Які продукти обов’язково включити до раціону при ПТСР?

Проблема з харчуванням, яка сьогодні знайома багатьом українцям

За статистикою, українці за пів року воєнних дій зіткнулися з такими проблемами, як ожиріння, інсулінорезистентність, алкоголізм, порушення сну, проблеми із шлунково-кишковим трактом, депресія, ПТСР (посттравматичний стресовий розлад) та ін. Ексклюзивно для ELLE.UA дієтолог, нутриціолог, магістр медико-біологічних наук, підприємець, директор спортивного клубу Star, автор тренінгів та марафонів стрункості, запрошений експерт на МТВ, співавтор та організатор трансформаційного проєкту «Фантастична жінка» на МТВ Надія Чиканенко розповіла, які зміни потрібно внести до раціону при ПТСР:

Замінити продукти з високим вмістом некорисних жирів на продукти, які містять омега-3: рибу (тунець, оселедець, форель, лосось, скумбрія), горіхи, авокадо, насіння чіа, олії (оливкова, авокадо, кедрова, рапсова тощо).

Лохина. У 2016 році Філіп Ебенезер та його колеги проаналізували протизапальний вплив лохини на щурів із запаленням та пошкодженням префронтальної кори та гіпокампа, які спричинили вільні радикали в умовах ПТСР.

Одну групу тварин тримали на раціоні, багатому на лохину, тоді як контрольна група отримувала звичайний раціон без цих ягід. За результатами досліджень з’ясувалося, що раціон, багатий на лохину, збільшує рівень серотоніну в мозку тварин, знижує рівень вільних радикалів і зменшує запалення.

Рекомендовано з’їдати від 1/2 до 1 склянки лохини на день. Заморожені ягоди так само корисні, як і свіжі, якщо не містять цукру та консервантів.

Вітамін Е, захист організму від вільних радикалів, знижує рівень тривожності. Одна столова ложка олії із зародків пшениці на день повністю поповнює потребу у вітаміні Е. Цей вітамін є у насінні соняшнику, сушеному мигдалі, арахісовій олії, шпинаті, броколі, томатах.

Дослідження показали, що гінкго білоба та куркума за рахунок діючої складової — куркуміну послаблюють симптоми тривожності, депресії та ПТСР. Потрібні дозування підбирає лікар або нутриціолог індивідуально.

Завдання кожного українця зараз — максимально дбати про себе та свою родину. Важливе психологічне та фізичне здоров’я. Це можна зробити з допомогою збалансованого харчування, спорту, відпочинку, медитацій. Не відкладайте на потім турботу про своє здоров’я, починайте зараз!


Реклама

Популярні матеріали

Пампухи до Різдва: готуємо традиційну українську страву


Новорічний френч: трендовий святковий манікюр


Це база: чорні пуховики, які ніколи не вийдуть з моди


Читайте також
Популярні матеріали