Beauty-тренд 2023 року: адаптогени у догляді за шкірою

Гриби рейші, шиїтаке, екстракт кори акації, синьо-зелені водорості та інші компоненти із суперсилою

Пошукові запити, тренди TikTok, ажіотаж серед мешканців Кремнієвої долини — на 2024 рік прогнозують ще більше уваги до адаптогенів та їхньої здатності підсилювати нашу фізичну і ментальну витривалість для боротьби з різними видами стресу.

То що ж таке адаптогени, в чому їхня сила та чим вони можуть допомогти нашій шкірі? За відповідями на ці запитання ми звернулися до Наталії Деркач, кандидатки медичних наук, засновниці швейцарського бренду Instytutum.

Кількість пошукових запитів щодо адаптогенів, згідно з даними Glimpse, за останній рік зросла на 40%, а у популярній соцмережі TikTok вже понад 135 млн переглядів хештегу «адаптогени». Каталізатором цього попиту є ріст зацікавленості споживачів до взаємозвʼязку шкіри, фізичного та психічного здоров’я, особливе збільшення спостерігаємо після пандемії. Майже половина американців (47%) повідомили про підвищення рівня стресу. В Україні зараз ця цифра, звісно, значно вища — 88% українців мають високий або дуже високий рівень стресу. Пошуковий трафік, пов’язаний із тривогою, також зростає у всьому світі.

Усе більше споживачів відчувають зв’язок між самопочуттям і здоров’ям шкіри та шукають продукти, які допоможуть їм впоратися з тривогою та стресом, щоб покращити не лише психоемоційний стан, а й стан шкіри. 

Чому саме адаптогени? 

Спершу адаптогени здобули популярність у сферах велнесу та здорового харчування, але досить швидко їхня дія зацікавила також індустрію краси. Адаптогени — це рослини та гриби, які допомагають організму реагувати на стрес, тривогу, втому та покращувати загальне самопочуття. Вони повертають тіло до стійкого балансу, привчають організм бути сильнішим і швидше справлятися з наслідками стресу, роблять його витривалішим. А шкірі допомагають «адаптуватися» до впливу негативних факторів — холоду, спеки, забруднення —  і успішно протистояти їм.

Адаптогени є екстрактами рослин, які виживають у суворому кліматі (пустеля, вершини гір), а у складі косметичних засобів допомагають шкірі протистояти зовнішнім подразникам. Наприклад, родіола виживає цілий рік у диких арктичних районах і на великих висотах, де мало кисню, а температура може опускатися до -40°C. А мараловий корінь росте на високогірних луках, які часто знаходяться на непривітній висоті 1400–1800 м над рівнем моря.

В екстремальних умовах адаптогени накопичують антиоксиданти, вітаміни, флавоноїди та інші біопротектори, які позитивно впливають на організм, покращуючи роботу судин, забезпечують тканини киснем та захищають клітини від передчасного старіння. 

Адаптогенами вважаються лише ті рослини, які мають властивості підтримувати організм у протистоянні фізичному, біологічному та хімічному пошкодженню, не завдаючи жодних побічних ефектів. 

У чому сила адаптогенів для шкіри? 

•    Адаптогени допомагають протистояти стресовим факторам довкілля
 
Стрес і втома можуть завдати шкоди вашій шкірі як короткостроково, так і довгостроково, викликаючи неприємні висипання, запалення, небажану тьмяність і сприяючи передчасному старінню. А кліматичні зміни та забруднене довкілля роблять умови, в яких ми живемо, все більш суворими, і адаптогени, які мають доведену властивість підтримувати наш організм у протистоянні негативному впливу, є актуальними як ніколи. 

Холод, спека, перепади температур, полютанти (елементи, що забруднюють повітря), сонячне випромінювання — адаптогени не лише посилюють захист, але й «адаптують» нашу шкіру для того, щоб вона самотужки краще протистояла випробуванням, які несе з собою агресивне зовнішнє середовище. Вони допомагають відновити захисний бар’єр шкіри, а також нівелювати вплив кортизолу й адреналіну — гормонів стресу. Гормони стресу сповільнюють подання крові до шкіри — саме тому багато хто блідне або червоніє плямами під час сильного стресу. У такому режимі шкіра не отримує достатньо поживних речовин, антиоксидантів та кисню.

•    Адаптогени посилюють відновлювальні процеси 

Через стимулювання синтезу РНК та білків адаптогени сприяють природним відновлювальним процесам нашої шкіри. Вони здатні зміцнити шкіру, щоб вона сама могла упоратися з агресивними факторами довкілля, тобто створюють стан, завдяки якому шкіра краще пристосовується до змін.

•    Адаптогени мають потужний антиоксидантний ефект 

Одна з панівних на сьогодні теорій старіння — це теорія вільних радикалів. Вільні радикали запускають процеси окислення в ДНК, білках (колаген, еластин) і ліпідах (клітинних мембранах). Аби протистояти цьому шкідливому впливу, ми намагаємось наситити клітини речовинами з антиоксидантним ефектом. Як виявилося, адаптогени здатні чудово впоратися з цим завданням. Вони зменшують оксидативний стрес, сповільнюють старіння та покращують стан нашої шкіри. Це особливо важливо для відновлення шкіри влітку, коли ми більшість часу проводимо на вулиці та відчуваємо вплив УФ-випромінення на шкіру. 

У різні моменти потреби шкіри відрізняються, і тому саме адаптогени зможуть «вгадати», що потрібно саме зараз, вони підлаштовуються під проблему і є мультифункціональними. Це як справжній детокс і підзарядка для нашої шкіри водночас, вони діють мʼяко і лагідно і підходять навіть для чутливої шкіри. Адаптогени допомагають шкірі вивести токсини та нейтралізувати вільні радикали, активізують процеси регенерації, нейтралізують наслідки сонячного випромінювання, посилюють обмін речовин, завдяки чому запобігають передчасному старінню шкіри. 

Чи варто поєднувати адаптогени з потужними активами?

Так, звісно. Самі собою адаптогени не панацея. Вони блискуче працюють саме в парі з іншими активами. Оскільки адаптогени впливають на зменшення впливу стресових факторів, мають заспокійливі та протизапальні властивості у поєднанні з іншими потужними активами вони стануть дієвим рішенням у боротьбі з багатьма проблемами вашої шкіри. Ми в Instytutum завжди балансуємо високотехнологічний активний інгредієнт — ретиноїди, кислоти — із заспокійливими мʼякими активами, часто додаємо адаптогени, щоб зберегти шкіру в гармонії, досягти вираженого ефекту, діючи мʼяко, без подразнення шкіри

Формули, які поєднують силу адаптогенів із перевіреними активами, — найтрендовіші засоби, і їхня популярність тільки зростає. Саме такий science-based підхід у догляді за шкірою пропагують зіркові лікарі найвибагливіших селебріті Голлівуду, адже пріоритетом акторок є швидкі виражені результати без побічних ефектів і довгого процесу реабілітації.

Які адаптогени використовують у косметиці? 

Існує щонайменше 70 видів трав’яних рослин, які вважаються адаптогенами. Одним з найвідоміших є ашваганда (індійський женьшень), яка чудово доглядає за проблемною шкірою, має антибактеріальні та протизапальні властивості, які можуть безпосередньо детоксикувати шкіру та очищати пори. Лимонник допомагає зменшити запалення, родіола рожева насичує шкіру вологою, надаючи їй тонус та еластичність, корінь астрагалу стимулює вироблення гіалуронової кислоти, а також має антиоксидантні властивості. Цей список можна продовжувати майже нескінченно. Але варто обирати саме ті адаптогени, дія яких вивчена і підтверджена.

У Швейцарії ми вже багато років досліджуємо адаптогени та обрали з безлічі видів ті, які показали найкращі результати, спеціально, щоб додати у наші  активні мультифункціональні формули. Один з моїх особистих улюбленців — синьо-зелені водорості. В TikTok хештег #bluegreenalgae вже налічує 11,6 мільйона переглядів.

А все тому, що синьо-зелені водорості — справжні віртуози у skincare. Вони вміють майже все: мають захисні та освітлювальні властивості, працюють як детокс, добре насичують шкіру вологою і не гірше ретиноїдів за антивіковим ефектом, але водночас повністю безпечні для вагітних і мам, що годують.

Інший дієвий адаптоген, на який варто звернути увагу, — екстракт кори шовкової акації, що діє як підсилювач енергії, покращує дихання клітин і протидіє утворенню зморшок. Крім того, покращує природний захисний бар’єр шкіри та сприяє виробленню колагену та еластину. А от троянда дамаська та плоди черімої вразили нас своїми відновлювальними й антиоксидантними властивостями, адже найкраще працюють саме з чутливою шкірою.

Окрім адаптогенів рослинного походження я раджу шукати у складі продуктів надпотужні гриби-адаптогени: гриби рейші, шиїтаке, альбатреллус та інші. Вони також показали високу ефективність саме у догляді за шкірою та одразу потрапили до наших формул. 

Гриб рейші — популярний адаптоген, насичений антиоксидантами, що має протизапальні властивості. Він багатий полісахаридами, речовинами, що зв’язують воду та покращують здатність шкіри утримувати вологу. Це важливо для шкіри, що старіє, оскільки з віком ми стаємо більш схильними до трансепідермальної втрати води, що призводить до сухості та подразнення шкіри. Альбатреллус миттєво знімає почервоніння та допомагає шкірі краще справлятися з підвищеною чутливістю. Гриб шиїтаке містить летинан, що омолоджує шкіру, прискорюючи регенерацію епітелію. Перелік дієвих адаптогенів, які варто протестувати на собі з кожним роком продовжує зростати.

Ми в Instytutum вже давно знаємо про користь адаптогенів і слідкуємо за новинами і трендами індустрії, проводимо свої дослідження і додаємо тільки найпотужніші з усіх претендентів у свої продукти. 

Зокрема, у наш відновлювальний крем Superbiotic Plant-Based Ceramide Cream ми додали гриб альбатреллус, троянду дамаську та плоди черімої. Вони ефективно заспокоюють та  знижують чутливість шкіри до подразнень, усувають почервоніння і сухість, пришвидшують загоєння та відновлення шкіри, ефективно борються з негативним впливом вільних радикалів. 

А до нічної ліфтинг-маски Firmagic Everynight Firming Mask ми додали екстракти грибів рейші та шиїтаке, які стимулюють природні нічні процеси оновлення та зміцнюють бар’єрну функцію шкіри. Я раджу крем і маску абсолютно всім як дієвий інструмент для реабілітації шкіри після впливу UV-випромінювання.


Реклама

Популярні матеріали

Яке взуття обирають на зиму модниці: 28 найстильніших варіантів...


Wednesday Brings Health and Convenience Together with Its Greens...


Guzema Fine Jewelry презентує святковий діамантовий дроп


Читайте також
Популярні матеріали