Ускладнення після збільшення грудей, про які варто знати

Як змінюється життя після збільшення грудей?

Збільшення грудей — одна з найпопулярніших процедур у світі. Водночас, навіть якщо операцію проводить досвідчений і професійний пластичний хірург, ваш організм все одно зазнає серйозного фізичного і психологічного стресу. Beauty-редакторка ELLE.UA Олена Бабіцька обговорила з лікарем-хірургом, пластичним хірургом і експертом з 14-річним стажем Романом Королюком випадки, коли точно не варто зважуватися на таку операцію, а також небезпечні ускладнення після збільшення грудей, про які треба знати кожній дівчині.

1. Що потрібно знати, перш ніж зважитися на операцію зі збільшення грудей?

Варто розділити відповідь на декілька етапів:

1. Якщо дівчина планує маммопластику після народження дитини та годування грудьми, то треба врахувати, що операція можлива через 6 місяців після завершення грудного вигодовування

2. Якщо дівчина просто хоче збільшити груди, потрібно підготуватися до реабілітації після операції. А саме, 7-10 днів після операції треба провести в стані спокою, тому потрібно буде взяти відпустку; фізичні навантаження (спортзал, басейн), сауна протипоказані 1,5-2 місяці після операції; ці самі 1,5-2 місяці потрібно носити компресійну білизну, що може трішки обмежити звичне життя.

Це фактори, які варто знати та враховувати, хоча реабілітація зазвичай проходить спокійно та у багатьох майже безболісно.

2. У яких випадках точно не варто робити таку операцію?

Є певні протипоказання до проведення аугментаційної маммопластики:

Вагітність та лактація;

Пухлиноподібні утворення в молочних залозах (перед операцією варто проконсультуватися з мамологом та отримати дозвіл на операцію);

Онкологія;

Хронічні захворювання або системні хвороби в стадії загострення (у цих випадках проведення операції можливе після корекції захворювань та узгодження з особистим лікарем).

Операцію точно не варто робити, якщо є певні протипоказання. В усіх інших випадках, якщо є бажання та можливість, зважитись варто.

3. Розкажіть про основні ускладнення після операції зі збільшення грудей.

Ускладнення після маммопластики поділяють на первинні та вторинні.

Первинні (або ранні) — це ускладнення, що виникають одразу після операції: гематоми, ранні сероми (скупчення рідини), інфікування порожнини імплантів.

Трохи відстрочені ускладнення — це дислокація (або опущення) імплантів трішки нижче чи в сторони від субмамарної складки (під грудьми).

Вторинні ускладнення — капсулярна контрактура (утворення капсули навколо імпланту), розрив імплантів.

Детальніше розповім про капсульну контрактуру. У нормі імплант обростає тонкою капсулою (1-2 мм). З часом імунітет може реагувати на імплант (1-2% випадків від усіх операцій), і ця капсула стає товстішою (3-4 мм), починає здавлювати імплант. У такому випадку необхідно замінювати імплант і висікати всю цю капсулу. Найчастіше таке відбувається з текстурованими імплантами. Використання гладких імплантів значно зменшує подібні ризики.

Але усі сучасні імпланти мають довічну гарантію на розрив капсули, а також усі текстуровані імпланти мають довічну гарантію на капсульну контрактуру. Гладкі імпланти, своєю чергою, мають 10 років гарантії на капсульну контрактуру.

Усі імпланти містять в собі гель-памʼять (memory gel) і не потребують заміни. Заміни потребували імпланти старого зразка, які були наповнені фізрозчином. Вони втрачали форму протягом 10 років, тому й вимагали заміни. Сучасні ж імпланти ставляться довічно.

4. Як змінюється життя після збільшення грудей?

З моїх спостережень більшість пацієнток не збільшують груди просто так. Зазвичай це все ж операція за показаннями: або дуже маленькі груди, або через втрату їхньої форми після годування дитини. Ці фактори часто впливають на жіночу самооцінку та є причиною розвитку певних психологічних комплексів. Тому мені завжди приємно спостерігати за змінами в житті пацієнток після операції. Це проявляється в усьому: у поведінці, в одязі, дівчата стають більш розкутими, сміливими та впевненими, вони починають радіти та насолоджуватися життям.

5. Як вибрати фахівця, який забезпечить той результат, який ви запланували?

Я завжди рекомендую приймати рішення, спираючись на декілька факторів:

1. Подивіться роботи хірурга: вони однозначно повинні вам сподобатись.

2. Обовʼязково запишіться на очну консультацію з хірургом. Ви маєте відчути, що довіряєте лікарю і вам з ним комфортно. Ставте запитання та просіть показати фото чи відео робіт без прикрас.

3. Пройдіть 2-3 консультації у різних хірургів, щоб точно відчути «свого» та прийняти остаточне рішення.

4. Читайте відгуки та питайте рекомендації у знайомих, якщо вони теж звертались за подібними послугами.


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали