Ми переглянули наші плани безперервності бізнесу, аби посилити підтримування критичних процесів в аварійному режимі довше ніж на п’ять днів. Найбільшим ІТ‑ризиком для банку могло стати пошкодження локальних дата-центрів, тож із першого дня великої війни Райф розпочав неймовірний за масштабом проєкт з перенесення критичних даних і процесів до цифрового хмарного сховища. Реалізація цього проєкту є найскладнішим технічним завданням в історії банку. Ми впоралися з цим за рекордні три місяці замість року, а процес міграції клієнти навіть не помітили.

В результаті ми побудували в Райфі абсолютно нову систему керування банківськими та клієнтськими ризиками у воєнний час, що дозволяє кредитувати й підтримувати економіку України. За що я дуже вдячна всім командам!

Зміни в банківській сфері: швидкі рішення та диджиталізація

Я помічаю неймовірно стрімкий темп впровадження змін: те, що раніше обдумували й погоджували б роками, робиться майже на льоту і з оцінкою ризиків: перехід у «хмару», максимальна диджиталізація процесів і навіть перехід у повний онлайн, що дає змогу співробітникам Райфу працювати з 36 країн світу.

Банківська галузь дуже сильно змінюється, оскільки змінюються потреби клієнта. Є запит на швидко-банк у телефоні або планшеті, зручний доступ до сервісу з будь-якого місця світу та якісно — аби захотілося повернутися, розширити бізнес, створити щось нове. Це вимагає від нас, банкірів і регулятора, великих змін, постійного навчання й відкритості до нового, збільшення рівня толерантності до помилок, на яких ми навчаємося і готуємося до прогнозування майбутнього після Перемоги.

Соціальна відповідальність бізнесу: спільна цінність

Мій життєвий принцип: хочеш змін — починай із себе. Ми живемо в часи суцільних змін. Банк — це конкретні люди, які об’єднані спільними особистими цінностями, що збігаються з цінностями організації. Одна з цінностей Райфу — відповідальність, і вона полягає у підтримці колег, клієнтів, дітей, наших воїнів, країни, планети. Це все співзвучно з відомими у світі принципами сталого розвитку, які ми також впроваджуємо.

Зони особистого розвитку: здоров’я та зміна стилю життя

Ключове — щодня робити всі можливі кроки до наближення Перемоги. А для цього потрібно знов-таки почати з себе, аби сили не закінчилися посеред шляху. Я дуже змінила свій стиль життя від початку великої війни: від того, що їм, як сплю, про що думаю. Я поставила на перше місце своє здоров’я — фізичне й ментальне, і крок за кроком рухаюся в цьому напрямі. Зміна підходів до харчування впливає на позитивніше сприйняття життя. Багато перебуваю на свіжому повітрі, аби згенерувати нові ідеї та розкласти їх по поличках. Без міцного здоров’я і свіжого погляду постійно рухатися вперед нереально. Також, наскільки вистачає сил, допомагаю освітнім проєктам, адже це майбутнє нашої держави.

Джерела відновлення: сім’я та спілкування з людьми

Це моя сім’я, мій дім і мої люди. Молодший син, який цього літа у свої 8 років підкорив Говерлу: разом із ним я щодня заново вивчаю світ. Два старші сини, 23 і 20 років, завжди на відстані одного дзвінка. Мій чоловік також підтримує мене в усьому. Наш дім, а особливо догляд за трояндами на подвір’ї та приготування смачних і корисних страв, — ще одне джерело відновлення. Піднесення й мотивацію черпаю також від колег: без них не було б мене сьогоднішньої. Живу за принципом: «Коли тобі важко, йди до людей, віддавай їм частинку себе — і тобі повернеться сторицею».

Відео: Анастасія Бенедіктова

*АТ РАЙФФАЙЗЕН БАНК ВНЕСЕНИЙ ДО ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ БАНКІВ 27.03.1992 Р. ЗА № 94, ІЗ ЗАПИСОМ ПРО ПРАВО НА ЗДІЙСНЕННЯ БАНКІВСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЗА №10. УМОВИ НАДАННЯ ПОСЛУГИ ЗГІДНО З ПРАВИЛАМИ БАНКУ.


Реклама

Популярні матеріали

Пампухи до Різдва: готуємо традиційну українську страву


Новорічний френч: трендовий святковий манікюр


Це база: чорні пуховики, які ніколи не вийдуть з моди


Читайте також
Популярні матеріали