5 порад від Катерини Кухар для тих, хто мріє займатися балетом

З нагоди дня народження прими-балерини та керівника Київського державного фахового хореографічного коледжу

Її називають символом сучасного українського балету, люблять за точні та гострі висловлювання, за вишуканий стиль та рівну спину в будь-якій ситуації. Це справді суперсила — маючи стільки нагород та заслуг, не показувати втому та залишатися легкою й жіночною, попри такий щільний графік. У чому магія цієї жінки, балерини, керівника та мами двох дітей? У чому секрет вміння обирати найголовніше та відкидати непотрібне?

ELLE.UA розпитали Катерину Кухар про балетні принципи, які можуть знадобитися й в інших сферах життя для досягнення вершин. А тим, хто мріє танцювати на великій сцені, — тим паче.

#1

«Балет як приємний аромат: на мить переносить людину в ідеальний світ. Він дарує нові емоції та натхнення. Я ніколи в ньому не розчаровувалася, лише захоплювалася і вклонялася перед його величністю балетом. Адже все найкраще в цьому світі досягається нами через велику працю, зусилля й страждання. Навіть найбільше диво на землі — народження дитини. Які випробування та жертви повинна пережити жінка, щоб подарувати нове життя? І які випробування переживає сама дитина, щоб народитися?»

#2

«Світ балету — це контрасти. На одній стороні медалі: біль, кров, важкі фізичні навантаження, на іншій — квіти, овації, проживання різних образів на сцені з палітрою фантастичних емоцій. У балеті слабкі не виживають. Балет — це школа життя, що формує характер. Це нескінченне навантаження — і фізичне, і емоційне. Якщо в театрі виявляєш якусь слабкість, тебе швидко «з`їдають». Тому необхідно завжди вміти володіти собою, ситуацією, емоціями. Незалежно від того, що відбувається у вашому житті, ви заходите в балетний зал, зачиняєте двері та залишаєте весь свій настрій за дверима. Ви сам на сам з балетом».

#3

«Життя — суцільна конкуренція. Конкуренція є скрізь. На телебаченні, у світі моди та на фондовому ринку... і в балеті також. Головне — правильно до цього ставитися. Розумних людей конкуренція мотивує, допомагає розвиватися. А заздрісники свою енергію направляють на створення негативу, розбивають скло на сходах, плетуть інтриги. Мені дуже шкода таких малокреативних, позбавлених творчого пошуку людей».

#4

«Тим, хто обирає балет як професію, потрібно бути готовим іноді бути білою вороною серед однолітків, щоб присвятити життя своєму вибору. У будь-якій справі, якщо ви ретельно все зважили та все ж прийняли рішення чимось займатись, робіть це з любов`ю. Вкладайте душу в кожен рух, і вам обов`язково все вдасться».

#5

«У житті для того, щоб чогось досягти, необхідна дисципліна, а в балеті тим паче. Головне — створити для себе систему. Якщо ти в системі, тобі не складно. Встаєш щоранку о 7.00. Ніхто тебе не змушує. Артист балету, як спортсмен, який готується до Олімпійських ігор, повинен мати режим і не розслаблятися. Я у себе не питаю, чи хочу я це робити. Якщо треба, то треба. І я не роблю з цього проблему. Просто зараз такий період у житті — без вихідних. І я за це вдячна долі. Потім буде щось інше. Важливо правильно налаштуватися. Якби мені в дитинстві сказали, що буде такий щільний графік, то я б із жахом прокидалася і втомлювалася б лише від думки про це, а після кожної вистави скаржилася б на втомленість.

Але у мене інший підхід — що це норма: мозок налаштовується на працездатність і це навантаження сприймає як щось загальноприйняте. Краще навіть не ставити собі подібні питання. Якщо починаєш про це думати, слухаєш свою втомленість — миттєво жалієш себе і припиняєш рух уперед».


Реклама

Популярні матеріали

Образ дня: Мадонна показує, як носити трендову шубу від...


Святковий wishlist популярних українських візажисток


7 образів в етностилі, які вам варто повторити цього Різдва...


Читайте також
Популярні матеріали