«Буває, разом вчимо тексти вголос, дивимося «Світське життя» і обговорюємо ролі», — Юрій Горбунов про шлюб з Катериною Осадчою і зйомки в кіно

Ексклюзивне інтерв’ю

Ми зустрічаємося в павільйоні «Танців з зірками» в тридцятихвилинній перерві між генеральним прогоном і прямим ефіром. За цей проміжок Юрій Горбунов встигає побесідувати зі мною, прогулятися подвір’ям, зробити селфі з Євгеном Кошовим, який пробігає повз, одразу опублікувати знімок в Instagram, пожартувати з техперсоналом і обговорити з помічницею прем’єру нового серіалу. Із народженням сина Івана час для Юрія набув зовсім іншої цінності, а мультизадачність стала звичним способом життя. Шоу «Танці з зірками», «Голос. Діти», «Ліга сміху», фільм «Скажене весілля» та серіал «Великі Вуйки» на телеканалі «1+1», у якому він не тільки зіграв гуцула Івана, а й дебютував як креативний продюсер. Здається, в добі Горбунова щонайменше 48 годин. При цьому сім’я для нього завжди лишається в пріоритеті. Чи важко бути одночасно актором і продюсером, чому під час зйомок у серіалі згадував власну історію з Києвом, чому не хоче виховувати сина за формулою «добрий-злий поліцейський» та куди вмовляє дружину Катю Осадчу вирушити в наступну подорож — про це й не тільки Юрій Горбунов розповів у відвертій розмові з редактором ELLE.UA Світланою Кравченко.

Юрій Горбунов

ELLE: Як виникла ідея з продовженням «Останнього москаля»? І чи важко бути одночасно і в кадрі, і поза ним?

Ю. Г.: Це класна історія, яку ми виношували дуже давно. Однак «Останнього москаля» в первісному вигляді продовжувати вже не було сенсу: пройшов певний час і герої безповоротно виїхали з місця події. Тож треба було придумати спін-оф — нові пригоди уже відомих персонажів. І коли мені після «Скаженого весілля» запропонували стати креативним продюсером «Великих Вуйок», я відразу погодився. Це цікаво — водночас упливати на велику кількість процесів: від кастингу до взаємодії на майданчику професійних акторів з непрофесійними (на екрані з’явиться багато українських зірок. — Ред.). Звісно, перебуваючи в кадрі, важко проконтролювати всю картину збоку. За цим стежила вся команда, і передусім креативна група. Крім того, молоді режисери Мітя Шмурак та Дмитро Маніфест, які знімають круті кліпи, використали еволюційні прийоми і в серіалі. У них свіжий погляд, і мені здається, що за такими ідеями майбутнє. Те, що ми бачимо на виході, нам дуже подобається. Глядач точно оцінить.

ELLE. UA: За сюжетом головні герої їдуть до столиці, де часто опиняються в кумедних ситуаціях. Чи не боялися ви образити мешканців провінційних містечок?

Ю. Г.: Головне, що треба зрозуміти нашим глядачам: це в жодному разі не знущання над кимось і не стьоб. Уся ця історія — анекдот. А в анекдоті ми сміємося над собою, над своїми друзями, і наша головна мета — подивитися на життя збоку.

Тому що з будь-якої історії можна зробити трагедію, а можна — комедію, поставитися до неї трішки легше і все буде не так страшно.

Тому дуже хочеться, щоб на нас ніхто не ображався, бо, на жаль, гумору не буває без того, щоб над кимось не посміятися. Я сподіваюся, нам вистачило такту, щоби витримати дистанцію між «смішно» і «образливо».

Юрій Горбунов

ELLE. UA: Дружина й друзі говорять, що у вас чудове почуття гумору. Чи часто сміх рятував вас у неприємних ситуаціях?

Ю. Г.: Мені взагалі здається, що почуття гумору рятує світ — так само, як любов і краса. Тому що гумор розряджає будь-яку напружену ситуацію. Це стосується й сімейного життя, і роботи. На «Танцях з зірками» я намагаюся чиюсь невдачу на паркеті перетворити на вдалий жарт, аби люди зрозуміли, що не все так страшно, як можна собі придумати. Я це іноді говорю й сам собі, бо ж не завжди прокидаєшся в доброму гуморі.

Але життя підказує: якщо ти легкий і простіше ставишся до проблем, то й проблеми стають меншими.

ELLE. UA: Ви переїхали до Києва з Івано-Франківщини на навчання. Пам’ятаєте, як починалися ваші стосунки зі столицею?

Ю. Г.: Я приїхав вступати до театрального інституту імені Карпенка-Карого — і вступив з першого разу, незважаючи на конкурс (вісімдесят три людини на місце).

Це була моя перша пригода з Києвом і я закохався в нього без заперечень.

Кожен навчальний день приносив кайф, бо я займався справою до душі. Звісно, бувало всяке. Нас із друзями «розвели» прямо на вокзалі: звичайні листівки, які продавалися в кіосках за три копійки, нам втюхали по три рублі. Нам сказали: «Тепер ви точно будете киянами». І ми повірили. Потім був страх метро. Пам’ятаю, як уперше їхали з валізами до гуртожитку, і потяг зупинився хвилин на двадцять в тунелі: ми глибоко під землею, людно, немає чим дихати, пробирає паніка. Герої «Великих Вуйок», як і я колись, теж потраплять у Києві в не зовсім комфортні для них умови.

Юрій Горбунов

Не можу сказати, що Київ мене ламав. Ми як студенти органічно влилися в нього. За рік навчання ми переходили на всі екскурсії, побували у всіх музеях, храмах, у Лаврі, Софійському соборі. Те, про що колись читали в шкільних підручниках, нарешті ми побачили наживо. І зараз, коли я багато подорожую світом, розумію, скількох прекрасних споруд у Києві я не помічаю. Недавно побачив екскурсію на Грушевського і зловив себе на думці: 25 років я ходжу цим шляхом і ніколи не піднімаю погляд на цю ліпнину. Колись я був у Ріо-де-Жанейро і бачив, як туристи товпляться біля статуї Христа, а місцеві проходять повз і навіть не звертають на неї уваги.

Щоденна рутина часто затуляє нам величну красу.

ELLE.UA: Які ваші улюблені місця в Києві?

Ю. Г.: Більшість улюблених закладів років студентства давно вже зникли з карти: це «Варенична» на Хрещатику: там були найсмачніші вареники понад двадцяти видів; кафе «Вечірній Київ», там ми пили каву; кафе «Гаряче молоко», там ми смакували молоко з бубликом, а потім цупили красиві великі чашки в гуртожиток. Потім ходили до театру Франка і сиділи на лавочці в сквері. На Хрещатику ми вчилися, тож він взагалі нам рідний. Ми, голодні студенти, постійно бігали на Бессарабку пробувати курагу, горіхи чи виноград, вдавали «смачне/не смачне». І продавці розуміли, що нічого ми не куштуємо, а ходимо нахабно поїсти, але чомусь дозволяли нам це робити. Сьогодні я люблю гуляти по Маріїнському парку і Володимирському узвозу — це місця наших романтичних побачень. Звісно, багато що змінилося в місті. 

Я спокійно ставлюся до новобудов, особливо красивих: без них неможливий крок уперед. Головне — не руйнувати пам’ятки.

Юрій Горбунов

ELLE.UA: Судячи з фото в Instagram, ви багато подорожуєте з дружиною. Скільки країн об’їздили цього року і що далі за планом?

Ю. Г.: Ми багато де були: Франція, Нідерланди, Таїланд, Мальдіви, Південно-Африканська Республіка, Республіка Маврикій. У планах — об’їздити все на світі. Я дуже хочу в Токіо, але Катя поки що вагається, вона там в юні роки працювала моделлю і в неї лишилися не найкращі спогади. Але я думаю, що ми все одно поїдемо. Чекаємо, коли Іван підросте, щоби ми могли разом мандрувати різними Діснейлендами, тому що зараз ми з ним їдемо хіба що на море. Проте зауважу, що він дуже добре сприймає літак, нічого не боїться, не тримається за руку. Іван — людина, яка комунікує зі сторонніми дуже просто. Катя розповідає, що це вона була такою в дитинстві: коли заходила в потяг, відразу йшла по всіх купе знайомитися з пасажирами. Я ж був зовсім іншим: до 10 класу помирав від страху вийти до дошки. І те, що я обрав публічну професію — не що інше, як дивний поворот долі.

ELLE.UA: Ви плануєте поїздки заздалегідь чи зриваєтеся спонтанно?

Ю. Г.: У нас дуже щільні графіки, тому жодної спонтанності.

Ми стараємося використати кілька вільних днів, щоб обов’язково кудись утекти, інакше від перевтоми можна збожеволіти.

На щастя, ми живемо за містом і природа нас рятує: велосипед чи піша прогулянка на чистому повітрі розряджають. Але поїздки в нові місця теж потрібні. Ми всього на три дні перед відпусткою з’їздили в Амстердам і повернулися до Києва з враженням, наче нас не було місяць. Ми любимо полежати на шезлонгу, але день-два пасиву — і хочеться якогось руху. Ми беремо авто на прокат і влаштовуємо самі собі екскурсії. В Амстердамі ми подорожували на велосипедах, оскільки там все підлаштовано під них — тротуари, світлофори і парковки. Тож коли ми їздили до Гааги чи в Роттердам, паркувалися вже в правильних місцях і почувалися місцевими. Після такої перезарядки інакше сприймається робота.

Подорожі й діти — речі, в які треба беззаперечно вкладати гроші і не боятися, що вони неправильно будуть конвертовані.

ELLE.UA: Як змінюються ваш формат спілкування з сином із його дорослішанням?

Ю. Г.: Щодня відбувається якийсь прогрес, і зараз ми вже розуміємо з інтонацій, що «и» —це попити, а «и-и» — це хліб. Він уже почав говорити цілими словами, і це щастя, яке важко передати словами.

Звісно, діти — це і соплі, й недоспані ночі, і капризи, пов’язані з тим, що син просто не хоче тебе відпускати на роботу, але це беззаперечне щастя, яке щодня видає нові смішні моменти.

Юрій Горбунов

ELLE.UA: Багато успішних зірок скаржаться на комплекс провини перед своїми дітьми через постійну відсутність вдома. У вас є схожі переживання?

Ю. Г.: Завжди треба йти на якісь компроміси. Але якщо раніше я міг увечері зустрітися з друзями, то зараз я спішу додому. Там твоя кровинка, всі інші справи можуть почекати.

Якщо є вільна година, ми з дружиною біжимо до Івана, поки він ще не ліг спати. Тому що один день без спілкування з дитиною — як тиждень. І втрачати час дуже не хочеться.

ELLE.UA: Чи розподіляли ви у вихованні Івана ролі «добрий-злий поліцейський»?

Ю. Г.: Ми стараємося цього не робити. Ми прочитали в одного психолога, що розподіл ролей на хорошого й поганого поліцейського неправильний, тому що в дитини формується вороже ставлення до одного з батьків. І починається спекуляція.

Насправді двоє батьків повинні бути добрими поліцейськими, при цьому розтлумачувати дитині правила життя.

Нам, дорослим, теж може не подобатися стояти на червоному світлі, але є правила, яких дотримується суспільство. Так і в спілкуванні з дітьми: є певні норми. Треба їм слідувати, і всі будуть добрими.

Юрій Горбунов

ELLE.UA: Чи є якісь ритуали, які з Іваном робить тільки тато?

Ю.Г.: Син страшенно любить зі мною купатися, завжди чекає мого приходу. Ми разом вечеряємо — у мене свій стілець, у нього свій. Щоправда, вечеря часто перетворюється в капризи Івана. Я помітив, що дитина стає більш балуваною, коли батьки вдома. Тому що з нянею все чітко і дисципліновано. А з татом можна: «Я суп не буду, буду тільки хліб».

ELLE.UA: У вас дружина прекрасно готує. Яка страва Каті ваша улюблена?

Ю. Г.: Вона дуже класно готує спагеті, а ще я обожнюю пиріг з яблуками за рецептом тещі. А ще ранкова яєчня дуже смачно в неї виходить.

Взагалі, коли у нас є час, ми звичайна сім’я з усіма традиціями і ритуалами.

Коли часу немає, доводиться перекушувати десь поза домом. Але у нас є мамин день — це одна з важливих традицій.

Юрій Горбунов

ELLE.UA: Ви з дружиною — адепти правильного харчування. Та чи влаштовуєте ви собі чітміли?

Ю.Г.: Ми з Катею за здорове харчування, але весь час сидіти на ньому не виходить. Все одно  організм час від часу вимагає якоїсь цукерки — не корисної для тіла, але такої необхідної для психологічного стану. І якщо під час ефіру «Танців» на годиннику 23:00, а я хочу цукерку, то я з’їдаю дві, і роблю це з великими задоволенням. Я ходжу на йогу і в спортклуб. Але все одно вважаю, що все в нашій голові.

Якщо ти з’їв смаколик і тебе гризе совість, то він і стане тобі поперек горла. А якщо з’їв із думкою, що тобі від нього стане легше, то й організм відреагує спокійно.

ELLE.UA: Чи часто з дружиною приносите додому якісь робочі моменти?

Ю.Г.: Так, завжди. Буває, що разом вчимо тексти вголос, дивимося проекти один одного («Світське життя», «Танці з зірками») та обговорюємо тележиття країни.

ELLE.UA: А чи дозволяєте критикувати один одного?

Ю. Г.: Це радше не критика, а поради. Тому що критикувати дружину мені немає за що. А ще я Каті одній із перших показав перші змонтовані серії «Великих Вуйок», для мене було важливо почути її думку. І вона сказала: «Смішно!».  

 

Фото: Юлія Гамова

 


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали