Катя Мотрич про життя в умовах війни, молодих українців та проєкт «ЕБАУТ»

Сучасний портрет нації

Українська нація має молоде обличчя та героїчне минуле за плечима. Сильні, незламні, вмотивовані, безстрашні та талановиті молоді українці змінюють історію сучасної України. У нашій рубриці ELLE «Сучасний портрет нації» розповідаємо про тих молодих людей, які покращують життя країни сьогодні та вказують правильний напрям руху до майбутнього.

Героїнею сьогоднішнього інтерв’ю стала Катерина Мотрич — піарниця, ведуча YouTube-шоу «ЕБАУТ» та інфлюенсерка.

«Я вільна молода жінка з величезною жагою до життя», — описує себе Катерина.

Катерина виросла в багатодітній родині, має активну проукраїнську позицію, працює піарницею і волонтерить. Популярність їй принесло YouTube-шоу «ЕБАУТ», у якому дівчина разом з іншими ведучими обговорює актуальні та важливі соціальні теми.

Lifestyle-редакторка Іванна Петрович поговорила з Катериною та дізналася, як змінилися її пріоритети та бажання з початку повномасштабного вторгнення РФ, яким було дитинство в Україні, що для неї означає бути українкою і не тільки.

Про життя під час повномасштабного вторгнення

Як ви справляєтеся зі стресом та синдромом відкладеного життя?

Займаюся терапією, ходжу до психолога. На щастя, я ніколи не стикалася з синдромом відкладеного життя, бо люблю жити та насолоджуватися всім, що відбувається тут і зараз. Хоча, звичайно, я, як і будь-яка людина, маю певні очікування, живу з надією на краще. Щодо стресу — мені здається, що зараз неможливо позбутися стресу загалом. Але мені допомагають люди. Я поринаю в людей з головою, і це мене рятує.

Ви деякий час із початку повномасштабного вторгнення провели за кордоном. Розкажіть про ставлення до українців там. Чому ви захотіли повернутися?

На початку повномасштабного вторгнення я із частиною своєї родини та подругою виїхала. Це було імпульсивне, стресове рішення, прийняте на адреналіні. Я не думаю, що зараз я б знову кудись поїхала. 

До українців за кордоном ставилися з турботою, співчуттям. Ми з подругою навіть намагалися допомагати благодійній організації у Брюсселі, яка опікується українською проблемою. Не можу сказати, що я стикалася з якимись неприємними речами. Однак варто зазначити, що це бути перші місяці війни. Хоча я чула доволі багато історій про те, як росіяни та загалом світ проявляли жорстокість та агресію до українців.

Повернутися я вирішила тому, що мені ніде не було так добре, як удома, в яких би умовах я не перебувала. Удома мені простіше реалізовуватися. Уся моя родина, всі мої друзі — вдома. Це дуже багато людей, а люди — це моя батарейка. Бути за кордоном довше двох тижнів для мене неможливо. Я хочу спати у своєму ліжку, хочу в будь-який час мати змогу побачити своїх батьків, сестер, братів. І саме це для мене є найбільшою цінністю.

Який вигляд мають ваші будні сьогодні?

Насправді мої будні особливо нічим не відрізняються від тих, які були до 24 лютого. Я працюю піарницею, займаюся хокейним фондом — Ukrainian hockey dream. Ми з командою активно збираємо гроші на льодові арени і на післявоєнне відновлення хокейної інфраструктури, підтримуємо дітей, що займаються хокеєм. Окрім цього, я маю дуже багато проєктів, які поєдную з основною роботою у фонді, — це «ЕБАУТ», моя ювелірна справа, яку я щойно розпочала, і волонтерство. Велику роль у моєму житті відіграє і спілкування з дорогими мені людьми. Я залишаюся сама, лише коли приходжу додому, і то якщо в мене вдома ніхто не залишається на ночівлю. 

Без чого ви не можете уявити своє життя зараз?

Повернувшись в Україну з-за кордону, я відчула, що я щаслива людина. І кожного дня по висхідній я відчуваю неймовірне щастя через те, ким я є, там, де я є, від того, що мене оточують дорогі мені люди, що я займаюся улюбленою справою. Ось без цього я точно не можу уявити своє життя.

Чи жалкуєте ви про якийсь втрачений шанс?

Упевнена, що ні. Філософія мого життя полягає в тому, що все моє обов’язково прийде до мене. І неважливо, чи я докладаю до цього якихось зусиль, чи це випадковість. Я щиро переконана, що перейматися тим, що ви упустили якийсь шанс або втратили якусь можливість, немає сенсу. По-перше, це вже сталося, по-друге, непотрібно витрачати свою енергію на те, щоб шкодувати, краще її направити на дії.

Про власні переконання

У шоу «ЕБАУТ» ви обговорюєте безліч відвертих тем. А яка тема для вас табу? 

Я думаю, що для мене не існує табуйованих тем. Єдине, я намагаюся ніколи не входити в дискусію на тему, в якій я погано розбираюся. Загалом я думаю, що немає таких тем, на які я б не могла поговорити з тією чи іншою людиною. Також відрізняються розмови і за доречністю. Наприклад, з деким буває недоречно обговорювати секс, а з іншими — роботу чи будь-що інше.

Як позбутися сором’язливості та бути впевненим у собі?

Я не вважаю, що сором’язливість має нести негативну конотацію, тому що сором’язливі люди — дуже вишукані й за ними часом буває приємно спостерігати. На мою думку, впевненість у собі зароджується і наростає, коли людина діє. Я точно знаю, що моя впевненість у собі залежить від кількості моїх досягнень. І звичайно, від людей, які вас підтримують і підтверджують ваші досягнення. Бо власне досягнення без підтвердження майже нічого не важать. Коли я чогось досягаю і це визнають, тоді в мене з’являється впевненість.

Яка риса характеру, на вашу думку, є необхідною в нинішніх реаліях?

Адаптивність. Ми живемо в такий час, коли будь-яке твоє середовище чи стан речей може раптово змінитися, і до цього треба бути готовим. Ніхто не зміг різко адаптуватися після 24 лютого, складно звикнутися з тим, що твій будинок бомблять. Але з плином часу, коли стало зрозуміліше, як усе відбувається, стало легше. Адаптивність — прекрасна риса характеру, яка допомагає справлятися.

Про Україну

Українців називають нацією сміливих. Ви вважаєте себе сміливою людиною? 

Я вважаю українців найсміливішою нацією в світі. Те, що зараз відбувається, тому доказ. Я також вважаю себе сміливою людиною. Більше того, коли ми говорили з друзями і характеризували одне одного одним визначенням, то моя близька подруга виділила саме сміливість з-поміж інших моїх якостей. 

Хто з відомих українців вас надихає та чому?

Мене надихає весь український креативний кластер. Те, як він зараз активізувався, і те, як хлопці та дівчата працюють, творять і створюють на благо, — неймовірно. Не можу виділити когось одного, бо це було б несправедливо. Загалом мене надихає український народ.

Розкажіть про найяскравіший спогад з дитинства в Україні?

Я виросла у великій родині (семеро дітей, і я — шоста). Все моє дитинство пройшло в українських лісах, адже мої батьки — затяті туристи, тому слово «дитинство» у мене асоціюється із сімейними походами: намети, багаття, рослини, комахи...

Як змінилися ваші пріоритети та бажання після повномасштабного вторгнення РФ?

Найбільше бажання — перемога України. Також змістився фокус із себе на суспільство і на ситуацію. І це дуже приємно. До того ж я ніколи ще не була такою продуктивною. Попри стрес, мозок почав краще працювати. Я стала щасливішою людиною, і загалом з’явилося відчуття жаги до життя. Я хочу насолоджуватися, хапати кожен момент, усе відчувати. Мені подобається те, що відбувається зі мною зараз, тому що я переживаю таке переродження, яке точно мало колись настати. Однак хотілося, аби не такою ціною. 

Як ви підбадьорюєте себе у складні моменти?

Людьми. Через те що я дитина з багатодітної сім’ї, для мене основним ресурсом завжди були люди. Я поглинаю і віддаю енергію. І це буває складно і важко, на що впливає втрата стосунків, друзів. Мій брат зараз на фронті. Від поганих думок мене рятують друзі та колеги, і я сподіваюся, що теж рятую людей поруч своєю присутністю в їхньому житті.

Які у вас мрії та плани?

Планів досить багато. Ми з дівчатами з «ЕБАУТ» запускаємо чоловічу версію шоу. У планах є також розширення в офлайн-форматі, але це пізніше. Окрім цього, у мене на думці є свої проєкти, які я б хотіла реалізувати, — це ювелірна справа та додаткові проєкти в піарі. Дуже хочеться, аби моя основна робота — хокейний фонд продовжував рости і цвісти, тому що наша допомога дітям дуже важлива.

Я мрію, щоб мої брати залишилися живими, щоб Україна перемогла і війна завершилася, тому що дуже складно справлятися з великою кількістю негативної інформації та поганих новин, які переслідують кожного українця зараз.

Що для вас означає бути українкою?

Бути українкою — це бути вільною. Для мене найважливіше — це мати свободу чи то в країні, чи у стосунках, чи в сім’ї. В Україні саме такі люди, тому тут я себе почуваю абсолютно вільною. Я можу робити тут те, що я хочу, і маю для цього всі інструменти. І я впевнена, що кожен українець відчуває те ж саме. Я щиро переконана, що в нашій країні достатньо можливостей для людини, яка дійсно прагне чогось досягти.

Точно є нюанси законодавчі, які потрібно змінювати, але загалом бути українкою — кайфово.

Якби ви могли приймати закони, який закон ви б ухвалили чи скасували в Україні?

Це легалізація шлюбів для ЛГБТ, медичного канабісу, спрощена процедура отримання громадянства для іноземців, які воюють у складі ЗСУ та ТрО. Також в Україні варто переглянути закон про люстрацію влади. Щоб усі, хто працював на «русню», не мали права через суд поновлюватися на посадах.

Яким ви бачите сучасного молодого українця/українку?

Для мене це люди, які вбивають у собі «русский мир», які відмовляються від усього російського, переходять на українську мову, підтримують українську культуру і системно йдуть до української національної свідомості. Молодий українець та українка точно інтелігентні, доброзичливі, вивчають іноземні мови, прагнуть до більшого та обов’язково поважають своє і себе.

Як ви плануєте відсвяткувати День Незалежності цього року?

Щороку на День Незалежності я купую собі нову вишиванку. Цього року я вирішила натомість зробити донат на ЗСУ. Також я зустрінуся з близькими та рідними для мене людьми, тому що це велике свято для мене — на рівні з Новим роком чи днем народження. Я одягну вишиванку зі спільної колекції «ЕБАУТ» і GRMN і піду святкувати.

Що б ви побажали українцям у цей день?

Мені хотілось би, щоб у День Незалежності кожен українець відкрив книжку з історії України та знайшов там для себе щось нове. Останнім часом для мене надважливо, щоб люди вчили та читали історію. І насолоджуйтеся життям! Захисники та захисниці сьогодні так відчайдушно та сміливо борються за те, щоб ми жили щасливим життям, що аж трішки соромно проживати його нещасливо.


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Чай із кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Апетитні кольори та інноваційні матеріали у новій колекції...


Читайте також
Популярні матеріали