Як зробити модну тибетську медитацію і в чому її користь для кожної жінки

Дослідження, проведене в Гарвардській медичній школі, показало зниження рівня кортизолу в тих, хто практикує медитацію

Ексклюзивно для ELLE.UA ведична астрологиня та енергопрактикиня Анна Велика Ведмедиця розповідає про користь та особливості тибетської медитації.

Тібетська медитація підійде і тим, хто займається духовними практиками й хоче «розширити горизонти», і новачкам у цій сфері.

Тибетська медитація являє собою стародавнє мистецтво занурення в глибини свідомості, яке бере свій початок з тисячолітніх традицій духовної практики Тибету. Цей древній вид медитації має глибоке коріння в буддійській філософії та традиціях.

Протягом багатьох століть її передавали з покоління в покоління мудреці та вчителі в Тибеті та Гімалаях. Традиційно тибетські ченці та йоги використовували цю практику для досягнення духовного просвітлення і подолання страждань.

Що каже з приводу медитацій наука

Дослідження, проведене в Університеті Вісконсина-Медісон, виявило збільшення активності певних ділянок мозку, відповідальних за увагу та саморегуляцію, у тих, хто практикує тибетську медитацію. Це свідчить про позитивний вплив медитації на функції мозку.

Дослідження, проведене в Гарвардській медичній школі, показало зниження рівня кортизолу в тих, хто практикує медитацію. Це свідчить про те, що регулярне медитування може допомогти знизити рівень стресу і тривожності, що своєю чергою позитивно впливає на загальне психічне здоров`я.

Практика Лоджонг, або «Проведення істинного життя», є ключовою в тибетському буддизмі та спрямована на культивування співчуття та проникнення в основні аспекти духовної практики.

Ось як можна виконати цю тибетську медитацію:

  1. Знайдіть тихе і спокійне місце для медитації, де вас не турбуватимуть.
  2. Прийміть зручну медитативну позу, переважно сидячу з прямою спиною.
  3. Почніть із глибокого вдиху і видиху, щоб заспокоїти свій розум і прийти в стан теперішнього моменту.
  4. Після цього зверніть свою увагу на почуття співчуття до себе. Дозвольте собі відчути, що ви гідні любові та співчуття, як і всі інші істоти.
  5. Потім розширте своє співчуття на інших людей, особливо на тих, хто перебуває в складніших або важчих ситуаціях. Спробуйте уявити собі їхні страждання і бажання допомогти їм позбутися їх.
  6. Практикуйте афірмації співчуття і любові, повторюючи їх про себе або вголос, щоб посилити ці почуття. Наприклад, «Моя любов і співчуття до себе і до інших нескінченні та безумовні».
  7. Постарайтеся підтримувати цей стан співчуття і доброти протягом усієї медитації, не допускаючи, щоб думки відволікали вас.
  8. Поступово поверніться до свого звичайного стану свідомості, повільно відкривши очі. Дозвольте собі відчути спокій і добробут, які ви можете принести з цієї практики в повсякденне життя.

Практикуйте цю медитацію під спеціально підібрану музику від Анни Великої Ведмедиці:


Реклама

Популярні матеріали

Чай з кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Сміливість та романтичні почуття в новій колекції IVA NEROLLI...


Рецепт тертого пирога з ягодами: крок за кроком


Читайте також
Популярні матеріали