5 порад для тих, хто хоче зробити догляд за волоссям екологічним і свідомим

Радимося з експертом

Тренд на екологічність сьогодні актуальний, як ніколи. І для цього є вагомі підстави. Національний тренер Biolage Вікторія Липень вважає, що в питаннях екологічності перш за все потрібно подивитися навколо себе:

«Якщо придивитися до того, що нас оточує, ми бачимо купу сміття у вигляді використаних пакетів та пластику. І проблема не лише в тому, що його не прибрали. Кількість відходів настільки велика, що вони не встигають  розкладатися. Раніше ніхто не задумувався про те, скільки пакетів використав і викинув. Лише поглянувши навколо себе, кожен побачить неприємні зміни нашого довкілля, зможе оцінити ситуацію, злякатися і нарешті самовдосконалюватися. Тому що через 10-20 років ми будемо, як у фільмі «П’ятий елемент». Згадайте момент, коли головна героїня стояла в аеропорту серед гори сміття без жодного дерева. Щоб змінити світ, треба першочергово почати із себе. Саме тому все більше людей переходять на сторону екодогляду за волоссям. На ринку з’являються нові продукти, які поєднують натуральні компоненти із сучасними технологіями. Зокрема вже протягом 30 років надихається природою і піклується про довкілля бренд професійного догляду за волоссям Biolage».

Тож як зробити свій догляд за волоссям максимально екологічним та свідомим?

1. Вивчити бренд і його продукцію, якою ви плануєте користуватися.

Перед тим, як наносити щось на своє волосся, важливо звернути увагу на склад. Висока якість продукту — запорука екологічного та свідомого догляду. Пересічній людині розібратися зі складом засобу буде складно. Тому що для кожного типу волосся характерні компоненти, які приносять користь, але іншим вони можуть зашкодити. Якщо ж говорити про екопродукти для волосся в цілому, натуральні інгредієнти повинні становити більшість у їхньому складі.

До того ж чудово, коли косметика не містить сульфатів. Проте такими засобами теж зможуть користуватися не всі. Все знову ж таки індивідуально і залежить від типу шкіри. Сульфати необхідні для боротьби із забрудненням. Якщо ваша шкіра схильна до жирності, безсульфатний шампунь не допоможе. Саме тому так важливо проводити діагностику шкіри, про що ми і поговоримо у наступному пункті.

2. Консультуватися зі спеціалістом перш, ніж обирати засоби для волосся.

Це може бути перукар або трихолог — залежно від проблеми, яка вас хвилює. Трихолог часто вирішує серйозні питання, до прикладу, інтенсивне випадіння волосся, підвищена жирність. Якщо з переліченими проблемами ви не зіштовхуєтеся, проконсультуйтеся з перукарем перед тим, як переходити на екодогляд за волоссям. Він повинен бути поступовим і підходити вашій шкірі.  

Бренд Biolage був створений перукарем як професійний догляд за волоссям. Адже важливо, щоб підбір продуктів для клієнта відбувався через майстра та за допомогою діагностики. Найбільш інформативним та швидким способом діагностики шкіри голови та волосся є трихоскопія. За допомогою спеціального цифрового сканера — трихоскопа — лікар може збільшити зображення шкіри у 1000 разів, вивести фото на монітор і провести діагностику завдяки програмі. Таким чином, пацієнт дізнається про захворювання шкіри голови та загальний стан волосся. Процедура не приносить жодного дискомфорту. 

3. Обирати екологічну упаковку.  

Щоб зробити свій догляд за волоссям більш екологічним, потрібно відповідально ставитися до утилізації відходів. Чим менше упаковок від косметики ми використовуватимемо, тим свідомішим буде наш догляд. 

Шампунь насамперед забезпечує очищення волосся. За правилами, його потрібно наносити лише на шкіру голови, тому що саме вона разом із коренями волосся страждає від забруднення і жирності. А ось кондиціонер необхідно використовувати по всій довжині волосся. Після шампуню він відкриває лусочки (кутикулярний шар волосся) і зволожує його зсередини. Цей процес можна порівняти з миттям рук: спершу ми очищуємо шкіру від бруду за допомогою мила, а потім зволожуємо її кремом.

Однак якщо говорити про незмивний догляд за волоссям, який ми використовуємо до або після миття, то такі продукти можуть бути ефективними у співвідношення 2 або 3 в 1. Це може бути термозахист і захист від ультрафіолету в одному флаконі або різні засоби для зволоження. Таким чином, ви використовуватимете менше упаковок і збережете довкілля.

До прикладу, бренд Biolage повністю sustainable і натуральний. Баночки виготовляються із переробленого пластику. Це екологічне виробництво на основі альтернативних видів енергії.

4. Обирати колор-балми для волосся на основі натуральних компонентів.

Є природні фарбники, які працюють, але 100% натуральності засобу поки що не існує. Впевнена, ви чули про такі корисні фарбники як хна і басма, але, на жаль, вони не є ефективними і стійкими у використанні. До того ж вони не вважаються універсальними. Наприклад, наші бабусі часто робили спеціальні відвари для волосся для зміцнення та блиску. Але якщо на блондинку нанести відвар із ромашки, волосся набуде неприємного зеленого або жовтого відтінку.

Завдання сучасних компаній, зокрема Biolage, взяти найкращі екстракти натуральних компонентів, які будуть працювати на користь певного типу волосся і поєднуватимуться із сучасними технологіями. Це буде вже не просто догляд на основі алоє вера, яке можна виростити у себе на підвіконні, адже він підійде не всім.

Екокосметика буде до вподоби і блондинкам, і брюнеткам. Нещодавно бренд Biolage запустив новинку — тонуючі бальзам-кондиціонери для волосся. Це 100% веганський продукт, який тонує волосся й доглядає за ним водночас. Таким чином, ви отримуєте насичений відтінок й ефект зволоження. Ще одна перевага засобу — він підійде будь-якому типу та кольору волосся.

5. Переходити на екокосметику поступово.

Раніше наше довкілля було чистішим, тому люди не настільки замислювалися про екологічність засобів. Наприклад, у давнину жінки могли помити волосся солоною водою й отримували більшу густоту. Сьогодні ми знаємо, що природні компоненти більш корисні, тому хочемо спробувати екопродукти і забезпечити гармонійний догляд своєму волоссю. Проте перехід на натуральну косметику повинен бути поступовим.

Ваша шкіра і волосся звикають до звичайних засобів з інтенсивнішою дією, тому екодогляд може спершу здатися неефективним. Існує чимало міфів довкола екокосметики. Наприклад, що продукти погано піняться, неефективно вимивають бруд. Річ же лише у тому, що вашій шкірі потрібно до них звикнути. 

Зробивши вибір на користь екозасобів, зачекайте місяць або ж використовуйте звичний вам шампунь та ековаріант по черзі. Комбінувати продукти ніхто не забороняє. Згодом шкіра голови буде правильно реагувати на новий продукт. Також можна зробити салонну процедуру очищення шкіри голови — вона допоможе звикнути до екозасобів набагато швидше.

Є люди, які користуються одними й тими ж засобами протягом років, а інші змінюють косметику вже через місяць через дискомфорт щодо аромату або відчутті на волоссі. Немає нічого поганого в тому, щоб користуватися декількома засобами водночас або чергувати їх. Як парфуми — ви можете зберігати вірність одному аромату все життя або ж експериментувати. Все залежить від вашого настрою. Головне, щоб косметики підходила вашому типу шкіру, і ви отримували необхідний результат.  


Реклама

Популярні матеріали

Які босоніжки нам потрібні цієї весни


«Діамант — найгарніша і найбажаніша інвестиція»: засновниця Diva...


Сучасний погляд на українські традиції: чому варто відвідати...


Читайте також
Популярні матеріали