Великий beauty-гід: чому виникає пігментація та що з нею робити?

Грамотний домашній догляд та процедури, які дійсно працюють

Колись давно існувала думка, що пігментацію викликає виключно фотостаріння шкіри і вона буває лише у жінок після 40 років. Сьогодні із цим явищем стикаються дівчата різних вікових категорій, починаючи з 18 років. З чим насправді пов`язана поява пігментних плям, beauty-редакторка ELLE.UA Олена Бабіцька дізнавалася у бренд-тренера Eneomey Карини Чернишової.

Що таке пігментація та з яких причин вона утворюється найчастіше?

Пігментація (пігментна пляма) — це зона шкіри, що має підвищений вміст пігменту меланіну. Меланін утворюють клітини, що називаються меланоцитами — уявімо їх такими собі «сторожами» шкіри, що реагують на будь-яку загрозу як ззовні, так і зсередини. 

Головні причини виникнення пігментації:

• Номер один за силою впливу на шкіру є UV-випромінювання;

• Зміни гормонального фону: наприклад, вагітність, прийом гормональних препаратів, інсулінорезистентність, а також часто буває при клімаксі;

• Тривалі запальні процеси шкіри, наприклад травми, опіки, екзема, псоріаз, дерматит, постакне;

• Деякі внутрішні хвороби, захворювання шлунково-кишкового тракту;

• Прийом деяких ліків (антибіотики, ретиноїди);

• Фотостаріння шкіри: цей процес є фізіологічним, адже за роки життя наша шкіра отримує досить високий рівень фотопошкоджень;

• Пігментація, що набута по причині недотримання правил сонцезахисту після деяких косметологічних процедур (пілінг, лазерні процедури).

До речі, веснянки, або ластовиння, є також різновидом пігментації та зазвичай це вроджена властивість шкіри.

Чи правда, що зі «свіжою» пігментацією легше боротися?

Зазвичай свіжа пігментація є більш поверхневою, тому найкраще піддається лікуванню. Підберіть разом із косметологом домашній догляд, що врегулює процеси утворення меланіну та сприятиме ексфоліації. Для цього добре підійдуть професійні продукти з АНА-кислотами — наприклад програма для усунення пігментації від французького бренду професійної космецевтики Eneomey (Гель для вмивання Soft cleanse, денний крем Daylight C20, санскрін Sunlight screen spf 50 та нічний крем Stim renew 15).

Дуже добре зі «свіжою» пігментацією працюють пілінги. Наприклад, комплексний пілінг Lumilight, що містить гліколеву, мигдалеву та фітинову кислоти. Візьміть до уваги, що у разі, якщо пігментація набута внаслідок засмаги, то починати курс потрібно не раніше, як два тижні після інсоляції.

Наносьте сонцезахисний крем щоранку за 30 хвилин до виходу з дому, а для підсилення ефекту освітлення — крем з гліколевою кислотою Stim renew 8 або 15.

Чи залежить лікування пігментації від причини її виникнення?

Однозначно, лікування гіперпігментації буде максимально результативним насамперед при правильно визначеній причині посиленого накопичення пігменту та її знешкодженні. А правильно складений протокол процедур та домашнього догляду забезпечить стійкість результату у майбутньому.

Для лікування більш стійкої пігментації, такої як мелазма, також показаний пілінг (4 процедури з інтервалом у 2 тижні), але нам потрібна більш «важка артилерія» в домашньому використанні. Потрібен засіб, що, з одного боку, буде впливати на більшість етапів утворення пігменту і разом з тим — не викликати сильного подразнення шкіри.

Безпрограшний варіант — Light renew gel, який містить гліколеву, фітинову, мигдалеву кислоти  та запатентований пептид Lumilight, який слід використовувати на ніч. Класно поєднувати його з очищуючим гелем Soft cleanse, денним кремом Daylight C20 та сонцезахистом — тоді буде wow-результат.

Якщо пігментація виникла під час вагітності, слід зачекати, та вже за кілька місяців після завершення грудного вигодовування можна почати терапію.

Які найефективніші способи усунення пігментації?

Сьогодні ми маємо безліч можливостей для боротьби з пігментацією. Широко використовується  мезотерапія, лазерне видалення пігменту, плазмотерапія, а також препарати гідрохінону та його похідних.

Деякі методи — інвазивні, а не всі пацієнти готові до ін‘єкцій. Крім того, видалення на сучасних лазерних апаратах не дає стійкого результату, а гідрохінон токсичний для шкіри, тому заборонений у більшості країн ЄС.

Я у своїй практиці зазвичай поєдную хімічні пілінги та активний домашній догляд. Важливо використовувати професійні засоби з дієвими компонентами та регулярно наносити сонцезахисні креми. Це зручно, ефективно, протокол добре переноситься шкірою та дозволяє утримати результат.

Чи здатні продукти догляду повністю висвітлити пігментацію чи це прерогатива апаратних/ін`єкційних процедур?

Пігментація не така проста, якою здається на перший погляд, й дерматологи все ще в пошуку унікального методу для її повного усунення. Результат, якого можна очікувати від будь-якої відбілюючої методики, залежатиме передусім від етнічної приналежності та характеру пігментації: чи є вона патологічною чи фізіологічною у кожному конкретному випадку. Цілком реально позбутися пігментних плям при складанні поєднаних протоколів лікування.

Які компоненти варто шукати у догляді, якщо мета — позбутися пігментації?

В першу чергу це АНА-кислоти: гліколева, мигдалева, фітинова, ферулова, молочна кислоти, лимонна та похідні ретинолу, адже вони прискорюють відлущення  епідермісу та  прискорять оновлення шкіри. Інші кислоти: койєва та азелаїнова.

На другому місці — власне відбілюючі інгредієнти: гідрохінон, арбутин та їх похідні, однак вони часто викликають реакції на шкіри та погано переносяться.

Наступна група — антиоксиданти, такі як вітаміни С та Е, транексамова кислота, пептиди, молекули, що впливають на сам меланогенез, тобто процес утворення пігменту (наприклад, комплекс Lumilight).

Впевнена, що ви часто зустрічаєте у денних продуктах саме вітамін С. Його роль, насправді, важко переоцінити, адже він якісно поліпшує колір обличчя, попереджує пігментацію, стимулює синтез колагену.  Денний крем зі стабільною формою вітаміну С Daylight C20 додатково містить гліколеву, фітинову кислоти, вітамін А та Е. Його легка текстура є чимось середнім між сироваткою та кремом, не залишає липкості, забезпечує приємні відчуття при нанесенні та швидке вбирання в шкіру обличчя та навіть навколо очей.

Які салонні/домашні процедури допоможуть позбавитися пігментації найбільш швидко?

Варто зауважити, що косметолог та пацієнт оцінюють пігментацію по-різному. Пацієнту здається, що прибрати її досить просто. Косметолог, в свою чергу, має врахувати багато чинників, щоб обрати найбільш ефективний та безпечний спосіб. Швидко та іноді в одну сесію з пігментацією справляються пікосекундні лазерні апарати. Їх «мінус» у тому, що часто плями знову повертаються. 

Натомість, процедура хімічного пілінгу на основі гліколевої, мигдалевої та фітинової кислот є досить ефективною, не потребує реабілітації шкіри та зазвичай перші результати помітні вже за два тижні.

Звісно, для того, щоб ваша шкіра була захищена під час та після лікування пігментації, важливо дотримуватись простих правил захисту від ультрафіолетового випромінювання. Для цього наносьте захисний крем з фактором SPF не менше 50 та оновлюйте його якомога частіше, якщо тривало перебуваєте на сонці. І пам‘ятайте: краще пігментацію попередити, аніж потім лікувати!


Реклама

Популярні матеріали

Чорна п’ятниця: які знижки пропонують українські модні бренди...


Хто ви насправді: 10 типів характерів за Ненсі Мак-Вільямс


Як стильно носити вишиванку в повсякденні: 8 ідей від інфлюенсерів...


Читайте також
Популярні матеріали