8 історій (не)маленьких перемог

Алла Ємець, Тетяна Яловчак, Юлія Левченко, Оксана Ботурчук, Марія Куліковська, Олена Скирта, Ольга Руднєва та Альона Мисько про важливе

На шляху до великої спільної перемоги ми вже ніби розучилися помічати власні успіхи. І нехай впродовж цих півтора року ми стоїмо на межі виживання, щось цінне все-таки здобула кожна з нас. Ця зйомка з вісьмома талановитими українками проходила за тиждень до повномасштабного вторгнення і присвячувалась зовсім іншим темам. Однак сьогодні, коли все набуло нових сенсів, ми вирішили поговорити про особисті досягнення та вчергове нагадати собі й вам, що маленьких перемог не буває. Навіть у темні часи.

Алла Ємець

Учена в галузі клітинної біології та молекулярної біотехнології, член-кореспондент Національної академії наук України, професор і доктор біологічних наук.

Сережки, I need more space Collection; каблучки, Classic Collection. Усе — Guzema Fine Jewelry

За ці півтора року в мене було все: і страх, і сльози, і ненависть, і розпач, і невизначеність — все, що може вмістити серце жінки й матері. Від тяжких думок рятувала лише робота. Тому як науковиця я зосередилася на підготовці статей, на проєктних пропозиціях і дослідженнях. Одне з найбільших досягнень за цей час — збереження колективу наукових співробітників та аспірантів. Адже це наш науковий потенціал, якому ще відроджувати Україну. Разом ми підготували багато якісних публікацій для престижних журналів. Найвищий рівень цитувань моїх наукових робіт припав саме на цей воєнний період. Крім того, мене запросили увійти до складу редакційної колегії Protoplasma. Заснований майже сто років тому, цей журнал випускається видавництвом Springer, добре відомим у наукових колах, і є одним із найбільш впливових часописів у моїй галузі. Тож для мене це велика честь і водночас велика відповідальність.

Тетяна Яловчак 

Альпіністка, волонтерка, мотиваційна спікерка. Перша українка-рекордсменка, яка підкорила Еверест, сім найвищих вершин, сім континентів і найвищий у світі вулкан.

Кольє, чокер, каблучки, Classic Collection. Усе — Guzema Fine Jewelry

Одне з головних досягнень — створення Міжнародного благодійного фонду Тетяни Яловчак, що допомагає ЗСУ, шпиталям і лікарням, закуповує багато медичного обладнання. Також я надалі виступаю та мотивую людей рухатися вперед, адже сама двічі переселенка — у 2014 році втратила дім у Донецьку, а в 2022-му стався приліт у мій будинок у Бучанському районі. Ще одне з досягнень — проходження курсу бойового медика під вогнем на Яворівському полігоні. Я часто їжджу на передову, потім розповідаю про це людям, ділюся емоціями. Це стимулює не втрачати жагу до життя та збирати допомогу для військових.

Юлія Левченко 

Легкоатлетка, яка спеціалізується на стрибках у висоту, срібна призерка чемпіонату світу, чемпіонка Юнацьких Олімпійських ігор.

Кольє, браслети, Classic Collection; каблучки, Hidden Beauty Collection. Усе — Guzema Fine Jewelry

На початку війни мені здавалося, що для спорту вже не буде місця в моєму житті. Та завдяки військовим і небайдужим людям сьогодні я знову в строю. Однак сприйняття спорту змінилося: щось виходить, а щось — ні. Говорити про досягнення вкрай важко. Але попри це я мрію, щоб у майбутньому вони були — і в мене, і в кожного українця.

Оксана Ботурчук

Легкоатлетка, заслужений майстер спорту України. Паралімпійська чемпіонка, дев’ятиразова призерка Літніх паралімпійських ігор.

Кольє, каблучка, Hidden Beauty Collection; сережки, I need more space Collection. Усе — Guzema Fine Jewelry

Моє найбільше досягнення за час повномасштабної війни — народження сина Георгія 5 жовтня 2022 року. Ввечері перед потягом на цю зйомку я дізналася про вагітність, а вже за тиждень почалася війна. Через стрес я ледь не втратила маля, але опанувала себе й вирішила залишитись із сім’єю в Дніпрі. З Божою поміччю сьогодні я щаслива багатодітна матуся. Життя перемогло!

Марія Куліковська

Мультимедійна художниця, архітекторка, акціоністка, дослідниця, лекторка та кураторка.

Кольє, каблучки, Classic Collection; сережки, браслет,  I need more space Collection. Усе — Guzema Fine Jewelry

Перша з головних моїх перемог — наша дитина почала говорити, та ще й  українською! Адже я народилася в російськомовному Криму, де доступу до української в мене майже не було. У професійному плані пишаюся перформансом «254» у берлінському Neue Nationalgalerie на запрошення Клауса Бізенбаха, а також персональною виставкою «Моє тіло — поле битви», яка спочатку відкрилася в австрійському музеї Francisco Carolinum, зараз проходить у Jøssingfjord Vitenmuseum в Норвегії, а на Різдво має їхати до Лондона. За ці майже два роки створено багато артоб’єктів, що були продані на благодійних аукціонах задля підтримки України, зокрема — серія акварельних малюнків, яку я передала організації Sunflower of Peace. Пишаюся нашою першою експозицією в Гонконгу в галереї Double Q Contemporary, а також виставкою та промовою в Нью-Делі перед політичною елітою Індії та Євросоюзу. Особливо пишаюся зв’язком із Кримською платформою, яка систематично працює над деокупацією нашого півострова. Сподіваюся зробити разом щось круте та найпотрібніше.

Олена Скирта 

Партнерка та співзасновниця організації INSCIENCE, що популяризує науку.

Сережки, Light my fire! Collection; браслети, I am Limited Collection; підвіс, Secret Collection; каблучки, Classic та I need more space Collection. Усе — Guzema Fine Jewelry

Я пишаюсь тим, як ми командою INSCIENCE швидко змінилися: ми виросли майже вдвічі та збільшили свій вплив після повномасштабного вторгнення. Два дні пішли на те, щоб усі доїхали до безпечних місць, — і  ми взялись до роботи з 26 лютого. Переформували всі наші проєкти так, щоб вони найефективніше допомагали аудиторіям, для яких ми працюємо. У червні 2023 року ми провели найбільшу науково-популярну конференцію в Україні, виставку наукоємних стартапів і винаходів. Зняли серію документальних відео «Науковиці» про жінок у цій сфері діяльності. Допомогли дівчатам, які втратили роботу через війну, знайти себе в царині технологій. Перезапустили науково-популярний лекторій Science4kids, що став підтримкою для п’яти тисяч дітей і триває донині. Від початку вторгнення мій брат і вітчим пішли в ЗСУ, тож  для мене важливо і надалі допомагати й волонтерити.

Ольга Руднєва 

Громадська діячка, волонтерка, колишня директорка фонду Олени Пінчук, CEO медичного центру для травмованих на війні Superhumans Center.

Сережки, кольє, Classic Collection; каблучки, I need more space Collection. Усе — Guzema Fine Jewelry

Пишаюся тим, що не зрадила себе. Що стала справжньою українкою й бачу сни українською. Що досягнення фронту та України стали для мене важливішими за власні. Пишаюся тим, що перші місяці війни провела на гуманітарному складі та працювала так, як навіть не знала, що вмію працювати. Пишаюся тим, що від ідеї створення Superhumans Center до його відкриття минув лише рік. Що нам вдалося побудувати центр під звуки сирен і кожного дня вдається ставити на ноги людей, які втратили кінцівки. Пишаюся, що обрала правильних людей, з якими йду цим непростим шляхом вже майже два роки. Пишаюся кожним нашим пацієнтом, який потрапляє до нас у кріслі колісному, а йде вже на своїх двох. Пишаюся, що зберегла стосунки з чоловіком і навчилася бути поряд на відстані. Пишаюся тим, що не втратила інтересу до життя, що досі насолоджуюся своїми прикрасами, що не припиняю дивувати іноземців, які все ще вчаться приймати образ українців під час війни. Пишаюся бути вдома та разом зі своєю країною крокувати до Перемоги.

Альона Мисько

Експертка в управлінні фінансами, засновниця та СЕО Fuelfinance.

Каблучки, Hidden Beauty Collection; підвіс-вогнегасник, Light my fire! Collection; браслети, I am Limited Collection. Усе — Guzema Fine Jewelry

Ми з Fuelfinance підняли наші перші інвестиції — перший мільйон доларів! Переважно це були кошти від американських інвесторів. Пишаюся, що українська команда, яка працює з України, розвиває продукт з управління фінансами для малого й середнього бізнесу та стартапів по всьому світу. Пишаюся нашою нагородою (однією з найбільш знакових для стартапів) Golden Kitty від Product Hunt, публікаціями у Business Insider, CNN, The Washington Post та подкастом на Masters of Scale. Друге вагоме досягнення — особисте. Це моє весілля, яке відбулося в найкращому місті у світі — в Києві, з найріднішими людьми поруч.

Cтиль: Наталія Осадча


Реклама

Популярні матеріали

«Брат, тато, бабусі, двоюрідна сестра, хрещений — всі загинули....


Rich-mom energy: новий модний тренд, який затьмарив «тиху розкіш»...


Nannacore — новий TikTok-тренд, який встиг підкорити модну...


Читайте також
Популярні матеріали