У чому різниця між натуральною та органічною косметикою, і чи справді вона така корисна

Як зберегти, примножити та донести до мільйонів покупців корисні властивості рослин

Відрізнити натуральну косметику можна за зовнішніми ознаками: вона має нейтральний відтінок і аромат, органічний крем часто розшаровується, а шампуні або гелі для душу погано піняться? Якщо десять років тому, коли рух за здорову красу тільки набирав обертів, ці твердження приймалися на віру, сьогодні вони остаточно втратили свою актуальність. 

Якісна натуральна та органічна косметика в наші дні нічим не поступається своїм неорганічним аналогам: за довгі роки практики виробники знайшли способи робити текстури засобів для догляду за шкірою однорідними та багатими, пігменти декоративних ліній — яскравими та стійкими, а упаковку — стильною та елегантною. Водночас мода на натуральність призвела до того, що на темі органіки стали спекулювати, перетворивши її на черговий продукт ери маркетингу.

Розібратися в питанні — завдання із зірочкою. Однак ті, хто його розв`яжуть, отримають доступ до повністю безпечного і неймовірно ефективного інструменту догляду за шкірою.

«Основні переваги натуральної косметики криються у її складі. Склад такої косметики не містить мінеральних олій, штучних барвників та ароматизаторів, агресивних консервантів. Її дія базується на потужних відновлювальних та регенераційних властивостях природних компонентів. Натуральна косметика підходить навіть для чутливої шкіри. Наприклад, засоби Biologique Recherche відповідають певним критеріям:

Для створення натуральної косметики використовуються рослинні, біоморські та отримані за допомогою біотехнологій екстракти дуже високої концентрації — більш ніж 20% у більшості продуктів.

Для створення натуральної косметики виключається використання синтетичних ароматизаторів, щоб зберегти цілісність формул і уникнути побічних реакцій.

Максимально зберігається первісна структура активних інгредієнтів шляхом використання холодної обробки у більшості наших формул», — пояснює косметологиня салону Beauty Zone Віра Атаманів.

«Раніше в моїй косметичці, як і у більшості жінок, були традиційні бренди, у складі яких поєднуються натуральні та синтетичні інгредієнти. Мені подобалися їхні текстури, аромати та швидкість дії. Захоплювала також упаковка та ефектна реклама. Однак мені не подобалося, що ці засоби містять компоненти, створені хімічним шляхом. Щобільше, особливо у мене завжди була реакція на агресивні компоненти у формі висипів і почервоніння.

Тож, та, можливо, традиційні засоби можуть діяти швидко, якщо правильно підібрані, але все одно залишають слід у нашому організмі та гірше підтримують природні процеси шкіри, на відміну від органічних засобів. Я довгий час користувалася такою косметикою, бо здавалося, що інноваційні формули можуть розв`язати всі проблеми та заслуговують довіри.

Я точно знаю, що змінити косметику, навіть бренд, — це складно для будь-якої жінки. А тим більше перейти з традиційної косметики на органічну. Однак, коли я почала глибше цікавитися органічною косметикою та її впливом на шкіру, я прийняла рішення повністю змінити свій підхід до догляду.

Я знайшла нового косметолога, який допоміг мені підібрати органічні засоби. Ми багато експериментували: щось підходило, щось ні, але ми продовжували пробувати далі. І ось вже 16 років я користуюся виключно органічною косметикою. Зараз мені 40 років, і я задоволена тим, як виглядаю. Я впевнено можу сказати, що органічна косметика принесла не лише помітний результат, але й відчуття «здорової» шкіри. Я фізично відчула, що моя шкіра перестала зазнавати хімічного впливу складних формул, а натуральні компоненти дали їй можливість дихати та природно відновлюватися.

Безпечність для шкіри є головним критерієм при виборі косметики. Засоби з натуральними та органічними інгредієнтами працюють у гармонії зі шкірою, не порушуючи її природних функцій.

Окрім цього, вибір на користь органічних засобів — це ще й вибір на користь екологічності. Він впливає не лише на стан вашої шкіри, але й на навколишнє середовище. Натуральні компоненти забезпечують поступове та тривале покращення стану шкіри, не створюючи тимчасового косметичного ефекту. Відсутність агресивних хімікатів у складі натуральної косметики гарантує, що вони не будуть накопичуватися у вашому організмі.

Крім того, не будемо забувати про фактор ціни. Раніше мій річний набір люксової традиційної косметики коштував понад 2500 доларів, а зараз набір органічної косметики на рік — максимум 600 доларів», — розповідає екоактивістка, засновниця компанії Glossary Organic Products та екофонду Glossary Foundation Анастасія Цибуляк.

Натуральні та органічні засоби мають спільні риси, але вони відрізняються за рівнем стандартів, сертифікації та походженням інгредієнтів. Ось основні компоненти природного походження (рослинні екстракти, ефірні олії, мінерали тощо).

Натуральні засоби

 1. Походження інгредієнтів:

Містять компоненти природного походження (рослинні екстракти, ефірні олії, мінерали тощо).

 2. Обмеження синтетики:

У натуральній косметиці можуть бути присутніми синтетичні інгредієнти, але їх кількість обмежена.

 3. Сертифікація:

Натуральна косметика не завжди має сертифікати, які підтверджують стандарти виробництва.

 4. Ефективність:

Натуральні інгредієнти працюють м’яко і поступово, надаючи шкірі корисні речовини з природного середовища.

 5. Приклади:

Засоби з позначенням «з натуральними інгредієнтами» або ті, що містять високий відсоток природних компонентів.

Органічні засоби

 1. Походження інгредієнтів:

Використовуються компоненти, вирощені без пестицидів, хімічних добрив, ГМО та інших шкідливих речовин.

 2. Відсутність синтетики:

У складі відсутні штучні ароматизатори, барвники, консерванти та інші синтетичні добавки.

 3. Сертифікація:

Органічна косметика обов’язково сертифікується за стандартами, такими як ECOCERT, USDA Organic, COSMOS тощо.

 4. Ефективність:

Органічні інгредієнти забезпечують глибокий догляд за шкірою, сприяючи її природному відновленню.

 5. Екологічність:

Виробництво органічних засобів зберігає природні ресурси, підтримує сталість і зменшує негативний вплив на довкілля.

 6. Приклади:

Засоби із чітким маркуванням organic і сертифікатами на упаковці.

Ключова різниця між натуральною та органічною косметикою

Натуральна косметика може включати природні компоненти, але не завжди є екологічно чистою чи сертифікованою.

Органічна косметика — це найвищий стандарт натуральності, який гарантує чистоту інгредієнтів і відповідність суворим екологічним вимогам.


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


«Резерв+», «Армія+» та Delta: Катерина Черногоренко про...


Читайте також
Популярні матеріали