Відбиток війни — на обличчі кожного: про вплив стресу на стан шкіри

Експерти вважають, що просто якісного догляду може бути замало

Про те, яким чином стрес відбивається на нашому обличчі та шкірі, вже написана не одна beauty-стаття. Але прояви та внутрішні причини цієї проблеми настільки різноманітні, що єдиної відповіді на запитання, як боротися з наслідками стресу чи запобігти їм, просто не існує. Найбільш повну картину бачать спеціалісти beauty-індустрії, а саме косметологи, які щодня спілкуються з  максимально широким колом клієнтів різного віку, статі, бекграунду чи типу шкіри. Своїми спостереженнями та висновками ділиться косметологиня студії краси 21 Studio Альона Ракитянська.

Чи змінився запит від клієнтів за останній період?

Сам кінцевий запит на певні процедури з портфоліо нашого салону, можливо, і не змінився — люди приходять на улюблені процедури Hydrafacial чи кисневий догляд VIP O2 від Biologique Recherche. Проте в ході бесіди я з’ясовую або бачу вже в процесі роботи, що стан шкіри багатьох моїх клієнтів суттєво змінився за останні півтора року. Хтось скаржиться на висипання через гормональний дисбаланс, когось турбує, що шкіра буквально на очах втрачає пружність та сяйво через погіршення сну, а хтось помітив надмірну реактивність шкіри, викликану зниженням її імунітету. Певно, кожна з нас могла б додати до цього переліку і результати власних спостережень. Це все наслідки впливу стресу на наш організм.

Але ж стрес був в нашому житті й раніше. Ми всі періодично нервуємо через роботу чи особисті стосунки…

Авжеж, але то зазвичай нетривалий вплив. Зараз же ми всі з вами перебуваємо в стані хронічного стресу. У відповідь на стрес виробляється гормон кортизол, який зазвичай мобілізує всі захисні та регенеративні системи, але його тривалий вплив має негативні наслідки: довго працюючи на межі своїх можливостей, організм починає виснажуватись. Не кажучи вже про те, що ми постійно перебуваємо в стані напруги — не тільки емоційної, але й фізичної. Зціплені щелепи, зсунуті брови, загальна затисненість у тілі — раніше ми такі прояви називали «синдромом керівника», а зараз кожен на моїй канапці «керівник». Війна прописана на нашому обличчі.

Яким чином у 21 Studio це вирішують?

Ми завжди підходимо до проблеми комплексно. Треба розуміти, що стан і вираз нашого обличчя — це наслідок процесів, що відбуваються всередині нашого тіла. Приміром, не завжди пілінг стане вичерпною відповіддю на питання тьмяності шкіри: треба розуміти також, як харчується клієнт, чи достатньо рухається, чи палить, та й загалом який спосіб життя веде. Іноді до мене приходять на масаж обличчя, а я рекомендую наступного разу піти до спеціаліста по тілу. Адже перш ніж робити лімфодренажний масаж обличчя, цей процес треба запускати в усьому організмі, тоді й результати будуть більш разючими. 

Ви згадали про інʼєкції. В портфоліо 21 Studio нема подібних процедур. Це свідомий вибір?

Авжеж. Ми не маємо нічого проти інвазивних методик, але для себе з самого початку вирішили, що це не наш шлях. Навіть серед відвідувачів не всі хочуть робити ін’єкції, проте всі хочуть красиву доглянуту шкіру. Ми на ринку вже не перший десяток років і весь цей час ретельно підбирали апарати, косметику та методики масажів, щоб хоча б на 80% замістити потребу в ін’єкціях. Цей шлях більш довгий, він потребує часу, терпіння та повної співпраці з боку клієнта. Ще він потребує певного естетичного розуміння, бажання залишатися собою. Проте й ефект такий підхід матиме пролонгований. Це інвестиція в себе, дивіденди від якої ви отримуватимете протягом усього життя.

В яку процедуру ви рекомендували б інвестувати прямо зараз?

Попереду літо — час, коли одночасно і прискориться виділення себуму, і  підвищиться реактивність шкіри через вплив ультрафіолетового опромінення. Тому, на мій погляд, ідеальна процедура для цього періоду — це Hydrafacial. Вона поєднує в собі глибоке очищення шкіри, інтенсивне зволоження, легкий пілінг для оновлення та сироватки для антивікового догляду. Мануальні чистки занадто травматичні, очищувальні маски працюють лише на поверхні шкіри, а Hydrafacial витягує забруднення та звужує пори до самої їхньої глибини. А внаслідок того, що він одночасно ще й зволожує шкіру, ефективно розправляються невеличкі заломи навколо роту чи в зоні міжбрів’я, та й загалом обличчя набуває більш свіжого вигляду вже з першої процедури. За потреби можна додавати сироватки, які борються з пігментацією чи регулюють саловиділення шкіри, насичують її вітамінами та антиоксидантами. До того ж у Studio 21 ми використовуємо найновішу версію апарату Hydrafacial — у нього більше можливостей. Можна змінювати інтенсивність вакуумного впливу, щоб пристосувати його не тільки для шкіри обличчя, але й шиї та декольте. Є спеціальна насадка для обробки периорбітальної зони. Є маніпули для світлодіодної терапії: блакитне світло сприяє лікуванню акне та нормалізує саловиділення, червоне — стимулює синтез колагену та еластину.

Як часто ви рекомендуєте робити Hydrafacial?

Треба робити призначення в залежності від стану шкіри. Іноді варто зробити 4 щотижневі процедури, аби потім приходити до нас раз на місяць, як на звичайну чистку. Але я завжди наголошую на тому, що Hydrafacial — це не просто альтернатива мануальній чистці обличчя. Це комплексний догляд за шкірою. В бренду є такі протоколи, за якими голлівудських зірок готують до червоного хідника.

Ви завжди суворо дотримуєтеся протоколу чи імпровізуєте?

Я б не назвала це імпровізацією. Тривалий досвід роботи дозволяє мені досконально знати, як реагує шкіра на той чи інший тип впливу, а вже виходячи з цих знань, я можу підбирати алгоритм власних дій. Але якщо ви хотіли поцікавитись, чи доповнюю я Hydrafacial засобами інших брендів, то моя відповідь ствердна. Авжеж, все залежить від побажань клієнта, але, наприклад, «закривати» догляд Hydrafacial масками від Biologique Recherche мені дуже подобається.

Яка ваша улюблена маска від Biologique Recherche?

Тут складно обрати щось одне, бо всі вони працюють, і працюють по-різному. В бренду є маски-міорелаксанти, маски проти пігментації, заспокійливі, зволожувальні. Я завжди дивлюся в залежності від стану шкіри клієнта. Але останнім часом найчастіше використовую маски Vernix та VIP O2. Це дійсно легендарні засоби в портфоліо Biologique Recherche. Маска Vernix завдяки екстракту дріжджів чудово відновлює баланс шкіри та звужує пори. А VIP O2 відновлює втомлену тьмяну шкіру, що страждає від нестачі кисню. Взагалі, кисневий догляд VIP O2 наші клієнти просто обожнюють і порівнюють його з бульбашками шампанського — саме такий ефект на шкірі створює маска. Це додатковий антистрес-фактор, погодьтеся.

Та й взагалі можливість доглядати за собою — це в принципі непоганий антистрес…

Непоганий, але недостатній. Знаєте, в нинішніх умовах шкірі важко справлятися самій, і тому просто хорошого крему вже стає недостатньо. Ми іноді навіть не замислюємося про певні причинно-наслідкові зв’язки того, що відбувається з нашим організмом. Я вже згадувала про те, як затискання в тілі можуть впливати на наше обличчя. Через напружену шию «пливе» овал. А бажання поставити філери чи зробити ліфтинг через дряблість середньої третини обличчя може бути викликане неправильним положенням щелепи (яке, своєю чергою, спричинене плоскостопістю). Дуже важливо знайти експертів, які здатні бачити ширшу картину, які не будуть просто робити те, що у них просять, а зможуть порадити, як зробити ще краще, можливо, перенаправити до іншого фахівця. Я дуже пишаюся, що працюю саме в такій команді. Кожен з наших спеціалістів — це не просто майстер своєї справи, але ще й тонкий психолог, який завжди відчуває реальні потреби чи побоювання клієнта. Годі й казати, що іноді ми в буквальному сенсі витягуємо негативну енергетику. В нас працюють спеціалісти, які дійсно допомагають. І тому до нас повертаються знову й знову.


Реклама

Популярні матеріали

8 beauty-секретів Коко Шанель


Ensuring digital content authenticity: tips for verifying...


«Резерв+», «Армія+» та Delta: Катерина Черногоренко про...


Читайте також
Популярні матеріали