«За останній рік почастішали випадки стресового целюліту», або Чому доглядати за собою під час війни не соромно

Чесне інтерв’ю з експертом зі здорового схуднення

Чи можу я собі дозволити ще одну філіжанку кави? Чи не буде марнотратством зробити манікюр або масаж обличчя? Останнім часом кожен із нас задається подібними питаннями по декілька разів на день. Почуття провини за можливість жити звичним життям стало нашим постійним супутником. І, як кажуть спеціалісти, це — одна з психологічних тактик ворога у війні: відібрати в нас відчуття нормальності, порушити плин життя людей, а далі — змусити їх виїхати з країни та віддати території. Здатність протистояти цьому впливу — важливий феномен суспільства, відомий усім як «стійкість». І поки стійкість українців дивує світ, ми акумулюємо досвід інших країн в набутті цієї якості.

Ви знали, що в Ізраїлі, країні, яка постійно живе в умовах терористичних атак, бомбардувань мирних міст та заперечення самого права на власне існування, одним з показників рівня стійкості населення соціологи вважають відвідуваність кінотеатрів?

Повноцінно жити та бути ефективним членом суспільства — те, що кожен з нас сьогодні наново вчиться робити. Не припиняти дякувати армії, донатити і волонтерити, продовжувати інформаційну боротьбу — але і не забувати про себе. Ми постійно доводимо собі, що заради Батьківщини готові і вмирати, і жити. Жити тим життям, яким жили до війни. Це важлива частина боротьби тих, хто залишається в тилу. Ходити в театри і на виставки, відвідувати масові заходи, купувати одяг чи квіти, спілкуватися з друзями в кафе, доглядати за собою. Адже нині — саме той період, коли нам потрібно бути особливо уважними до свого стану. Якими б стійкими та сильними ми не були, постійні стреси даються взнаки. Тому треба прислухатися вже зараз до того, що говорить нам власне тіло.

Спеціалісти, здатні скласти адекватний та чесний план оздоровлення, як фізичного, так і ментального, — справжній скарб у наші дні. Саме такі працюють у студії краси 21 Studio. З одним із них — фізіотерапевтом, масажистом та експертом зі здорового схуднення Євгеном Запорожцем — ми і вирішили поговорити.

Чи змінився портрет вашого клієнта за рік війни?

Я би сказав, що наші клієнти стали більш усвідомленими. Ми всі навчилися цінувати власний ресурс — емоційний, фінансовий, часовий — та прагнемо грамотно його розподіляти. Багато хто цікавиться здоровим способом життя й приходить із вже досить чітко сформованим запитом або принаймні тверезо оцінює свій стан та активно співпрацює з майстром під час візиту і після нього. 

До речі, на сьогоднішній день серед клієнтів я спостерігаю величезний потік IT-спеціалістів. Ці хлопці та дівчата працюють по 12 годин, дуже часто вночі — такий графік та малорухливий спосіб життя призводять і до болей в спині, і до проблем зі сном, і до загального погіршення якості життя. До речі, порушення циркадних ритмів є одним з ключових факторів ожиріння. Тому не просто висипатися, а відпочивати в належний час — надзвичайно важливо. І ви, можливо, здивуєтеся, але хороший масаж здатен допомогти вам в цьому.

Як сьогодні звучить найбільш поширений запит?

Тут нічого не змінилося. Це розв’язання проблеми зайвої ваги та моделювання фігури. Проте не бездумне, а гармонійне. Бодипозитив зробив свою справу: на щастя, все менше наших клієнтів прагнуть недосяжного та нереалістичного ідеалу, а хочуть просто бути кращою — а головне, здоровішою — версією себе. Для цього в нас є все необхідне — від ефективної косметики та вправних рук до найпрогресивніших апаратів.

Апаратний чи ручний масаж?

Тут все залежить від мети. Я володію кількома десятками технік ручного масажу, в кожного з них своя роль та сфера впливу. Але якщо йдеться саме про жирові відкладення та целюліт, я завжди віддам перевагу апаратним методикам. Жодні руки не дадуть такого навантаження та сили впливу, як апарат. Хоча буває й таке, що до мене приходить клієнтка на антицелюлітний масаж, а я бачу, що вона накручена, знервована. Вона проведе годину в мене, а потім піде заїдати проблеми в «Ідеаліст» за рогом. Користі навіть від бездоганно виконаного масажу LPG не буде. Тому тут я можу собі дозволити порекомендувати антистресовий нейроседативний масаж — для початку або принаймні з наступної процедури. Стресова реабілітація — один з напрямків, в якому я працюю.

Адже викликані стресом затискання в тілі — це не лише про біль у попереку та зниження рухливості. Це ще й про порушення циркуляції рідини, застійні явища.

І як наслідок — маємо не тільки формування зайвої ваги, але й зниження імунітету та здатності організму до самовідновлення. Взагалі маю визнати, що за останній рік суттєво збільшилися випадки стресового целюліту.

На вашу думку, розмови про целюліт не суперечать тенденції бодипозитиву?

Все залежить від того, який сенс вкладати у слово «бодипозитив». Так, целюліт — це нормальне явище, він дійсно є у більшості жінок, навіть спортсменок. Він свідчить про жіночу здатність зачати та виносити дитину. Але це не суто естетична проблема. Точніше, не на всіх стадіях целюліт є лише естетичною проблемою. Перша його стадія, в принципі, не помітна, поки шкіру не стиснути у складку, друга стадія більш виразна, але оборотна. В цих випадках основною причиною утворення целюліту є порушення лімфотоку та зниження еластичності шкіри, просто різної інтенсивності. А от вже на третій стадії підключаються порушення кровообігу, оніміння нервових закінчень і навіть атрофія мʼязів через тиск надлишкової рідини. Якщо пропустити і цю стадію, наступає четверта — макронодулярна, коли внаслідок тривалого дефіциту живлення через порушення крово- та лімфообігу шкіра набуває синюшного кольору, а уражена тканина починає перетворюватися на сполучну. Це вже незворотний процес, на жаль. Тому якщо під словом «бодипозитив» розуміти адекватне сприйняття власного тіла, то стає очевидним, що вже з другої стадії целюліту необхідно почати уважніше ставитися до себе, свого харчування та способу життя.

Ви згадали про стресовий целюліт. Що це таке, як ви його ідентифікуєте та яким чином розв’язуєте цю проблему?

Накопичувати енергію — природний захисний механізм нашого тіла. Коли через психоемоційні навантаження рівень кортизолу значно підвищується, організм, замість того щоб будувати білки, починає їх розщеплювати та формувати адипоцитні депо. В медичному лексиконі це називається тривожним целюлітом. У такому разі жир відкладається в найменш рухливих зонах тіла — на внутрішній і передній поверхні стегон, у нижній частині живота, під сідницями, над колінами — щоби потім, коли раптом трапиться ще більший стрес, брати звідси енергію. При чому сама людина може бути досить худорлявої статури, але целюліт видно неозброєним оком. Тому ми спочатку працюємо над тим, щоб розв’язати проблему стресу або принаймні мінімізувати його наслідки. Отут і залучаються мануальні методики масажу. Людина — соціальна істота, любить, щоб її торкалися. Ми запалюємо свічки, вмикаємо «ресурсну» музику, підбираємо масажні олії на смак клієнта. Також дуже допомагає краніосакральна терапія, адже вона дозволяє гармонізувати всі системи організму.

А вже після того, як в мене на канапці клієнт починає засинати, — можна переходити до більш прицільної роботи із жировими відкладеннями та зайвою вагою.

Які процеси відбуваються в тілі під час схуднення?

Не всі розуміють, що причиною зайвої ваги насамперед є набряк, викликаний порушенням лімфотоку, а не самі жирові відкладення. Жирова тканина — це наше енергетичне і гормональне депо, життєва необхідність організму. Проблеми виникають в результаті її надмірного об’єму або (що рідше) дефіциту. Річ у тім, що жирова клітина, або ж адипоцит, у нормі на 70% складається з рідини, а утримувати її в собі він здатний ще більше, неймовірно збільшуючись у розмірах. Ви знали, що адипоцит — єдина клітина людського організму, яку можна побачити неозброєним оком без мікроскопа? З особистого досвіду можу сказати, що майже в 80% наших клієнтів занепокоєння викликає саме набряк та застій рідини в організмі. Авжеж, цьому теж є причини: гормональні коливання, стреси, збільшення вживання цукру, малорухливий спосіб життя тощо. Але через те, що адипоцити накопичують вологу нерівномірно, кожен із них має різний об’єм, тому жирова тканина виглядає драглистою. Саме так і зʼявляється той самий ефект апельсинової кірки, особливо якщо шкіра недостатньо пружна та щільна і не здатна приховати нерівномірну структуру жирової тканини. Тому в цьому разі лімфодренаж — найперше, з чого треба починати. В такий спосіб ми запускаємо процеси виведення рідини, а разом із нею і токсинів, що утворюються в процесі спалення жирів: за один сеанс масажу можна втратити до пів кілограма ваги, а за курс — до п’яти сантиметрів у талії. Але треба розуміти, що це лише рідина. І накопичується вона так само швидко, як йде. Тому простого лімфодренажу майже ніколи недостатньо — потрібна ще ліполітична дія (зменшення саме кількості жирових клітин, виведення продуктів їхнього розпаду), а також моделювання контурів тіла. Саме тому я віддаю перевагу апарату LPG: він поєднує у своїй роботі всі три методики і допускає безліч варіацій впливу за один сеанс. В апараті 252 програми, тому щоразу я можу підлаштувати його під потреби конкретного клієнта. LPG — це ефективно, безпечно й безболісно. Не кажучи вже про те, що це гігієнічно, адже масаж проводиться у спеціальному костюмі, який в кожного клієнта свій.

Дехто вважає, що після LPG прояви целюліту можуть посилитися.

З власного досвіду можу сказати, що це свідчить: а) про якісно проведену процедуру, б) про недостатню їх кількість. Щоб пояснити це, знов повернімось до структури жирової клітини. Переважно це рідина. Кількість адипоцитів організмом закладена генетично, і після досягнення статевої зрілості в нормі не змінюється. Це близько 14 мільярдів. Завдання кожного з нас — підтримувати їх в оптимальному стані: не давати відкладати надлишок моносахаридів та накопичувати рідину. Адже моносахариди утримують в чотири рази більше рідини. За одну процедуру LPG-масажу ми можемо позбутися цієї рідини, але процеси спалення жиру тільки починають запускатися — на це потрібен час. Що буде, якщо викачати всю воду з озера? Проступає мул, що накопичився на дні. Аналогічне стається і з нашим тілом під час будь-якого процесу схуднення. Просто у випадку ручного масажу ці зміни відбуваються повільніше, і тому контраст не настільки разючий. А LPG забезпечує більш ефективний лімфовідтік, ефект якого у випадку запущеного целюліту спочатку може налякати. Але ваше терпіння та грамотно сформований спеціалістом курс процедур дадуть свої плоди, якими ви неодмінно будете задоволені.

 

Скільки процедур та з яким інтервалом необхідно для того, щоб отримати помітний та стабільний ефект від масажу LPG?

Тут все індивідуально. Раніше бувало так, що клієнти приходили з метою за 10 процедур прибрати все, що формувалося 10-15 років. Або зараз деякі мої клієнтки (серед них є і військові, і ті, хто тимчасово виїхав за кордон або приїхав до столиці з інших міст) мають всього два-три тижні, щоб зробити всі справи — від оформлення документів до лазерної епіляції, заміни пломб та курсу масажів. Такі дівчата кажуть «ми готові ходити до вас хоч щодня». Але навіть Господь після великого потопу творив світ 40 днів, а я не Господь. По-перше, тканинам та м’язам треба давати день на відпочинок. По-друге, якщо ефект лімфодренажу помітний з першої ж процедури, процеси ліполізу відбуваються поступово і потребують постійної підтримки, щоби продукти розпаду жирової тканини вчасно виводилися з організму. Тому в кожному окремому випадку програма формується індивідуально. Авжеж, якщо клієнт принципово хоче робити процедури щодня, ми знайдемо підхід — будемо комбінувати масажі з обгортаннями, пресотерапією, чергувати приємне з корисним. Але в середньому оптимальним курсом LPG-масажів я призначаю мінімум 6 процедур по дві на тиждень, а далі — раз на тиждень-два для підтримки та контролю. І все це за умови активної співпраці з боку клієнта.

Що ще має знати кожна з нас, щоб процес схуднення відбувався максимально здорово?

По-перше, що все у ваших руках. 80% успіху — це здорове харчування. 15% — фізичні вправи та рухливий спосіб життя. І лише 5% — це всі фізіотерапевтичні салонні методики. Я не боюся називати речі своїми іменами. Так, наша сфера впливу невелика, але це як огранювання діаманта — ювелірна справа. Ми в «21 Studio» ніколи не обіцяємо і не призначаємо зайвого. Бо зробиш добре — про це дізнаються п’ятеро, а до тебе прийде двоє. Зробиш погано — дізнаються десятки і не прийде ніхто.


Реклама

Популярні матеріали

8 beauty-секретів Коко Шанель


Ensuring digital content authenticity: tips for verifying...


«Резерв+», «Армія+» та Delta: Катерина Черногоренко про...


Читайте також
Популярні матеріали