8 правил догляду за шкірою у холоди

Як можна допомогти шкірі пережити зиму

Холоди — надскладний період для шкіри. Про те, як правильно її підтримати, щоб потім не довелося вирішувати безліч проблем, ексклюзивно для ELLE.UA розповіла лікар-дерматовенеролог, спікер AestheticEducation, тренер компанії ANK, бренд-тренер Eneomey та Academie Марія Лапіна:

Через зміну температури та вологості повітря наша шкіра також страждає. 

З’являються лущення, почервоніння, сухість, а також пошкоджуються судини через зміну температури (вулиця — приміщення).

Один з основних механізмів, через який шкіра зазнає змін узимку, — ксероз. Це різний ступінь сухості шкіри, включаючи аномальний. Назва походить від грецького слова xero, що означає «сухий». Такий стан зумовлений недостатньою кількістю ліпідів, води у шкірі. Чому ж так стається? 

Зовнішній шар шкіри — епідерміс, який складається із шести шарів. Роговий шар епідермісу (шар, що контактує із зовнішнім середовищем) складається з мертвих клітин та ліпідів, тобто «цеглин» та «цементу», а також NMF (натуральний зволожувальний фактор). Уся ця конструкція є захисним бар’єром шкіри, який утримує вологу та захищає інші шари шкіри від впливу зовнішніх факторів.

Ліпіди рогового шару запобігають надмірній втраті вологи та проникненню патогенних мікроорганізмів. Тобто у разі нестачі цих компонентів, що згідно з дослідженнями є нормою для зими, ми отримуємо сухість шкіри та провокацію дерматозів шкіри (наприклад, акне та розацеа). Епідерміс відповідає за текстуру, зволоженість та колір шкіри, який взимку може ставати більш тьмяним.

Тобто, коли пошкоджений бар’єр шкіри, це дорівнює втраті зволоження шкіри та підвищенню чутливості.

Як можна допомогти шкірі пережити зиму?

По-перше, запам’ятайте, що гелеві текстури ми взимку не використовуємо. Також шукайте у складі продуктів догляду компоненти, які допоможуть ефективно відновити шкіру: це лінолева, ліноленова і лауринова кислоти, цераміди, гіалуронова кислота, гліцерин та сорбіт. 

За даними Американської дерматологічної академії, є базові принципи догляду за шкірою взимку:

1. Зволожуйте шкіру відразу після вмивання. Ця проста дія допоможе утримати в ній найбільшу кількість вологи. 

2. Щодня застосовуйте сонцезахисний крем. Так, цей етап дуже важливий і взимку, оскільки UV-випромінення діє на шкіру настільки ж шкідливо, як і влітку.

3. Не забувайте використовувати нічний догляд. Зимові засоби відрізняються від літніх щільністю та складом, отже, вашій шкірі потрібен час на те, щоб повністю поглинути такий засіб. Саме тому ніч — ідеальний час для відновлення шкіри. Не забувайте використовувати сироватку з гіалуроновою кислотою для того, щоб «запечатати» вологу у шкірі. Безпечним некомедогенним варіантом буде сироватка Hydraderm 24 від Academie: вона швидко вбирається та дозволяє вже через хвилину нанести відновлювальний крем.

Один з моїх улюблених засобів — це крем Repair Cream Eneomey, який працює як засіб 4 в 1 та підходить для шкіри, що схильна для почервонінь. Також не обійтися без крему Stim Renew 8 для тих, хто вже не може відмовитися від кислот у домашньому догляді. Крем містить 8% гліколевої кислоти та чудово працює з текстурою шкіри і водночас дуже ефективно відновлює її.

4. Перенавантаження шкіри. Прийнято вважати, що взимку потрібно підсилювати домашній догляд: використовувати кислоти, ретинол та інші активні компоненти. Але насправді такі компоненти витончують епідерміс та зневоднюють його, що веде до підвищення чутливості шкіри. Щоб запобігти цьому, слід використовувати репаративні креми після застосування агресивних компонентів. Наприклад, після сироватки з ретинолом, коли шкіра її повністю вбере (зазвичай 40 хвилин), нанести щільний зволожувальний крем. Для цього найкраще підійдуть Repair cream Eneomey або Hydradem Comfort Cream. Краще наносити основні активні компоненти ввечері, додаючи емолентні репаративні креми. А вранці достатньо гелю для вмивання з невеликим вмістом АНА-кислоти (Eneomey Soft Cleanse) або делікатної пінки.

5. Захист шкіри вранці. Узимку люди стикаються з двома типовими проблемами: першим дуже некомфортно наносити негелеві текстури, а другим, людям з «холодовою алергією», вкрай важко перебувати на вулиці за мінусової температури. Для перших ідеально підійде флюїдний засіб, наприклад Light Fluid Academie та крем із SPF (Eneomey), який є у тому числі доглядовим та гарно зволожує шкіру. Така комбінація не буде «важкою» для шкіри, але захистить її. Для других добре використовувати сироватку та живильний крем. Мій улюбленець — Academie Rich, який призначений саме для цього та не є комедогенним.

6. Використовуйте зволожувач повітря, якщо є така можливість.

7. Приймайте не гарячий душ, а теплий. За даними медичного коледжу Бейлора, гаряча вода може видалити природні ліпіди з вашої шкіри швидше, ніж тепла (яка зазвичай має температуру близько 37°C), і може навіть завдати шкоди.

8. Використовуйте м’які ексфоліанти, щоб не подразнювати шкіру, якщо немає потреби. Наприклад, гомаж від Academie з вітаміном Е та кремнієм.

Ми можемо користуватись активними продуктами взимку, оскільки UV-індекс нижчий, що дає можливість безпечніше працювати з текстурою шкіри. Але водночас ми зобов’язані зволожувати та відновлювати наш захисний бар’єр шкіри, щоб потім не лікувати дерматози.


Реклама

Популярні матеріали

Яке взуття обирають на зиму модниці: 28 найстильніших варіантів...


Wednesday Brings Health and Convenience Together with Its Greens...


Осінній вікенд у Львові: гід найкращими локаціями 


Читайте також
Популярні матеріали