Турбота про здоровʼя дітей є пріоритетом для батьків, особливо в період літнього сезону, коли сонце несе з собою не лише тепло, а й потенційну небезпеку. Нанесення сонцезахисного засобу є обовʼязковим етапом щоденної доглядової рутини не лише під час пляжного відпочинку, а й під час звичайних прогулянок. Адже навіть короткотривале перебування на сонці без захисту може спричинити опіки й порушення природного бар`єра шкіри.
Застосування SPF із раннього віку допомагає запобігти розвитку раку шкіри та передчасному старінню в майбутньому. А привчання дітей до використання сонцезахисного засобу змалечку сформує стійку звичку піклуватися про здоров’я на роки вперед.
Батьки часто загадуються над питанням: як обрати сонцезахисний засіб, який буде безпечним для дитячої шкіри, не викличе алергії та ефективно захищатиме? Про те, на що звертати увагу під час вибору SPF для дітей, розповідає бренд-менеджерка Sensilis, провізорка-косметологиня із досвідом понад 8 років Юлія Шопяк.
Особливості дитячої шкіри
Шкіра дітей значно тонша й чутливіша, ніж у дорослих. Вона швидше втрачає вологу та менш стійка до впливу агресивного ультрафіолетового випромінювання. Тому дитячі сонцезахисні засоби мають бути не лише ефективними, а й максимально безпечними, ніжними та заспокійливими.
Які фільтри безпечні для дітей
Cонцезахисні фільтри –– це активні інгредієнти, які захищають шкіру від шкідливих ультрафіолетових променів. Вони поділяються на два основні типи:
Фізичні (мінеральні) фільтри
Відбивають УФ-промені, мають низький ризик подразнення і часто використовуються у засобах для немовлят та дітей із чутливою шкірою. Наприклад, Titanium Dioxide та Zinc Oxide. Проте ці фільтри можуть негативно впливати на екосистему, тому їх не рекомендують використовувати під час відпочинку на природі, особливо біля океану або в морській воді.
Хімічні (органічні) фільтри
Поглинають ультрафіолет і трансформують його в тепло. Вони забезпечують широкий спектр захисту (UVA + UVB), легко наносяться та мають високу фотостабільність. До прикладу: Tinosorb S, Tinosorb M, Avobenzone.
Однак важливо обирати нове покоління фільтрів, що не мають токсичного чи ендокринно-активного ефекту. Три основні безпечні фільтри мають назву Avobenzone, Tinosorb S, Tinosorb M.
Інгредієнти, яких варто уникати у складі дитячих SPF:
Oxybenzone, Octinoxate, PABA –– через потенційний вплив на гормональну систему.
Спирт, ароматизатори, барвники –– провокують сухість і подразнення.
Парабени та фталати –– небажані у засобах для дитячої шкіри.
Сумнівні наночастинки –– дослідження щодо їхньої безпеки тривають.
Як правильно використовувати дитячий SPF
- Щоб забезпечити ефективний догляд, важливо дотримуватися простих правил:
- Наносити SPF засіб за 15–20 хв до виходу на сонце.
- Оновлювати сонцезахисний крем кожні 2 години, а також після купання чи витирання рушником.
- Не забувати про важкодоступні ділянки тіла, які теж потребують захисту. Наприклад вуха, шия та стопи.
- Не рекомендується перебувати на сонці з 11:00 до 16:00, навіть при використанні SPF.
Одним із сучасних засобів, що відповідає всім вимогам та створений спеціально для дітей, є Sensilis Lotion Spray 50+ Pediatrics. Він забезпечує максимальний рівень захисту SPF 50+ від UVA- та UVB-випромінювання, має високу фотостабільність і залишається ефективним навіть за тривалого перебування на сонці. Ще одна перевага –– фіолетове забарвлення засобу, яке робить процес нанесення веселою та цікавою грою для дитини. Колір швидко зникає після розподілення і не залишає слідів на шкірі чи одязі.
Завдяки заспокійливим та відновлювальним компонентам, як-от алантоїн, вітамін Е та алое віра у формулі, цей SPF підходить навіть для атопічної, подразненої чи схильної до алергії шкіри. Засіб не містить спирту, парабенів, ароматизаторів та інших потенційно шкідливих компонентів. Продукт протестований під наглядом педіатрів і дерматологів, що підтверджує його гіпоалергенність і безпечність навіть для новонароджених.
Пам’ятайте, що захист від сонця — це не просто щоденна гігієнічна процедура, а профілактика серйозних проблем зі шкірою в майбутньому. Саме тому слід обирати захист, який піклується про найцінніше — про здоров’я дитини.