Як покриття гелем-лаком може зіпсувати нігті

Проблеми, знайомі кожній дівчині

Доглянуті руки для дівчини завжди були й будуть одним із головних аспектів її життя. При цьому важливою складовою є манікюр. Одне з найпопулярніших покриттів для нігтів на сьогодні — гель-лак. Ця технологія покриття завжди має бездоганний вигляд. Гель-лак тримається на поверхні нігтів до 3–4 тижнів порівняно зі звичайними лаками. Це практично, зручно, стильно та модно.

Але чи замислювалися ви, наскільки це здорово та фізіологічно для наших рук та нігтів? Адже нігті не були створені так, щоб бути захованими на тривалий термін від природного середовища, яке оточує нас.

Для того, щоб зрозуміти, як цей матеріал шкодить нігтям, потрібно розібратися в технології виконання та етапах проведення цього виду манікюру. ELLE.UA зробив це разом із лікаркою-дерматологинею, подологинею клініки Derm Space, членкинею Української академії дерматовенерології Тетяною Матвієнко.

Instagram: @rosiehw

Розберемося з цими питаннями поетапно.

Крок перший: підготовка

Під час підготовки нанесення гелю-лаку проводиться зняття верхнього гладкого (захисного) шару — для отримання шорсткої структури, яка покращить зчеплення нігтя з полімерним матеріалом. При цьому ми отримуємо механічну травму поверхні нігтів та зниження місцевого імунітету.

Крок 2: нанесення

Нанесення гелю-лаку. Зверніть увагу: якщо у складі продукту, що покриває, є формальдегіди, це шкодить нігтям, безпосередньо вам і вашому майстру. Випаровування від формальдегідів небезпечні при вдиханні. Вчені зробили однозначний висновок: якщо у складі гелю-лаку відсутні формальдегіди, то безпосередньо сам розчин не становить загрози ані  вам, ані нігтьовим пластинам.

Але не варто так само забувати, що гель-лак є синтетичним матеріалом і при тривалому впливі та силі кріплення до нігтьових пластин знижує надходження повітря та природного світла, що, своєю чергою, може призвести до змін у фізіології та анатомії нігтьових пластин.

Крок 3: висушування

Висушується покриття за допомогою УФ-лампи. Ультрафіолетові промені, які використовуються для одного з завершальних етапів у покритті нігтів, впливають не тільки на нігтьові пластини, а й на шкірні покриви, що оточують їх. У такий спосіб вони можуть викликати опік і запалення.

Instagram: @selenagomez

Крок 4: зняття

Препарати, що використовуються для видалення цього декоративного матеріалу, мають досить агресивний хімічний склад. Також вони часто містять ацетон. Ця речовина здатна пересушувати нігтьові пластини, призводячи до втрати природного блиску та ламкості.

Деякі майстри знімають покриття за допомогою фрези (спеціальна насадка для полірування та шліфування нігтьових пластин, що використовується під час манікюру або педикюру). Цей вид зняття матеріалу може додатково посилити пошкодження нігтьових пластин.

Кожен із перерахованих етапів може викликати оніхолізис нігтів — патологічний стан, при якому нігтьова пластина відходить від нігтьового ложа. Згідно зі статистикою, приблизно 60% від випадків відшарування нігтьової пластини пов’язані з механічними пошкодженнями (виробничими та побутовими травмами, неякісно виконаним манікюром або педикюром).

Оніхолізис буває частковим (коли ознаки відшарування на нігтях з’являються лише з одного боку) та повним (коли відшарування відбувається по всій площині пластини).

Зовнішній вигляд самого нігтя при оніхолизі може залишатися незмінним. Але при приєднанні грибкової або бактеріальної інфекцій на нігтях можуть з’являтися шорсткість, жовті або непрозорі ділянки, потемніння.

До кого варто звернутися по допомогу?

Якщо ви помітили, що нігтьові пластини змінили свій колір на білий, жовтий, блакитний, червоний, зелений, фіолетовий, коричневий, чорний, або стали ламкими з нерівним рельєфом: хвилястими, у цятках (у вигляді наперстка) з поглибленням уздовж або впоперек нігтьової пластини, варто звернутися до лікаря дерматолога-подолога.

Дерматолог-подолог лікує не тільки шкіру, а й добре знає, як лікувати нігтьові пластини. Він допоможе розібратися в причинах появи змін на нігтях. Призначить необхідне обстеження та складе план для подальшого відновлення та лікування нігтьових пластин.

Instagram: @devacassel_

При оніхолізисі лікар проводить корекцію зміненої ділянки. Уражена частина нігтьової пластини видаляється за допомогою спеціального медичного обладнання, наноситься штучний матеріал, який захищає шкіру, не завдаючи шкоди ні нігтьовим пластинам, ні вам.

Як запобігти негативним наслідкам при нанесенні гелю-лаку?

Необхідно робити перерву між процедурами та дати час нігтьовим пластинам на відновлення — не менше одного місяця після зняття попереднього покриття. Наприклад: ви ходите з гелем-лаком кілька місяців і опісля робите перерву протягом місяця. Професійний догляд для відновлення та профілактики стоншення нігтьових пластин може підібрати лікар дерматолог-подолог.

Не наносьте покриття при змінах нігтьових пластин, які згадувалися вище. Камуфляж у вигляді покриття гелем-лаком не вирішить проблеми, а може серйозно посилити і призвести до незворотних процесів росту та структури нігтьового ложа. В цьому випадку необхідно звернутися до дерматолога, і лише потім — до майстра манікюру.

У деяких дівчат може виникати алергійна реакція на декоративне покриття. Клієнтці з алергічним анамнезом та індивідуальною чутливістю до різних хімічних речовин перед проведенням процедури нанесення гелю-лаку необхідна консультація лікаря-дерматолога або алерголога.

Захистити себе від випромінювання УФ-лампи можна за допомогою сонцезахисного крему із SPF-захистом 50+, нанісши його на шкіру рук до проведення манікюру з покриттям.

Не варто самостійно спилювати або зішкрібати покриття. Так нігтьова пластина ще сильніше стоншується і травмується. При грубому впливові можна нашкодити як нігтям, так і матриксу (головна частина ростової зони нігтьових пластин). Краще довірити зняття матеріалу з нігтьових пластин подологу або майстру манікюру.

Усі перераховані вище заходи профілактики допоможуть запобігти змінам нігтьових пластин, і ваші нігті залишаться здоровими, красивими і тішитимуть вас завжди.

 

 


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Чай з кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Old money — естетика, яка ніколи не вийде з моди: складаємо образи...


Читайте також
Популярні матеріали