Знай наших: українська тату-артистка Олеся Ковальчук

Харків`янка в ЛА про гравюру як нішевий стиль тату, підкорення США та українську тату-індустрію 

Харків`янка Олеся Ковальчук, відома як @lescrowtattoo в Instagram, тяжіла до мистецства із самого дитинства. Ще в рідному місті дівчина почала споглядати за природою, робити перші замальовки, що врешті привело її до вступу до художньої академії і вибору професії тату-артистки. Її стиль називаться гравюра і відрізняється не просто написами на тілі, а цілими сюжетами із давньогрецької міфології, що ніби оживають на шкірі. Про те, як і чому Олеся обрала для себе таку нішу, дівчина розповідає ELLE в ексклюзивному інтерв`ю. 

Про початок творчого шляху 

Мій шлях був дуже довгим та нетиповим і розпочався ще моєму рідному Харкові. Моя найкраща подруга Нора була фанатом шоу «Маямі інк». Ми разом дивилися це шоу по ТБ і саме там вперше у житті побачили дівчину-татуювальницю – Kate Von D. Нора захотіла навчитись робити тату і запропонувала мені доєднатися. Так, ми купили одну на двох тату машинку та почали практикуватися у салоні краси, там я навіть знайшла свого першого вчителя Гену. Це тривало десь півроку, проте в тому віці я була дуже вітряною: пила вино і писала вірші. Зрештою, згодом я повернулася до навчання і моєю першою роботою був дизайн комп`ютерних ігор. Тільки через п`ять років я повернулася до татуювання вже як до серйозної роботи, тому що все, що мені хотілося – це малювати, а тату як культура якраз набирала розголосу. 

Разом із Норою ми переїхали до Лос-Анджелесу, та збираємось попрацювати у тому самому салоні «Miami ink”    

Про покликання 

Я дуже довго шукала роботу. За освітою моя спеціалізація – це дизайнер проторів, проте я ніколи не хотіла цим займатися. Я завжди прагнула до творчості, і тут мені знову пощастило із людьми. Моя подруга Саша на той момент вже була популярним майстром і вона навчила мене всьому, що знала. 

Про гравюру 

Стиль гравюри містить у собі все, що я люблю. По-перше, це графіка, по-друге – середньовічне мистецтво, що дуже тісно пов’язано з різними міфологіями та книгами. Гравюри роблять на дереві, міді, лінолеумі, а мені захотілося перенести все це на шкіру. Коли я починала, я не знала жодного тату майстра, хто робить гравюри в татуюваннях. Я не підглянула це в когось і вчилась всьому сама.  Сьогодні це так само не найпопулярніший стиль, однак майстрів цього напрямку стає все більше з кожним роком. 

Про те, чи кожен тату-артист має бути художником 

Що стосується маленьких тату та мінімалістичних написів на тілі, то тут дійсно можна не вміти малювати, а лише мати почуття стилю і базові навички композиції. Наразі iPad, Pinterest та Ai можуть створювати за тебе малюнки, а сучасні тату машинки працюють як олівці. Але якщо ти хочеш чимось здивувати, робити масштабні проекти, потрібно малювати, навчатися, проходити мільйони курсів та навчання в онлайн форматі. Гравюр так само існують сотні ескізів та тисячи готових малюнків, і спочатку тобі треба навчитися копіювати іх на тілі. Та мені завжди було трошки нудно копіювати, то ж я всюди додаю щось своє і в фіналі видаю проекти з моєю власною композицією та персонажами.

Про ринок тату в Лос Анжелесі 

В ЛА я переїхала півроку тому, але різниця з Європою дуже велика. Тут одразу відчуваєш високий попит, зацікавленність людей та високий цінник. В Штатах дуже багато професіоналів і можливостей у тату як в професії. Тут легко отримати ліцензією та розвиватися далі. Королем стилю в Америці є реалізм, і з ним важко конкурувати. Проте я знаходжу тут свою аудиторію. У мене багато клієнтів, які відкривають для себе гравюру як щось нове в тату-культурі, адже їх культура це Голлівуд, Марвел, комікси, супергерої.

Про те, що надихає

Моє натхнення – це мій власний гедонізм. Смачна їжа, книги, подорожі, красиві люди, сарказм, вірші, роздуми, кіно, вино, концерти, жінки, малюнки. Усе, що я люблю – завжди зі мною, тому моє життя і є моїм натхненням.

Про українську тату-індустрію 

Я поїхала з України 9 років тому, і тоді знала лише два імені у тату індустріі – Ян Левін та Роман Бяз. Сьогодні ж багато талановитих майстрів бажають розвиватися як вдома, так і за кордоном. За ці роки зустріла багато талановитих тату-артистів з України. Половина моїх друзів з Харкова теж працюють в індустрії і прославляють країну вбагатьох куточках планети. Наразі в ЛА працює багато тату-артистів з України і я вірю, що після нашої перемоги багато хто з них повернеться додому із новим досвідом. Саме вони виведуть українську тату-індустрію на геть новий рівень. 

На сьогодні індустрія, звісно ж, реагує на порядок денний, тож я спостерігаю багато тату із українською національною символікою. Вони потрібні, аби піднімати дух, на це є великий попит. 


Реклама

Популярні матеріали

Чому платина та лабораторне каміння — тренд на десятиліття


Інноваційна beauty-технологія, яка зробить шкіру досконалою...


Улюблені ритуали догляду за волоссям шеф-редакторки ELLE.UA...


Читайте також
Популярні матеріали