«На фоні стресу дуже почала жирніти шкіра голови, що робити?» — одне з найпопулярніших запитань українок за останній місяць. На нього відповідає засновниця дерматологічного простору Derm Space Clinic Анна Халдєєва.
Гормони, які першими реагують на стрес
Кортизол
Адреналін
Норадреналін
Пролактин
Гормони щитоподібної залози
Instagram: @gigihadid
Чому зʼявляється жирність?
Кортизол, адреналін та норадреналін — це гормони наднирників. Своєю чергою, наднирники містять відсоток тканин, які виробляють чоловічі гормони. Тобто підвищена стимуляція кортизолу, адреналіну та норадреналіну призводить до підвищеного вироблення тестостеронового (чоловічого) ряду гормонів, які відповідають за жирність.⠀
Також активну участь у жирності шкіри відіграє пролактин, підвищене вироблення якого посилює жирність тих зон, де є найбільша кількість сального апарату.
Додатково необхідно розуміти, що харчування в нових реаліях зазвичай нераціональне та гіпервуглеводне. Вуглеводи через дію інсуліну та інсуліноподібного фактора росту стимулюватимуть тестостерон. Тобто вуглеводи (швидкі) будуть неначе містком для того, щоб чоловічі гормони потрапляли в рецептори клітин, де є чутливі тканини. А це шкіра голови, шкіра обличчя, спина та груди.
Що робити з підвищеною жирністю, коли немає можливості відвідати лікаря
Змініть свій основний догляд — обирайте шампунь для жирної шкіри голови.
Мийте голову в міру забруднення/можливості. Себум сприяє поширенню бактерій. Тому шкіру необхідно вчасно очищувати, щоб не погіршити стан.
Якщо під рукою немає необхідного кондиціонера, можна скористатися народним методом: додати у воду трішки лимонного соку, щоб зробити кисле середовище. Так ви зможете закрити кутикули волосся та краще промити шкіру голови.
Якісний сон у темному приміщенні сприяє утилізації стресових гормонів.
Змініть раціон: більше овочів, зелені та білка. Швидкі вуглеводи зменшити до мінімуму.