Обрати свій ідеальний аромат — задача із зірочкою. Зберегти його якість та інтенсивність — ще складніше. Про те, як зробити все правильно, розповідає тренінг-менеджер Guerlain в Україні Олексій Краєвський:
Ми доволі часто чуємо від шанувальників парфумів про ноти ароматів і знаємо, що більшість туалетних та парфумованих вод, екстрактів та еліксирів містять спирт. Тому абсолютно коректно буде провести паралель зі світом алкогольних напоїв. Парфуми, так само як і вина або бренді, бувають більш масовими, люксовими чи взагалі унікальними.
Пригадайте, як зберігають вина: у когось вони стоять просто в шафі, в інших — у холодильнику (поціновувачі мають спеціальні шафи для вин із дерев’яними полицями та мінімальним рівнем вібрації, щоб не було осаду), у заможних оселях чи замках вина «живуть» у підвалах. Так само з ароматами.
Достатньо зберігати їх якомога далі він сонячних променів, яскравих освітлювальних приладів й тепла (радіатори, каміни) та занадто вологих місць (ванна кімната зі слабкою вентиляцією). Запам’ятайте, що яскраве світло, перепади температури й вологості — найголовніші вороги парфумерної продукції.
Ще одна з найпоширеніших помилок — зберігання парфумів у звичайному холодильнику. Якщо на пакуванні немає такої умови — не варто поряд з їжею тримати туалетну воду. Але є й винятки: наприклад, в бутиках Guerlain та деяких інших брендів ми можемо побачити спеціальні парфумерні шафи, які нагадують вищезгадані меблі для вин. Якщо ви справжній колекціонер і хочете зберігати довше свої ольфакторні коштовності — така конструкція дійсно має сенс. Але якщо ваше шато поки що — це одна чи дві кімнати, аромати чудово почуватимуться на туалетному столику чи на окремій полиці серед предметів одягу.
Oliver Pilcher
Ще одна помилка — купувати аромати «на майбутнє». Офіційний термін придатності парфумів будь-якої концентрації — п’ять років. Навіть за умови правильного зберігання жоден бренд не дасть гарантію, що улюблений парфум, який ви знайшли у забутій валізі, через 5-6 років буде таким, яким його створив парфумер. Звісно, бувають несподівані відкриття, наприклад, легендарний L’heure Bleue середини 1950-х років, який я придбав заради флакона, майже не відрізняється від його сучасної версії, котру можна знайти в київському ЦУМі. Так само з Aqua Allegoria Herba Fresca 1999 року: її перша версія з моєї колекції яскраво запрошує до ароматної подорожі зеленими полями для гольфу з чашкою м’ятного чаю. Вона майже не відрізняється від композиції 2023 року. Але ці приклади — швидше виняток та свідчення неперевершеної майстерності парфумерів Guerlain. Тому, придбавши парфуми, користуйтеся, насолоджуйтеся ними.
Якщо ви хочете перелити улюблений аромат із великого флакона в маленький, зверніть увагу, що краще придбати такий флакон у спеціалізованих магазинах. Краще за все, щоб він був скляним, а не пластиковим, та із якісним спреєм або вузьким отвором для нанесення аромату.
Не варто забувати про ще одне важливе правило зберігання ароматів — трохи далі від дітей. Є чимало брендів, що виготовляють парфуми для маленьких модниць та модників. Завдяки їм можна розвивати смак у дітей. Але ваші аромати мають бути доступні тільки для вас. І тільки з вашого дозволу дитина може нанести на себе мамин чи батьківський аромат.