Ускладнення після збільшення грудей, про які варто знати

Як змінюється життя після збільшення грудей?

Збільшення грудей — одна з найпопулярніших процедур у світі. Водночас, навіть якщо операцію проводить досвідчений і професійний пластичний хірург, ваш організм все одно зазнає серйозного фізичного і психологічного стресу. Beauty-редакторка ELLE.UA Олена Бабіцька обговорила з лікарем-хірургом, пластичним хірургом і експертом з 14-річним стажем Романом Королюком випадки, коли точно не варто зважуватися на таку операцію, а також небезпечні ускладнення після збільшення грудей, про які треба знати кожній дівчині.

1. Що потрібно знати, перш ніж зважитися на операцію зі збільшення грудей?

Варто розділити відповідь на декілька етапів:

1. Якщо дівчина планує маммопластику після народження дитини та годування грудьми, то треба врахувати, що операція можлива через 6 місяців після завершення грудного вигодовування

2. Якщо дівчина просто хоче збільшити груди, потрібно підготуватися до реабілітації після операції. А саме, 7-10 днів після операції треба провести в стані спокою, тому потрібно буде взяти відпустку; фізичні навантаження (спортзал, басейн), сауна протипоказані 1,5-2 місяці після операції; ці самі 1,5-2 місяці потрібно носити компресійну білизну, що може трішки обмежити звичне життя.

Це фактори, які варто знати та враховувати, хоча реабілітація зазвичай проходить спокійно та у багатьох майже безболісно.

2. У яких випадках точно не варто робити таку операцію?

Є певні протипоказання до проведення аугментаційної маммопластики:

Вагітність та лактація;

Пухлиноподібні утворення в молочних залозах (перед операцією варто проконсультуватися з мамологом та отримати дозвіл на операцію);

Онкологія;

Хронічні захворювання або системні хвороби в стадії загострення (у цих випадках проведення операції можливе після корекції захворювань та узгодження з особистим лікарем).

Операцію точно не варто робити, якщо є певні протипоказання. В усіх інших випадках, якщо є бажання та можливість, зважитись варто.

3. Розкажіть про основні ускладнення після операції зі збільшення грудей.

Ускладнення після маммопластики поділяють на первинні та вторинні.

Первинні (або ранні) — це ускладнення, що виникають одразу після операції: гематоми, ранні сероми (скупчення рідини), інфікування порожнини імплантів.

Трохи відстрочені ускладнення — це дислокація (або опущення) імплантів трішки нижче чи в сторони від субмамарної складки (під грудьми).

Вторинні ускладнення — капсулярна контрактура (утворення капсули навколо імпланту), розрив імплантів.

Детальніше розповім про капсульну контрактуру. У нормі імплант обростає тонкою капсулою (1-2 мм). З часом імунітет може реагувати на імплант (1-2% випадків від усіх операцій), і ця капсула стає товстішою (3-4 мм), починає здавлювати імплант. У такому випадку необхідно замінювати імплант і висікати всю цю капсулу. Найчастіше таке відбувається з текстурованими імплантами. Використання гладких імплантів значно зменшує подібні ризики.

Але усі сучасні імпланти мають довічну гарантію на розрив капсули, а також усі текстуровані імпланти мають довічну гарантію на капсульну контрактуру. Гладкі імпланти, своєю чергою, мають 10 років гарантії на капсульну контрактуру.

Усі імпланти містять в собі гель-памʼять (memory gel) і не потребують заміни. Заміни потребували імпланти старого зразка, які були наповнені фізрозчином. Вони втрачали форму протягом 10 років, тому й вимагали заміни. Сучасні ж імпланти ставляться довічно.

4. Як змінюється життя після збільшення грудей?

З моїх спостережень більшість пацієнток не збільшують груди просто так. Зазвичай це все ж операція за показаннями: або дуже маленькі груди, або через втрату їхньої форми після годування дитини. Ці фактори часто впливають на жіночу самооцінку та є причиною розвитку певних психологічних комплексів. Тому мені завжди приємно спостерігати за змінами в житті пацієнток після операції. Це проявляється в усьому: у поведінці, в одязі, дівчата стають більш розкутими, сміливими та впевненими, вони починають радіти та насолоджуватися життям.

5. Як вибрати фахівця, який забезпечить той результат, який ви запланували?

Я завжди рекомендую приймати рішення, спираючись на декілька факторів:

1. Подивіться роботи хірурга: вони однозначно повинні вам сподобатись.

2. Обовʼязково запишіться на очну консультацію з хірургом. Ви маєте відчути, що довіряєте лікарю і вам з ним комфортно. Ставте запитання та просіть показати фото чи відео робіт без прикрас.

3. Пройдіть 2-3 консультації у різних хірургів, щоб точно відчути «свого» та прийняти остаточне рішення.

4. Читайте відгуки та питайте рекомендації у знайомих, якщо вони теж звертались за подібними послугами.


Реклама

Популярні матеріали

«Я часто питала, за що мені ця втрата. А потім зрозуміла: війна не...


Український суперфуд: 5 корисних страв із буряка


Найстильніші сумки для літньої пори в новій колекції HARVEST...


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

Бердвотчинг: що це таке і де його шукати

Популярні матеріали