Як позбутися ламкості нігтів: натуральні олії, ванночки для рук, важливі продукти  

Нігті з першого погляду видають інформацію про ваше здоров`я

У прохолодний сезон, а ще через нестачу вітамінів, нігті починають змінювати рельєф і стають ламкими. Окрім того, що вони нездорові й постійно ламаються, жоден манікюр не тримається на них довго і не має гарного вигляду. Є привід, щоб розібратися в причинах ламкості й крихкості нігтів.

Чому нігті ламаються: головні причини

Головний будівельний матеріал нігтів — білок кератин, який, зі свого боку, складається з амінокислот. В амінокислоті L-цистеїн містяться атоми сірки, які й роблять нігтьову пластину твердою. Кількість L-цистеїну в нігтьовій пластині у всіх різна, але зазвичай цей фактор і визначає, наскільки твердими будуть ваші нігті. Часто вони ламкі та шаруються, якщо в нігтьовій пластині мало сірки. А ще в нігтях містяться цинк, кальцій, селен, фосфор, хром. Недостатнє надходження в організм перерахованих мікроелементів або порушення їх всмоктування може стати причиною розшарування нігтів на ногах і руках. Ще одна причина — нестача заліза в крові. У такому разі слід звертатися до лікаря для лікування залізодефіцитної анемії. Третя причина ламкості та розшарування нігтів на руках — механічне пошкодження.

Ви будете здивовані, але, коли ми стукаємо нігтями по клавіатурі комп`ютера, по екрану телефону, граємо на клавішних музичних інструментах, на нігтьовій пластині з`являються мікротріщини, які згодом ведуть до крихкості. Ще одним дуже важливим моментом є те, яким чином коригується довжина нігтя. Щоб не утворювалися подряпини та тріщинки, фахівці рекомендують ніготь спилювати, а не обрізати ножицями.

Як зміцнити нігті: домашні рецепти та професійні поради

Як можна укріпити нігті: домашні рецепти

Цікаво, але головні ознаки справді здорових нігтів можуть бути абсолютно непомітні на перший погляд, але завжди відчуваються під час дотику до них. Йдеться про їхню міцність та еластичність. Крихкі нігті буквально «кричать» про те, що у вас авітаміноз. Проблему можна розв`язати наступним чином: якнайшвидше урізноманітнити своє харчування овочами та фруктами, а також продуктами з високим вмістом кальцію і жирних кислот. До таких належать жирна риба, молоко, сир, яйця, горіхи. Крім того, на крихкість нігтів дуже впливає холодна погода і перепад температур (вулиця — офіс), тому, починаючи з середини листопада, сміливо одягайте рукавички. Лаки для нігтів і засоби для їх зняття також призводять до недостатнього постачання кисню у нігті, а це незмінно веде до втрати міцності. Тому вкрай необхідно періодично робити перерви від манікюру на 2-3 дні, щоб дати нігтям «відпочити» від лаку або гель-лаку.

Друга ознака здоров`я нігтьових пластин — це кінчики нігтів. Вони мають бути білими або кольору слонової кістки, але аж ніяк не жовтими чи плямистими. Наявність білих плям на нігтьовій пластині може свідчити про високий вміст цукру або нестачу цинку в організмі. Вихід із подібної ситуації — аналізи, консультація з лікарем і внесення відповідних змін до раціону. Одна з основних — це включення в щоденне меню яєць, виробів з борошна грубого помелу, а також продуктів, що знижують рівень цукру. Лідери серед них — вівсянка, горіхи, авокадо, полуниця, кориця, червоний солодкий перець, пшоно, риба, всі бобові, топінамбур, броколі, часник. Також жовтизна нігтів може бути наслідком частого використання занадто яскравих лаків, які практично не змиваються повністю. Для того, щоб уникнути цього ефекту, спочатку наносьте прозору основу, а вже потім сам лак. Окрім того, жовтизна нігтів цілком може виявитися наслідком куріння.

Поверхня здорового нігтя має бути рівною. Наявність вм`ятин і горбинок свідчить про нестачу вітамінів. Поява різних борозенок може виявитися наслідком одразу кількох причин, серед яких гормональний збій, ослаблення нігтьової пластини або діяльність, що спричиняє подібні пошкодження.

У разі раптової появи борозенок необхідно звернутися за консультацією до терапевта, оскільки цей ефект може бути наслідком гормонального збою і серйозного порушення обміну речовин. Також він може виникати через приймання будь-яких лікарських препаратів.

Здорові нігті не повинні розшаровуватися. Якщо подібне відбувається з вашими нігтями — значить, їм потрібен додатковий догляд і живлення. Його можуть забезпечити ванночки та маски. Для зміцнення нігтів і запобігання їх розшаровуванню найкраще підходять ванночки на основі морської солі: вона забезпечує нігті необхідними мінералами. Для приготування розчину розмішайте 2-3 столові ложки солі в склянці теплої води. Потім занурте кінчики пальців у воду. Через 15 хвилин процедуру можна закінчити, витерти нігті й нанести на них зволожувальний крем. Допоможе впоратися з розшаруванням також і оливкова олія. Її необхідно підігріти на водяній бані до 35-40 градусів, тобто вона має стати злегка гарячою. Потім в олію необхідно опустити нігті, а через 10-15 хвилин вийняти та нанести крем. Для посилення ефекту в олію можна додати кілька крапель йоду.

Ще одна корисна олія для ламких нігтів — обліпихова. Візьміть за звичку втирати обліпихову олію в нігті й кутикулу перед тим, як лягати спати. В ідеалі цей ритуал має тривати щодня, мінімум два місяці. У результаті нігті стануть більш гладкими, блискучими, міцними та здоровими.

Як доглядати за руками взимку: ідеальний засіб

Також не забувайте про регулярне зволоження шкіри рук: після кожного миття, приймання душу або обробляння антисептиком. Крем для рук — не та річ, на якій варто економити. Якщо ви хочете зробити шкіру рук ідеальною, а нігті — міцними, зверніть увагу на лімітовану подарункову колекцію Holiday 2024. Grown Alchemist Lip + Hand Duo — ідеальний дует для губ і рук, створений для тих, хто завжди в русі. Ця компактна пара забезпечує миттєве зволоження і захист, даруючи вашій шкірі м’якість і доглянутий вигляд, де б ви не були. 

У наборі ви знайдете не лише зволожувальний крем для рук з ніжним ароматом ванілі та апельсинової цедри, який ідеально підходить також для догляду за кутикулою, особливо перед манікюром, але й вишуканий бальзам для губ. Він може похвалитися шовковистою текстурою, багатий на антиоксиданти й вітаміни, зволожує і пом’якшує шкіру, надає губам блиску, живить і захищає їх. Бінго!


Реклама

Популярні матеріали

Образ дня: Мадонна показує, як носити трендову шубу від...


Святковий wishlist популярних українських візажисток


7 образів в етностилі, які вам варто повторити цього Різдва...


Читайте також
Популярні матеріали