Головні beauty-тренди 2022 року

Найважливіші новини індустрії краси

Індустрія краси розвивається дуже стрімко і часом непередбачувано. Сьогодні у ролі гланових трендсеттерів виступають не косметичні компанії, а сам споживач. Виробникам же доводиться підлаштовуватися під запити і реагувати на lifestyle-зміни, серед яких важливе місце займають і глобальна пандемія, і онлайн-експансія, і стирання гендерних відмінностей. Щоб тримати руку на пульсі, пропонуємо актуальну добірку косметологічних трендів наступного року від засновника платформи AVD, експерта з питань жіночої краси Андрія Ваганова-Дашкова.

Андрей Ваганов-Дашков

Тренд 1. Нове амплуа нейропротеїнів

Нейропротеїни — ін`єкційні препарати з широким спектром дії. Молодість погляду, пружність шкіри, відсутність зморшок, чіткий контур обличчя, розкішне волосся, натуральний об`єм губ, що відпочив вигляд — всі ці завдання ефективно вирішуються за допомогою нейропротеїнів. Також вони чудово працюють на освітлення та вирівнювання кольору обличчя, тому ефективні для лікування розацеа (стійких ділянок почервоніння на шкірі) та куперозу (розширення дрібних судин). Крім того, нейропротеїни підвищують вироблення колагену та еластину для пружності шкіри, а також уповільнюють старіння кісткової основи, яке відбувається ближче до п`ятдесяти.

У цьому віці зменшення об`єму черепа разом із втратою еластичності шкіри призводять до того, що м`які тканини поступово сповзають донизу, провокуючи гравітаційний птоз. І саме нейропротеїни виявляються засобом, який ефективно гальмує старіння на всіх рівнях: на рівні старіння м`язів, на рівні появи складок та зморшок, а також резорбції кістки.

Instagram: @hoskelsa

Насамперед, від пацієнтів став все частіше надходити запит на формування «щасливого обличчя». Якщо раніше ця методика була скоріше винятком із правил, то під час пандемії вона знайшла свого цільового споживача. Багато людей, які страждають від постковидного синдрому і депресій, зверталися до косметолога в надії зробити обличчя приємнішим і радіснішим. Нейропротеїни вражаюче справляються з такими проблемами, як похмурий погляд, напружене міжбров`я, опущені брови та куточки рота, загальний наліт втоми. До того ж вони дозволяють приділити увагу куточкам рота і очей, кінчикам брів — тобто найменшим деталям, які найчастіше і є винуватцями похмурого виразу обличчя. 

Коли люди почали робити селфі з певного ракурсу, у Instagram з`явився тренд на кути Джолі. Це викликало попит на контурну пластику кутів нижньої щелепи.

Zoom, у свою чергу, мимоволі запустив інший тренд — моду на окреслену лінію нижньої щелепи, більш підтягнуту шию та лінію підборіддя (так звана «джолайн»), відсутність жирових пакетів і кіл під очима, тонкий ніс і вузькі ніздрі. Люди стали бачити себе інакше, ніж звикли, а саме через відображення на екрані. Виник навіть пандемійний неологізм Zoom-face обличчя, яке ефектно виглядає на фронтальній камері вашого гаджета.

Instagram: @natasupernova

Філери, ліполітики та нейропротеїни в нижній частині особи з`єднання цих трьох методик дозволяє тут досягти приголомшливих результатів. Зокрема, «ліфтинг Нефертіті», тобто підтяжка шиї та обличчя за допомогою ін`єкцій нейропротеїнів, став як ніколи затребуваним. Причому своїм обличчям перейнялися не лише жінки, а й чоловіки, займаючись пошуком рішень в естетичній медицині. Згідно з дослідженнями, попит на контурну пластику з їхнього боку за 2020 рік виріс на рекордні 400%.


Тренд 2. Бісексуальність за Фрейдом

Ще в середині 1980-х років. всі повально захоплювалися так званою маскою краси, яку розробив американський пластичний хірург Стівен Маквардт. Йшлося про бездоганно правильні риси обличчя з пропорціями, близькими до золотого перетину.

Ці часи поклоніння ідеалу забуті, і з того часу краса обличчя набула зовсім інших пріоритетів. За допомогою синтетичних тестів з використанням фотографій різних чоловіків і жінок була виведена інша формула привабливості: відтепер обличчя «з обкладинки» має мати деякі риси протилежної статі. І це логічно, адже гормональна система будь-якої людини у різній пропорції включає як жіночі, так і чоловічі статеві гормони.

Про це ще 100 років тому писав Зігмунд Фрейд, стверджуючи, що кожен із нас за своєю природою бісексуальний.

Тож сьогодні корекція обличчя — це завжди додавання деяких рис протилежної статі та посилення якогось гендера. Дівчатам, наприклад, проводиться контурна пластика кутів нижньої щелепи, щоб додати трохи мужності та виразності (звідси і перехід від «кутів Джолі» до «техаської щелепи»). Чоловікам пом`якшується нижня губа, щоб послабити маскулінність. Якщо говорити про людей старше сорока, то жінкам ми підкреслюватимемо губи за чоловічим типом, а представникам сильної статі — посилювати середню третину обличчя по жіночому.

Тренд 3. Магія ревіталізації

Ревіталізанти, або біоревіталізанти, — це комплексні препарати для точкових ін`єкцій. Зазвичай до складу входить гіалуронова кислота з різними допоміжними речовинами. Традиційно процедуру (біо)ревіталізації проводили на обличчі, шиї та зоні декольте. Однак сьогодні її все активніше застосовують для внутрішньої поверхні стегна та передпліччя, низу живота з метою стимуляції вироблення колагену, зволоження, підвищення еластичності та щільності дерми.

Instagram: @frida_aasen

Звичайно, для цих зон (біо)ревіталізанти використовуються в дещо іншій концентрації, ніж для особи. Оскільки шкіра тіла та обличчя формується із різних зародкових пелюсток, то й препарати функціонально відрізняються. Як і вимоги до самої гіалуронової кислоти у їхньому складі. Все це призвело до появи передових розробок, таких як технологія вакуумного стиснення, обробки низькими температурами і т. д. Вони здатні надавати гіалуронової кислоти ті чи інші якості, які дозволяють (біо)ревіталізант максимально ефективно стимулювати фібробласти в різних частинах тіла.

Instagram: @jlobeauty

 


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали