7 культових ролей Барбри Стрейзанд

Видатна особистість

Сьогодні своє 81-річчя відзначає легенда світу музики та кіно Барбра Стрейзанд — володарка двох премій «Оскар», а також «Еммі», «Золотий глобус» і «Ґреммі».

Барбара Стрейзанд

Дід Барбри — Ісаак Стрейзанд до еміграції в США жив у місті Бережани Тернопільської області. Прибувши у нову країну, він одружився з Анною Кестон, яка, кажуть, також була уродженкою Галичини. З початком повномасштабного вторгнення Барбра Стрейзанд підтримала Україну та стала амбасадоркою платформи United24 у напрямі «Медична допомога».

У день народження видатної акторки ми пропонуємо вам згадати фільмографію та 7 культових ролей Барбри Стрейзанд.

«Смішна дівчина», 1968 рік

Перший фільм акторки, який одразу приніс їй дві найважливіші нагороди у світі кіно — премію «Оскар» і любов глядачів. Сценарій кінокартини був написаний спеціально під Стрейзанд і був близький їй, адже головна героїня — невпевнена у своїй зовнішності дівчина з неймовірним талантом. До речі, в основі стрічки лежить реальна історія зірки Бродвея Фанні Брайс.

«Привіт, Доллі!», 1969 рік

Феєричний фільм Джина Келлі розповідає історію відомої свахи Доллі, яка одного разу розуміє, що не хоче шукати дружину чоловікові, а прагне сама стати нею.

«У чому справа, док?», 1972 рік

Романтична комедія, сюжет якої розгортається довкола чотирьох загублених валіз: у першій — дорогоцінності, у другій — секретні документи, у третій — каміння Говарда Банністера, а в четвертій — речі Джуді. Фільм здобув премію Гільдії сценаристів США.

«Якими ми були», 1973 рік

Фільм — володар премії «Оскар» — вважається однією з найкращих романтичних історій. Окрім цього, він посів шосте місце у рейтингу 100 найкращих американських фільмів про кохання за 100 років.

«Народження зірки», 1976 рік

Ви точно бачили рімейк цієї кінострічки з Леді Гагою та Бредлі Купером у головних ролях, тож не дарма історію називають вічною. В екранізації 1976 року Барбра Стрейзанд не лише зіграла Естер Гофман, а й виступила продюсеркою фільму.

«Єнтл», 1983 рік

Історія талановитої єврейської дівчини, яка мріє присвятити себе науці, де Барбра Стрейзанд виконала головну роль і виступила режисеркою. Зазначимо, що кінострічка претендувала на «Золотий глобус» за найкращу жіночу роль і режисуру.

«Повелитель припливів», 1991 рік

Ще одна режисерська робота та головна роль Барбри Стрейзанд, яка боролася за «Оскар» у семи номінаціях. Екранізація бестселера Пета Конроя розповідає історію Тома — звичайного футбольного тренера, який закохується у доктора С’юзан Ловенстайн.


Реклама

Популярні матеріали

Наймодніше взуття сезону від українських брендів


Що робити у разі радіаційної небезпеки?


Національна спадщина: 5 забутих страв української кухні


Читайте також
Популярні матеріали